עם נוף שאין לו מתחרים: הצעה להפוך גשר ישן בהולנד לבית דירות מעל המים

במקום להרוס - לשקם: הגשר ההיסטורי הזה היה אחד החשובים בהולנד לאורך עשרות שנים, אבל ירד מגדולתו בראשית המאה הנוכחית. יוזמה אדריכלית מעניינת מציעה להפוך את המבנה המרשים לקומפלקס דירות

מערכת וואלה!
גשר בעל חשיבות היסטורית: לאורך עשרות שנים היווה את נקודת החיבור בין צפון ודרום הולנד (צילום: cepezed)

הנה קונספט מעניין ומבורך - במטרה להציל גשר היסטורי משמעותי בהולנד במקום להרוס אותו, חשפו אדריכלים מסטודיו cepezed הממוקם בדלפט הצעה לשימוש מחודש בגשר הלא פעיל, כשהם שואפים להפכו לקומפלקס מגורים המכיל דירות חסכניות באנרגיה ומרכז כנסים. הצעה חדשנית זו היתה תוצאה של שיתוף פעולה בין מספר גורמים מובילים בתחום הבניה בהולנד ועל אף שהתוכנית לא עברה אישור תכנוני, הקבוצה מקווה שהעיצוב שלה ישמש השראה לפרויקטים דומים ליישום חוזר במקומות אחרים.

עוד באותו נושא

מרהיטים ועד גשרים: לגו חוגג 85 שנים

לכתבה המלאה
ניצול מקסימלי של המבנה הקיים - הצעה לתכן את מפלסי המגורים בתוך הרמפות של הגשר (צילום: cepezed)

גשר קשת מעל הנהר Lek נבנה במקור ב-1936 והיה בעבר אחד החיבורים החשובים ביותר בין צפון ודרום הולנד. עם זאת, החל משנת 2004, הגשר ההיסטורי הפך למיושן, לאור השלמת בנייתם של גשרים מודרניים גדולים באזור. היוזמה לשימוש מחודש במבנה המרשים שלו נוצרה בתקווה לשקם את הגשר, ליצור מתוך הקיים משהו חדש בעל ערך ולמנוע את העלויות והעבודה של פירוק והסרה של המבנה הישן.

עוד באותו נושא

טורנדו ממתכת בשמי צרפת: פרנק גרי בונה מגדל ג'ינגה משוגע

לכתבה המלאה
איזור ציבורי ומרכז כנסים (צילום: cepezed)

התוכנית החדשנית ששמה דגש על "קיימות וייחודיות" לדברי היזמים, הציעה להפוך את הרמפות של הגשר לדירות יעילות בצריכת האנרגיה שלהן אנרגיה, בתוך מבנה בו יתקיים גם שירות קייטרינג מרכזי וימוקם גם ביתן כנסים. בעיצוב החדש יתבצע שימוש בחומרים יעילים וקלים לבנייה; חיפויי זכוכית רחבים יותקנו גם כדי לנצל את הנופים המרשימים הנגלים מהגשר וכמובן גם ייצרו בתים ששטופים בשפע של אור טבעי. את יתר פיתוחי הגשר-בית שאפו האדריכלים לבצע מתוך שימור המבנה התעשייתי של ראשית המאה ה-20 שלו ומתוך חגיגת המורשת האדריכלית שלו.

עוד באותו נושא

טירוף! קומפלקס בידור חדש נבנה ליד סיאול

לכתבה המלאה
קיימות, ייעילות, מחזור - המתכננים מקווים לעורר השראה לפרוייקטים עתידיים דומים (צילום: cepezed)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully