פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הנה בא גל גדול: הציור היפני המפורסם מכסה חזיתות גורדי שחקים

   אדריכלים של פרויקט גורדי שחקים במוסקבה הלכו על גישה מקורית: חזיתות המבנים הוקדשו להצגה גרפית של ערים ויצירות אייקוניות, כש"הגל הגדול" של הוקוסאי "שטף" שטח של 60,000 מ"ר על פני שישה בניינים נפרדים. זהירות, רק לא ליפול

   הגל הגדול שולב על חזיתות גורדי שחקים במוסקבה (יח"צ)
   היצירה המפורסמת מתפרסת על פני שישה גורדי שחקים ונראית היטב מהכביש הראשי (צילום:ספון טאמגו)

   חיבור בין תחומים שונים מוליד פעמים רבות תוצאות יצירתיות במיוחד, ודבר נכון כפליים כשהמיזוג מתבצע בתוך תחומי האדריכלות והאמנות. "הגל הגדול" של קאטסושיקה הוקוסאי היא אולי אחד הציורים הכי איקוניים שיפן אי פעם הכירה לעולם. כעת, אחרי שהדפסים שלה עיטרו קירות רבים ברחבי העולם, התמונה המפורסמת מופיעה כציור קיר ענק על מקבץ גורדי שחקים חדשים במוסקבה.

   הגל הגדול שולב על חזיתות גורדי שחקים במוסקבה (יח"צ , shutterstock)
   "הגל הגדול של קנאגאווה" של קאטסושיקה הוקוסאי (צילום: shutterstock)

   הפרויקט האדריכלי שכולל 9 בניינים, ממוקם באזור דרום בוטובו בדרום מערב מוסקבה. האדריכלים שמאחורי פיתוח הפרויקט מנסים להשתמש בפתרונות חדשים בעיצוב חזיתות של אובייקטים. בעוד מרבית המבנים המלבניים יכללו את צלליותיהם של ניו יורק, שיקגו, ברצלונה ומונקו, הוחלט להציג את "הגל הגדול של קנאגאווה" של הוקוסאי על שישה מגדלים בעלי חיתוך מרובע הממוקמים לאורך הכביש הראשי וזוכים לנראות הכי גבוהה, כשהשטח הכולל של ששת החזיתות הוא כמעט 60,000 מטרים רבועים. התחריט המפורסם מתחלק בין הנפחים של המבנים הצמודים למדי, שיחדיו מרכיבים את היצירה השלמה.

   הגל הגדול שולב על חזיתות גורדי שחקים במוסקבה (יח"צ)
   האדריכלים בחרו לשלב בחזיתות המבנים שתכננו צלליות של ערים בינלאומיות מפורסמות (צילום:ספון טאמגו)

   הקונספט האדריכלי המיוחד לא הוגבל רק לחזיתות מבני המגורים. בנוסף אליהן, צלליות הערים הבינלאומיות יעטרו גם אזורים בשטחים הציבוריים וישולבו כאלמנטים עיצוביים באדריכלות הנוף בפרויקט.

   הגל הגדול שולב על חזיתות גורדי שחקים במוסקבה (יח"צ)
   אלמנטים גרפיים צבעוניים (צילום:ספון טאמגו)