ממושב אסלה פרוותי לקירות שפריץ: אלה האסונות העיצוביים הגדולים ביותר ב-50 השנים האחרונות

2,000 איש התבקשו לבחור את האסון העיצובי הגדול ביותר ב-50 השנים האחרונות ואת העשור הגרוע ביותר בעיצוב הפנים. ברשימה תמצאו את האסלה הפרוותית, מיטת המים, הרהיטים הפרחוניים וחדרי האמבטיה הירוקים

14/06/2018
מערכת וואלה! news

סקר חדש חשף את אסונות העיצוב הגדולים ביותר ב-50 השנים האחרונות ואת העשור עם הכי הרבה טעם רע בעיצוב פנים. במחקר השתתפו 2,000 בריטים שהתבקשו לבחור את שלושת העיצובים הגרועים ביותר לטעמם האישי, ביניהם משטחי חדרי האמבטיה, הקירות המעוצבים ומיטות המים שנעלמו מן העולם ובצדק.

בסקר שנערך ע"י חברת סמסונג לרגל השקת הטלוויזיה החדשה שלה, QLED TV, הגיע למקום הראשון מושב האסלה הפרוותי. 44 אחוזים הסכימו שזו הבחירה העיצובית הגרועה ביותר שנעשתה אי פעם. למקום השני הגיעו הפוחלצים על הקירות עם 39 אחוזים, ולשלישי חדרי האמבטיה משנות ה-70 הצבועים בצבעי אבוקדו עם 32 אחוזים. למקום הרביעי ברשימה הגיעו רהיטי הבד הפרחוניים משנות ה-80 ואחריהם בסדר יורד מיטות המים, קירות שפריץ, שטיח מקיר לקיר באמבטיה, קירות צבועים בסמרטוט, מסכות שבטיות על הקיר ובנייה באבנים.

עוד באותו נושא

כך נראה הבית המושלם לפי קטלוגי איקאה משנת 1951 ועד היום

לכתבה המלאה

במקום הראשון: מושב אסלה פרוותי

מי חשב שזה רעיון טוב?(צילום: ShutterStock)

במקום השני: פוחלצים על הקירות

זה מעולם לא היה מגניב(צילום: ShutterStock)

עוד נמצא בסקר שהעשור עם הטעם העיצובי הגרוע ביותר היה שנות ה-70. 38 אחוזים מהנשאלים הודו שהעשור עם חדרי האמבטיה הירקרקים והטפטים על הקירות היה הכושל ביותר. 22 אחוזים בחרו בשנות ה-80, העשור עם חדרי האמבטיה הוורודים והאסלות הפרוותיות, ו-19 אחוזים בחרו בשנות ה-60, אז היו הדירות מעוצבות בדפוסים פסיכדליים, מפיות תחרה ורהיטים מותאמי צבעים. 21 האחוזים הנותרים חולקו בין שנות ה-90, תחילת שנות האלפיים והעשור האחרון.

במקום השלישי: חדרי אמבטיה בצבעי אבוקדו

מוריד את ערך הדירה ב-6,700 דולר(צילום: ShutterStock)

במקום הרביעי: רהיטי בד פרחוניים

דווקא סבתא ממש אוהבת(צילום: ShutterStock)

דניאל הופווד, נשיא המכון הבריטי לעיצוב פנים, אמר: "חייתי במהלך שנות ה-70, ה-80 וה-90 וראיתי את מגמות עיצוב הפנים בעשורים הללו. זה בהחלט מרתק לראות כיצד הטעם שלנו התפתח לאורך השנים. אסלה פרוותית, קירות צבועים בסמרטוט ומזנוני טלוויזיה צריכים כולם להיכנס לספרי ההיסטוריה המפוקפקים".

במחקר שפורסם בשנה שעברה נמצא שחדרי אמבטיה בצבעי אבוקדו יכולים להוריד את ערך הדירה בסכום של עד 5,000 ליש"ט. יותר מ-300 אלף בתים בריטיים עדיין מכילים חדרי אמבטיה ירקרקים, אולם שלושה מתוך ארבעה טענו שאם יקנו בית עם חדר אמבטיה ירקרק, זה יהיה הדבר הראשון שהם יפטרו ממנו.

במקום החמישי: מיטות המים

עוד רעיון "גאוני"(צילום: ShutterStock)

במקום השישי: קירות שפריץ

לגמרי להוריד(צילום: ShutterStock)

במקום השביעי: שטיח מקיר לקיר באמבטיה

מושלם לעובש ורטיבות(צילום: ShutterStock)

במקום השמיני: קירות צבועים בסמרטוט

עוד אסון עיצובי לרשימה(צילום: ShutterStock)

במקום התשיעי: מסכות שבטיות על הקיר

יש את זה ביותר קריפי?(צילום: ShutterStock)

ובמקום העשירי: בנייה באבנים

זה עוד נסבל(צילום: ShutterStock)
  • עיצוב פנים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully