וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליבינג דה דרים: בריכות פרטיות שיוציאו לכם את העיניים

עודכן לאחרונה: 5.6.2022 / 9:26

הביקוש הישראלי לבריכות פרטיות שובר שיאים בשנים האחרונות וכמה שיותר גדול, יותר טוב. לכבוד "חג המים" ולקראת הקיץ אנחנו עושים לכם סדר בכל מה שחשוב לדעת. מה התנאים ההכרחיים להתקנת בריכה וכמה זה עולה?

הקיץ הלוהט של ישראל כבר כאן ונדמה שהדבר היחידי שבא לנו לעשות הוא להוריד חולצה ולקפוץ לבריכה. החלום הזה שייך לישראלים רבים - וחלק גדול מהם מגשים את החלום לבריכה פרטית. בכלל, נדמה שמאז שהקורונה נכנסה לחיינו, אחד הענפים הלוהטים בתחום עיצוב הבית הוא ענף הבריכות הביתיות, כשהביקוש לבריכות שחייה ביתיות הגיע לשיא והן הפכו למרכיב מרכזי בקבלת החלטה על מיקום הבית הבא של הישראלים.

כדי לעשות סדר בתחום הבריכות, לשמוע על המגמות ולהבין מה צריך לדעת לפני שבוחרים בריכה, אנחנו פוגשים את אבנר צדוק, מנכ"ל ובעלים של חברת פלגים המתמחה בתכנון ובביצוע בריכות. "בשנה שעברה דיברנו על עליה של 25% בביקוש לבניית בריכות פרטיות בבתים ונדמה שהשנה המספר הזה הולך לגדול עוד יותר", הוא פותח את השיחה.

אדריכל שחר פרנס, בריכה פלגים. אורן אלון,
זינוק של יותר מ-25 אחוזים בביקוש לבריכות פרטיות בישראל. אדריכל: שחר פרנס, בריכה: פלגים/אורן אלון

"ישראל נחשבת למעצמה עולמית בתחום הבריכות הפרטיות", הוא ממשיך. "לאחרונה חזרנו מברצלונה שם התקיימה התערוכה הגדולה ביותר בעולם בתחום. המשלחת הגדולה ביותר היתה המשלחת הישראלית. הביקוש לבריכות בישראל הוא עצום ומספר הבריכות הביתיות יחסית למספר הנפשות במדינה רק הולך וגדל. הישראלים מבקשים רמה גבוהה מאוד של מוצר ולכן הם מושכים לכיוון בניית בריכות מעוצבות, ברמת המוצר הגבוהה ביותר ובאיכות הבנייה הטובה ביותר. החדשנות ניכרת גם בהקפדה על איכות המים. אנו בונים היום מערכות, שכוללות תהליכי סינון וטיהור מאוד קפדניים, כדי להבטיח שמירה על מים נקיים, למרות הטמפרטורות הגבוהות".

אחד הטרנדים הבולטים ביותר כיום זה עיצוב באבן בבריכות. "אנחנו מצליחים לעשות עיצובים מיוחדים בבריכה ומשחקים עם חומרי החיפוי השונים. לקוחות מבקשים דברים מיוחדים ואנחנו עובדים עם רצפים אמנים, שעושים דברים מדהימים, כולל עיצובים בחיתוך או פיסול שאנחנו מציעים או שהלקוח מבקש. רמת הגמר של הבריכות בישראל הוא מהגבוהות בעולם. אני גם מקפיד שלא תהיה חזרה על עיצובים. כל אחד רוצה בריכה ייחודית ומיוחדת וזה אתגר שאנחנו נהנים לעמוד בו. יש המון חידושים בריצוף, בחומרי חיפוי משודרגים, סוגי תאורה מתקדמים, רמקולים תת מימיים ורצפות הידראוליות שמציעות הגנה בטוחה יותר לילדים והגדלת שטח החצר. כמובן שיש פתרונות בטיחות שונים שכל אחד מהם מתאים לבית אחר".

אילו בריכות נחשבות לפופולאריות ביותר בישראל?
"בריכות הגלישה ממשיכות להיות הפופולאריות ביותר בישראל. אלו הן בריכות שיש להן תעלה היקפית שתפקידה לאסוף את המים הזולגים מהן וכך מתקבל אפקט מיוחד של גלישת הבריכה אל האופק והשתלבות ייחודית בנוף ובחצר. מרבית הבריכות שנבנות היום בישראל אלו בריכות בטון שנחשבות לאיכותיות ביותר בזכות צורת הבנייה המסודרת, שנשענת על יסודות יציבים מיציקות בטון. בריכה מסוג זה מאפשרת תכנון ועיצוב בהתאם לדרישות הלקוח ובהתאמה מלאה לנתוני הסביבה".

