שיפוץ בחדרי הלב: המתנה המדהימה של המתנדבים לניצולת השואה

סוזנה, ניצולת שואה בת 90, התגוררה עד לאחרונה בדירה שאינה ראויה למגורים ומסוכנת למחייה. אבל הודות למתנדבים של "סיירת השיפוצים" תחגוג סוזנה את ראש השנה בבית חדש, נעים ומעוצב והכי חשוב: בטוח וראוי למגורים

מערכת וואלה! בית ועיצוב
סיירת השיפוצים - עמותה המסייעת לניצולי שואה, שיפצה את ביתה של ניצולת שואה בת 90 מראשון לציון (סיירת השיפוצים)

עמותת "סיירת השיפוצים לקשישים וניצולי שואה", הוקמה לפני קצת יותר משנה, מאז הספיקה לשפץ עשרות דירות של קשישים וניצולי שואה ולסייע בתיקוני ליקויים מסוכנים, באבזור מוצרי חשמל ובריהוט לעשרות דירות נוספות של קשישים וניצולי שואה ברחבי הארץ, שמתגוררים בתנאי מחייה לא ראויים, מסוכנים ולא נגישים.

פרויקט השיפוצים האחרון של הסיירת, נערך בדירתה של סוזנה, ניצולת שואה בת 90 מראשון לציון שמתגוררת לבדה. במשך שנים היא גרה בבית עם מרצפות שבורות, קירות מנותקים ומסוכנים, מטבח רעוע ולקוי והמון ציוד ישן אותו אגרה במשך שנים, שהצטבר וחסם כמעט כל מעבר בבית.

עוד בוואלה!

יותר מארבעה קירות וגג: שיתוף פעולה עיצובי מרגש

לכתבה המלאה

סיירת השיפוצים נענתה לפניה של אזרחית ערנית שמתנדבת בזמנה הפנוי בסיוע לסוזנה, ונחשפה לתנאי המחייה שלה בביקור ספונטני בביתה. בעזרת עשרות מתנדבים מכל רחבי הארץ, חברת דניה סיבוס וחברת פרשקובסקי, הדירה עברה שיפוץ יסודי ומהפך של ממש.

סלון הבית לפני השיפוץ - הקירות היו מכוסים בעובש וציוד שנאגר חסר את המעברים (צילום: סיירת השיפוצים)
ליקוי מסוכן שגרם לאחד מקירות המטבח להתנתק מהתקרה (צילום: סיירת השיפוצים)
צוות מתנדבי "סיירת השיפוצים" מסייעים בפינוי הציוד מהבית (צילום: סיירת השיפוצים)

השיפוץ כלל תיקון וחיזוק קיר שניתק עם השנים מהתקרה ומהקירות המחוברים אליו, החלפת דלת הכניסה, החלפת כלל דלתות הפנים בבית, החלפת כל חלונות הבית, אבזור הבית במוצרי חשמל חדשים ובטוחים לשימוש, התקנת מזגן חדש (שנתרם על ידי חברת אלקטרה), תיקון וחידוש חצר הבית ואבזור כל הבית בריהוט חדש. הבית תוקן, סודר והונגש לצרכיה של הקשישה המתגוררת בו, כך שתוכל לחיות את שארית חייה בבית חם, נעים ובטוח למגורים.

הסלון לאחר השיפוץ - כל הבית תוקן והונגש לצרכיה של הדיירת (צילום: סיירת השיפוצים)
כך הרבה יותר ראוי שתעביר את שארית חייה. פינת אוכל חדשה (צילום: סיירת השיפוצים)
גם החצר הקטנה זכתה לשדרוג מרענן. סוזנה בחצר ביתה המשופץ (צילום: סיירת השיפוצים)

בישראל חיים כיום למעלה מ-130 אלף קשישים מתחת לקו העוני, בניהם אלפיי קשישים וניצולי שואה המתגוררים בדירות שאינן ראויות ובטוחות למגורי אדם ולא מונגשות לקשישים.

"סיירת השיפוצים" בדרכה לשיפוץ הבא, מתוך עשרות פניות שעדיין ממתינות לסיוע. אם אתם מעוניינים להתנדב בעמותת סיירת השיפוצים לקשישים וניצולי שואה, ניתן לפנות בעמוד הפייסבוק או האינסטגרם. תרומות ניתן להעביר לעמותה בהעברה לחשבון: בנק מזרחי סניף 483, מס חשבון 397620 - על שם סיירת השיפוצים לקשישים וניצולי שואה. או בביט למספר: 0525663555

לקראת ראש השנה, עמותת סיירת השיפוצים לקשישים וניצולי שואה בשיתוף עמותת שיינברג לעצמאות, עמותה אשר מלווה חיילים בודדים משוחררים עד לעצמאות, חוברים לטובת מיזם שיחבר בין חיילים בודדים המתנדבים בהן, לבין קשישים עריריים, ויסייעו להם לחגוג יחד את ערב החג בכבוד ובשמחה גדולה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully