פרס בינלאומי לעיצוב גן ילדים ישראלי

מעצבת חדרי הילדים שרית שני חי נחשבת לאחת החלוצות בעיצוב גני ילדים בישראל. ביקור באחד הפרויקטים שלה יעורר לכם את החשק לחזור לילדות. עכשיו, גם בעולם מכירים אותה ומעניקים לה פרס נחשק על עיצוב הגן בשוק הסיטונאי

עיצוב השואב השראתו מהסביבה הגיאוגרפית (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דודי מוסקוביץ)

לא ברור עדיין עד כמה גן מעוצב ומתוקתק יגרום לילדים שלכם לזנק מהמיטה בבוקר ולדלג בהתרגשות לעבר הדלת, אך ניכר כי בעשור האחרון אדריכלים ומעצבים ברחבי העולם שמים דגש על עיצוב מוסדות החינוך השונים. גם בארץ, הנושא זכה אט אט להתעוררות כשהחלוצה בתחום היא מעצבת חדרי הילדים שרית שני חי שזכתה לאחרונה בפרס ה-silver בתחום עיצוב הפנים בתחרות הבינלאומית והיוקרתית בעולם באיטליה
A' Design Award 2018. הפרס ניתן לשני חי על עיצוב פרויקט מתחם הגנים שעיצבה בשוק הסיטונאי בתל אביב.
זאת ההזדמנות לציין כי לפני שלוש שנים זכתה שני חי באותו הפרס בקטגוריית עיצוב פנים, על עיצוב פרויקט עיצוב אשכול גנים בכפר שמריהו.

המתחם חולש על 3,000 מ"ר, על אדמת השוק הסיטונאי ההיסטורי, כך שמיקומו הגיאוגרפי היווה מקור השראה לעיצוב עבור שני חי. לובי הגנים המשתרע על 130 מ"ר, עוצב בהשראת תפוזים והוא מהווה מחווה לספרו של נחום גוטמן "שביל קליפות התפוזים" המתאר חיי ילד בימי ראשית תל אביב. במרכז החלל ניצב תפוז מרופד גדול ממדים המשמש כמקום מסתור, שאפשר להיכנס לתוכו ולצאת, לשחק מחבואים ועוד. קירות הלובי מחופים פנלים עשויים עץ טבעי ומשלבים נישות מרופדות בצורה של פלחי תפוז, בהן אפשר לשבת, לשחק או סתם לרבוץ.

שאר החללים בגן מעוצבים בצורה תמציתית - המאפייינת יותר מכל את עבודותיה של שני חי. לא תמצאו בגנים (או לחילופין - רהיטים) שעברו תחת ידיה פריטים ילדותיים ודביקים של נסיכות ואבירים, שני חי יוצרת סביבה אסתטית, בוגרת, שבה הדור הצעיר יוכל לצמוח, להתפתח, לקבל השראה ולהעריך עיצוב כדרך חיים. כל אחד מעיצוב הגנים החדשים מבוסס על פרי, על הצבע שלו ואפילו בכניסה לכל אחד מאלו תלוי קטע שיר רלוונטי החובר לעיצוב.

לקריאה נוספת:
יש לכם אורחים ואתם מחשפים רעיונות לעיצוב השולחן? תראו מה שרית שני חי הכינה לנו
חינוך מיוחד: 5 בתי ספר מעוצבים בעולם
העיסוק הגובר בעיצוב גני ילדים מכניס אותנו לארגז החול

עוד באותו נושא

עוד לא הייתם בסטודיו של שני חי? אתם חייבים לעשות אטנדינג

לכתבה המלאה
חינוך באמצעות עיצוב - המעצבת שרית שני חי (צילום: מערכת וואלה! NEWS, שירן כרמל)

שני חי כאמור נחשבת לחלק ממגמה כלל עולמית של מעצבים ואדריכלים, המקדמת את חינוך ילדנו באמצעות העיצוב. בניגוד למלונות מעוצבים ומושקעים שמטרת העל כלכלית, ההשקעה במרכזי הלימוד חינוכית ונתפסת ככזו המיועדת לטווח ארוך. הרי אף גורם חינוכי בכיר לא מעלה על דעתו ללמד בגיל כל כך צעיר שיעורים בנושא עיצוב ואסתטיקה ובטח שלא מבוא לאדריכלות, אך יחד עם זאת, בודדים הילדים שיתפתו לקשקש על הקירות שגם ככה מעוצבים בצורה צבעונית. מלבד התחושה הנעימה, ילדים שמגיעים בבוקר לגנים המעוצבים עתידים לקלוט את הסביבה על פי ראותם האישית בלי שמי מגורמי החינות והגננות יפרש אותה עבורם. יש גם סיכוי סביר שהם ירצו לארגן את חדרם הפרטי בצורה שאיננה נופלת מהכיתה. קוראים לזה חינוך, בדיוק כמו לקחת את הילד בשבת בבוקר למוזיאון.

צורות וצבעים שמגרים את העין (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דודי מוסקוביץ)
לובי הגן בהשראת תפוזים (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דודי מוסקוביץ)
שפע של מקומות ישיבה נוחים (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דודי מוסקוביץ)
עיצוב תמציתי ונעים המבוסס על חומרים טבעיים (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דודי מוסקוביץ)
שימוש בגירויים פיסיים לילדים (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דודי מוסקוביץ)
ויש גם את גן אבטיח במתחם הגנים הזה (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דודי מוסקוביץ)
שימוש במוטיבים של שוק (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דודי מוסקוביץ)
גן הלימון מתהדר במוטיבים צהובים (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דודי מוסקוביץ)
הקירות עוצבו כמו היו דוכנים בשוק (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דודי מוסקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully