זאהה חדיד אדריכלים בונים עיר חכמה ליד מוסקבה

משרד Zaha Hadid Architects אחראי על אין ספור פרויקטים אדריכליים בעלי צורות אמורפיות עתידניות ברחבי העולם, אולם הפעם מדובר בלא פחות ממחוז שלם הממוקם מחוץ למוסקבה. האם החזון העתידני-טכנולוגי הזה, שנבנה כבר בימים אלה מבשר על עתיד האדריכלות?

מערכת וואלה!
(צילום: Zaha Hadid Architects)

נראה כי עיר עתידנית אמיתית הולכת ונבנית בימים אלו לא הרחק ממוסקבה. מחוז רובליובו-ארכנגלסקוי החדש של עיר הבירה הרוסית, שמתוכנן על ידי "זאהה חדיד אדריכלים", מיועד להפוך לעיר חכמה בת קיימא , שעל פי האדריכלים "שמה את האנשים במרכז".

מדובר על אזור ענק הממוקם ממערב למוסקבה, כשכוונת המקימים היא להפוך אותו למרכז מעורב של מגורים, עסקים ותרבות. "בפיתוח העיצוב התמקדנו ברעיון העיר החכמה, אשר מקשרת בין אנשים לא רק באמצעות טכנולוגיה חדשנית, אלא גם באמצעות ארגון המרחב הציבורי", אמר כריסטוס פאסאס, מנהל פרויקט ב"זאהה חדיד אדריכלים".

עוד באותו נושא

יחיד מסוגו בעולם: הבית שתוכנן לנעמי קמפבל

לכתבה המלאה
(צילום: Zaha Hadid Architects)

החברה של חדיד לצד סטודיו רוסי "פרייד אדריכלים" התעמקו במהלך הפרויקט בלמידת מחקרי אושר, מתוכם סיכמו כי בניית קהילות, גישה לטבע ועיצוב ידידותי לסביבה יהיו הגורמים המרכזיים בעבודתם על המחוז החדש.

האדריכלים הציעו תהליך פיתוח הדרגתי, על מנת שהתושבים יוכלו להתרגל לטכנולוגיות החדשות ולהשתלב כראוי במקום המגורים החדש. יותר משליש מהעיר החכמה יוקצה לפארקים וליערות, כשבמרכזה יוקם גם אגם גדול.

עוד באותו נושא

זאהה חדיד: הצוואה של האדריכלית העשירה בעולם נחשפת

לכתבה המלאה
(צילום: Zaha Hadid Architects)

אוכלוסיית מוסקבה עומדת כיום על 12.4 מיליון - גידול של 30% ב-20 השנים האחרונות. הקמתו של המחוז החדש נועדה להקל על צפיפות האוכלוסיה, מבלי לצמצם את צמיחת העיר.

לאחר סיום הבניה, המחוז יקלוט 66,500 תושבים חדשים. כמו כן, יספק המקום 800,000 מטרים רבועים של שטחי משרדים עבור המגזרים המשפטיים והפיננסיים של מוסקבה, שממשיכים לגדול בשנים האחרונות. האזור יחובר לעיר הבירה באמצעות קו מטרו באורך של כ-20 קילומטר, כשהעבודות יחלו כבר ב-2020.

עוד באותו נושא

אבידה עצומה: האדריכלית זאהה חדיד הלכה לעולמה בגיל 65

לכתבה המלאה
(צילום: Zaha Hadid Architects)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully