פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הדבר המפתיע שכולם עושים שהורס את המגבות בכביסה

   נחשפה הסיבה לאובדן רכות המגבות שלנו בכביסה - וזה לגמרי ההפך ממה שהייתם עושים עד היום בניסיון לשמור עליהן. מומחית מסבירה איך יש לכבס מגבות מבלי לפגוע באיכותן - ומה התדירות המומלצת לכך

   הדבר המפתיע שכולם עושים שהורס את המגבות בכביסה
   HouzzTV

   בווידאו - אמא לשישה בנתה את חדר הכביסה היעיל ביותר בעולם

   כדי שהמגבות יצאו רכות בכביסה יש להוסיף מרכך, נכון? זה אולי הדבר הכי מפתיע ששמענו לאחרונה - אבל התשובה היא לא. למעשה, הוספה של מרכך לכביסה של מגבות רק פוגמת בהן. מומחית לעיצוב פנים, רייצ'ל כהן, סיפרה למגזין "פופשוגר" שכשמדובר במגבות, פחות זה דווקא יותר. כדי למנוע ממגבות לצאת נוקשות ומגרדות אחרי כמה כביסות וכדי לשחזר את תהילתן, מומלץ לוותר על מרכך הכביסה ולצמצם גם את זמן העבודה במייבש.

   לדברי רייצ'ל, יש להקפיד על כמה כללים בכיבוס מגבות - שלפחות בשניים מהם אתם טועים לגמרי. הנה הם:

   אישה מריחה כביסה נקייה (ShutterStock)
   השתמשתם במרכך? אז די! (ספק: ShutterStock)

   עוד בנושא:

   כל האמת על התמונה שחשפה את הטינופת שיש במייבשי ידיים
   אם תשימו צבע מאכל בשירותים זה יחסוך לכם כסף

   כבסו בטמפרטורות נמוכות

   אתם עלולים להתפתות לכבס את המגבות שלכם בטמפרטורה גבוהה, אולם רייצ'ל ממליצה דווקא לכבס בטמפרטורה נמוכה שתמנע "הצטמקות בתפרים", תסייע בשמירה על הצבע ותעבוד יופי על כתמים מסוימים.

   וותרו על המרכך

   כימיקלים במרכך הכביסה עלולים למעשה לפגום בסיבים ובגמישות המגבות בכל שטיפה. במקום זה, הכניסו כדור טניס למייבש. קפיצות הכדור בזמן פעולת המייבש ינפח את המגבות ויסייע לשמור עליהן רכות יותר.

   מגבות רחצה תלויות בחדר אמבטיה (ShutterStock)
   כבסו בטמפרטורה נמוכה (ספק : ShutterStock)

   נא לדייק בכמות אבקת הכביסה

   אחרי שוויתרתם על המרכך - כדאי שלפחות באבקת/נוזל הכביסה תדייקו. קורה לא פעם שאתם משתמשים בכמות גדולה יותר ממה שצריך וזה רק מונע מהמגבות לצאת רכות ונעימות בסוף. עקבו אחר ההוראות המדויקות שעל האריזה לשימוש נכון - תלוי בכמות הכביסה שלכם.

   צמצמו בזמן פעולת המייבש

   מגבות בעלות ספיגה גבוהה מתייבשות מהר יותר, אז אין צורך לתת להן יותר מדי זמן במייבש. מומלץ גם להוציא אותן מהמייבש לפני שהן מתייבשות לגמרי ולתת להן להתייבש באופן טבעי. חשוב גם לוותר על דפים ריחניים למייבש כשמדובר במגבות, כי הם עלולים לפגום ברמת הספיגה של המגבת לאורך זמן.

   שיטות יעילות לייבוש כביסה (ShutterStock)
   צמצמו בפעולת המייבש שלכם (ספק: ShutterStock)

   מה תדירות הכביסה המומלצת למגבות?

   אל תטעו: זה לא משנה שזה עתה התקלחתם - אתם עדיין מטנפים את המגבת שלכם בכל מקלחת. בכל שימוש במגבת אתם מסירים שכבת תאי עור מתים, כשלמעשה המגבת משמשת סוג של פילינג לגוף. מגבות לחות משמשות גם קרקע פורייה לחיידקים. לכן מומלץ לכבס את המגבות כל יומיים, הרבה יותר מהר ממה שחשבתם, אה?