אדריכל ליאור רוזנפלד, בריכה פלגים. אורן אלון,
רצפה הידראולית תשמור על בטיחות ותגדיל את שטח החצר. בריכה מכוסה. אדריכל: ליאור רוזנפלד, בריכה: פלגים/אורן אלון

ומה קורה בתחום מבחינת גדלים?
"הישראלים מעדיפים בריכות גדולות ככל האפשר. הבריכות הביתיות בישראל נחשבות למאוד גדולות, בעיקר בערי הפריפריה", עונה צדוק. "בריכה באורך של 20 מטרים, שהיא גדולה מאוד, הפכה לנפוצה, אבל בעיקר מחוץ לעיר ובסביבה הכפרית אנחנו בונים גם בריכות באורך של 30 מטרים. בתוך העיר השטח מוגבל יותר, וזה המקום שלנו להציע - לצד הבריכה עצמה - דגש גדול יותר על עיצובים מיוחדים, ולא פחות חשוב, פתרונות טכנולוגיים שיאפשרו הנאה מלאה מהבריכה, כמו מכשירים לשחייה נגד הזרם, מערכות ג'קוזי ייחודיות ועוד".

כל טעות תעלה לכם הון

מה חייב לדעת מי שהחליט להקים בריכת שחייה בחצר ביתו?
"מי שבוחר להקים בריכה פרטית בבית צריך לדעת שמדובר בתהליך המצריך תכנון מדויק על ידי אנשי מקצוע מנוסים. כל טעות שתעשו תעלה לכם הון והתיקון שלה ידרוש מכם השקעה גדולה. בריכה זה תחום שחשוב לתת בו את ההשקעה התכנונית והכספית הנכונה, כדי שהלקוח ייהנה מהמוצר. תכנון נכון מאפשר גם צמצום עלויות אבל חייבים לדעת איפה ניתן לקצץ ואיפה החיסכון יביא רק לנזקים ועלויות הרבה יותר גבוהות בהמשך. יש פרויקטים בהם אנחנו מקימים את הבריכה מאפס, ובמקביל גם פרויקטים של שדרוג בריכה קיימת, כשלא פעם קוראים לנו לתקן בריכה שנעשו בה טעויות ואז העלות יכולה להיות גדולה פי 3 (!), מאשר העלות להקמת בריכה בתכנון נכון ומדויק".

בריכת אינפיניטי

אדריכלות מנו שלם, בריכה פלגים. אורן אלון,
אדריכל מנו שלם, ביצוע חברת פלגים/אורן אלון

בריכה שגולשת מעבר לדופן והמים נשפכים אל מעבר לקצה שלה. זו בריכה שכיף לשחות בה ובנוסף יש לה מראה אסתטי משובח במיוחד. "את הבריכה בתמונה בנינו עבר "מנו שלם אדריכלים", כשהלקוחות ביקשו מאיתנו "להביא את תאילנד לישראל". הבריכה בנויה מאבן ורדה גוואטלמה המייצרת פסיפס יפה ומתכתבת עם החצר. לבריכה ראש גלישה מינימלי עם אינפיניטי כלפי הצמחייה והכניסה לבית, ומעליה מותקנים מדרכי רגל מרחפים החוצים מהבריכה לכניסה לבית. כל המערכות מוסתרות בבטון וכל אלמנט בבריכה מואר בתאורת לד מתאימה. הבריכה כוללת כיסוי תריס שניתן לסגירה במראה מאוד אלגנטי ומאפשר חימום של הבריכה לכל השנה".
עלות מוערכת: 700 אלף ₪.

בריכת סקימרים

אדריכל ליאור רוזנפלד, בריכה פלגים. אורן אלון,
אדריכל ליאור רוזנפלד, ביצוע חברת פלגים/אורן אלון

בריכה בה מפלס המים נמוך ממפלס הריצוף ובכך המים לא גולשים החוצה. הפטנט של הסקימר מאפשר קליטת לכלוך הצף על פני המים ושומר על בריכה נקייה. "לבקשת האדריכל ליאור רוזנפלד בחרנו בבריכה זו, המחופה בפסיפס אפור שגם כאן כל המערכות נסתרות בבטון ולא גלויות. לבריכה כיסוי תריס אלגנטי המאפשר לחמם אותה לכל אורך השנה וכן להעניק ביטחון לבני הבית ולאורחים". בניית בריכת סקימרים הינה שיטת בניה מקובלת בתחום אך היא מגבילה במידה מסוימת את אפשרויות העיצוב.
עלות: כ-350 אלף ש"ח

בריכת פס היקפית

אדריכל שחר פרנס, בריכה פלגים. אורן אלון,
אדריכל שחר פרנס, ביצוע פלגים/אורן אלון

בריכות פס נחשבות לבריכות מאוד מעוצבות שמקיפות את הבית ממספר כיוונים ומתאימות למגרשים מלבניים או חצרות ארוכות. לדברי צדוק "בפרויקט הזה המטרה הייתה לתת מענה לשני הייעודים שהלקוחות ביקשו - בריכת שכשוך לילדים ובריכת שחייה ולכן בחרנו בבריכה שמנצלת את השטח בצורה הטובה ביותר. אורך הבריכה 22 מ' והרוחב בחלק הרחב הוא 5 מ'. חיפינו את הבריכה בגרניט פורצלן, וניתן להתאים לה סוגי חיפויים שונים כמו פסיפס או אבן, וכן סוגי כיסוי שונים. לכל בריכה פרטי עיצוב ייחודיים המתכתבים עם הסגנון העיצובי של הבית. היא נותנת לנו מקום ייחודי לבטא את החלומות העיצוביים של הדיירים, וזה מקום שאנחנו כחברה מאוד נהנים להיות בו ולתת פתרונות, הצעות ורעיונות מיוחדים.
עלות מוערכת: 900 אלף ש"ח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully