פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בתים מבפנים: מליאוון ערבי לדירה עדכנית

   חדר גדול ומרכזי מהווה מזכרת לתכנון המקורי של הדירה הערבית ביפו, המשמשת כמקום מגוריה של מעצבת טקסטיל שהביאה איתה רהיטים ותיקים לצד כאלה שנרכשו בשוק הפשפשים הסמוך

   בתים מבפנים: מליאוון ערבי לדירה עדכנית
   צילום: דייב שחר; עריכת וידאו: אמיר קוטיגרו

   נועה וידמן, מעצבת טקסטיל שפותחת את ביתה בסוף השבוע במסגרת "בתים מבפנים" בתל אביב, מציגה צורת מגורים צבעונית ומגוונת. הדירה נבנתה בסגנון בנייה ערבי בשנות ה-30, כשרמזים לתכנון זה באים לידי ביטוי בליוואן המסורתי (חדר מרכזי גדול) ובקורות היורדות מן התקרה. את הריצוף המצויר שנראה ישן ואותנטי הוסיפו דיירים קודמים לפני מספר שנים. הדיירים טרחו להביא מוצר שיתאים לדירה דווקא מהולנד האירופאית. בדירה העדכנית של וידמן שילוב של רהיטים שעברו שיפוץ והלבשה מחדש על ידה ושימוש מרובה בפרטי טקסטיל שהיא מעצבת, מפות, כריות נוי ססגוניות ריפודים ועוד. המטבח הצהוב מצטרף לחגיגת הצבע, לצד רהיטים שנרכשו בשוק הפשפשים וכאלה שמלווים את הדיירת הרבה מאוד שנים.

   אירוע "בתים מבפנים" שיתקיים בסוף השבוע בתל אביב (2-4 במאי), ייפתח בפני מבקרים סקרנים את דלתות בתיה הייחודיים של העיר החל מ-לופטים מעוצבים, וילות עירוניות, דרך מבני ציבור בעלי ערך ארכיטקטוני - ואף יציע סיורים באתרי בנייה מסקרנים. המסורת הבינלאומית שנערכת זו השנה השביעית מאפשרת חיבור שונה וייחודי לעיר התוססת והצצה חד פעמית לפנינות אדריכליות. 143 הפרויקטים שיפתחו השנה נבחרו בדגש על העיר הלבנה כמחווה לציון עשור להכרזת אונסקו על תל אביב. מחווה נוספת שתתקיים לציון ההכרזה, היא סיור לילי בין בניינים של 40 רקדנים שיאירו את המבנים ביצירה ייחודית ושמה "גרילה לייטינג".

   להשתתפות בחלק מהסיורים והביקורים יש להירשם מראש באתר בתים מבפנים.

   (טקסט: אפרת בראשי)

   הצצות לבתים נוספים שתוכלו לבקר בהם בסוף השבוע בתל אביב:

   דירת 14 מיליון שקלים בפרויקט היוקרה "הירקון 96"

   להסתכל על כל תל אביב מלמעלה

   צבעונית ואקלקטית משנות ה-30

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   רהיטים שמלווים את הדיירת הרבה מאוד שנים לצד כאלה שנרכשו בשוק הפשפשים (צילומים: הגר דופלט)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הליאוון הערבי המהווה חדר גדול במרכז הבית נותר מהתכנון המקורי
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   ריצוף חדש שהותאם לסגנון ריצוף המקורי של הדירה