פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בתים מבפנים: להסתכל על כל תל אביב מלמעלה

   דירת 127 מ"ר במגדל דרום תל אביבי הכוללת משרד ביתי ועיצוב מוקפד היא אחת הפנינים האדריכליות שתוכלו לבקר בסוף השבוע במסגרת "בתים מבפנים" -כתבה ראשונה בסיקור מיוחד

   בתים מבפנים: להסתכל על כל תל אביב מלמעלה

   "היה לי חשוב להראות בבתים מבפנים גם דירה שכורה ולא רק דירה בבעלות", מציינת האדריכלית זיו קריכלי שפותחת את דירתה בסוף השבוע לקהל הרחב. "יש כאן הצגה של חוויית ארעיות וזמניות של עיצוב תוך שילוב של הנאה ונוחות. חלק נכבד מהנדל"ן התל אביבי ומסמלי העיר המובהקים הן דירות שכורות ואין יותר מתאים מלהראות זאת ולשים הנושא בלב השיח".

   משרדה של קריכלי הקיים מזה 13 שנה, מתמחה בעיקר בתחום המגורים לעשירון והמאיון העליון לצד עיצוב מסחרי, ובמקרה שלה הסנדלר רחוק מללכת יחף. את דירתה השכורה ששוכנת במגדל מגורים בשדרות ההשכלה, תכננה יחד עם הבעלים והייתה שותפה לבחירות העיצוביות, הרבה מעבר לריהוט והדקורציה.

   הדירה מאפשרת תצפית מרשימה על תל אביב וכמו מכניסה את האורבאניות לתוך מרחב המגורים כאילו הייתה פוסטר מוחשי. המטבח הלבן והמצוחצח קיבל נקודות צבע בודדות כאשר לדברי קריכלי העשייה בחלל היא שאמורה להעניק את הצבע בהתאם לשימוש בו. הסלון מורכב מספה שעוצבה בהזמנה מיוחדת ברחוב הרצל (מה שחסך בעלויות) בשילוב אייקון מכובד - "כיסא ברוייר" שקיבל פרשנות אחרת באמצעות חבלים על ידי קריכלי לאחר שהריפוד שלו איבד חיים.

   חדר העבודה או אם תרצו, המשרד הביתי של קריכלי מפריד בין החללים הציבוריים (מבטח, סלון ופינת אוכל) לבין חדרי השינה הפרטיים. הוא עוצב בקו נקי כמו שאר הדירה והוא כגלוי ונסתר הודות לשימוש במחיצת רפפות המאפשר משחק מעניין בחלל.

   ביחידת ההורים שעוצבה בסגנון זורם ונינוח השתמשה קריכלי בגוף תאורה פיסולי וצילום יצירתי שתורמים לשלווה הכרחית לחלל זה, לצד חדר ארונות מרווח.

   אירוע "בתים מבפנים" שיתקיים בסוף השבוע בתל אביב (2-4 במאי), ייפתח בפני מבקרים סקרנים את דלתות בתיה הייחודיים של העיר החל מלופטים מעוצבים, וילות עירוניות, דרך מבני ציבור בעלי ערך ארכיטקטוני ואף יציע סיורים באתרי בנייה מסקרנים. המסורת הבינלאומית שנערכת זו השנה השביעית מאפשרת חיבור שונה וייחודי לעיר התוססת והצצה חד פעמית לפנינות אדריכליות. 143 הפרויקטים שיפתחו השנה נבחרו בדגש על העיר הלבנה כמחווה לציון עשור להכרזת אונסקו על תל אביב. מחווה נוספת שתתקיים לציון ההכרזה, הוא סיור לילי בין בניינים של 40 רקדנים אשר יאירו את המבנים בכוריאוגרפיה ייחודית הנקראת "גרילה לייטינג".

   להשתתפות בחלק מהסיורים והביקורים יש להירשם מראש באתר בתים מבפנים.

   (טקסט: אפרת בראשי)

   עוד בתים שתוכלו לבקר בהם בסוף השבוע בתל אביב:

   דירת 14 מיליון שקל בפרויקט הירקון 96

   דירה אקלקטית וצבעונית משנות ה-30

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מכל פינה רואים את העיר התוססת (צילומים: אילן נחום)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   סלון שעוצב בעל פי הנחייתה של זיו קריכלי ברחוב הרצל לחסכון בעלויות
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מצד שמאל כיסא ברוייר קיבל פרשנות חדשה ומנימליסטית
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   החוץ נכנס פנים והפנים יוצא החוצה
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   פינת אוכל שעוצבה על ידי זיו משאריות עצים אצל הנגר
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מסדרון עם תמונות משפחתיות מפריד בין האזור הציבורי לפרטי
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   פינת האוכל היצירתית מכנסת את פני הבית בכל ערב
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מבט מבמסדרון לסלון לחללים הציבוריים הסלון והמטבח