תערוכות בוגרים 2013

תערוכות בוגרים: מערכת תה חכמה

חשיבה על העתיד, ניצול משאבים טבעיים, פתרונות ניקוי חדשים ואפילו שינה בריאה יותר. הפרויקטים הנבחרים של בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון אבני - כתבה שלישית בסדרה

מיכל המר
ספסל, גוף תאורה ומערכת הטענה למכשירים ניידים לרווחת התושבים, עדי טרנוס (צילומים: שי פדרו)

המחלקה לעיצוב תעשייתי של מכון אבני לאמנות ועיצוב, תציג השנה עבודות הבוגרים הטריים בשני מסלולי התמחות: מסלול "מעצב יוצר" העוסק בהגות ושיח על התחום ומסלול "פיתוח מוצר" העוסק במסורת עיצוב מוצר קלאסית. עבודות הגמר של הבוגרים משלבות טכניקות עבודה שונות שנרכשו במהלך הלימודים במכון ומשקפות את חייהם ואת האג'נדות שמעסיקות את דור מעצבי העתיד, כמו למשל יוקר המחייה, חיסכון באנרגיה, חברה שיתופית ועוד.

לא רחוק היום שנראה את הפרויקט של הבוגרת עדי טרנוס ברחבי ערים שונות בעולם. עדי בחנה ערכים "ירוקים", ולמעשה ניסתה לקרוא תיגר על מצב אנרגיית החשמל שמיוצר היום משריפת דלקים. SOLAIS הינה מערכת מודולרית אוגרת אנרגיה המוטמעת בשדרות בהן תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים רבה, ומשולבת כמשטחי דריכה ורהיט רחוב. המערכת ממירה אנרגיה קינטית לחשמל ולמעשה מספקת חשמל על ידי התושבים עצמם ולשרותם. הרהיט שעיצבה משלב ספסל, גוף תאורה ובבסיסו מקומות הטענה המאפשרים לתושבים טעינת מכשירים ניידים המייצרים אינטראקציה בין המשתמשים השונים לסביבה.

טוב לדעת (תוכן מקודם)

זהב וטהור: סדרת הטיפוח עם 24 קראט זהב

בשיתוף Fashion TV Cosmetics
לכתבה המלאה
מערכת תה חכמה, שרי מנור

הפרויקט של שרי מנור עוסק במושג הזיכרון, כפי שהמשתמש יוצר אותו באופן אינדיבידואלי. הפרויקט מציג מערכת תה קינטית המורכבת כלי זכוכית בניפוח דופן כפולה וחומר המגיב לחום ולתנועה. כאשר מוזגים תה חם לכוסות הזכוכית, מתחמם החומר שבתוכן, והופך נוזלי. הבסיסים החרוטיים מסתובבים על צירם והחומר מתפשט באופן רנדומאלי בתוך הדופן הכפולה. כאשר הכוס מתקררת החומר מתייצב ולמעשה כל כוס הופכת להיות "ציור" צבעוני שונה, המבטא את זיכרון השימוש הייחודי שלו.

נעלי לאטקס, דותן כהן

הפרוייקט של דותן כהן נולד מתוך התבוננות בכוויות וצלקות, ומתוך מחשבות על יחס החברה לפגמי גוף אלה. כתוצאה מכך, עיצב דותן נעלי לאטקס בעזרת לאטקס נוזלי, הנראה כעור אדם ובנוסף, העתיק טקסטורות של סוגי עור שונים ויצר נעליים בעלות אסתטיקה לא שגרתית. אלו נראות כקרומים רפויים, כעור שני מצולק ואנושי.

מנורת לילה היוצרת "שקיעה מדומה", הדס בר אילן

הדס בר אילן גילתה כי חשיפה לתאורה בשעות הלילה מעכבת הפרשה של מלטונין, המעכב גידול תאים סרטניים. הפרויקט שלה המכונה "למלא את החסר" מושפע ממשפטו של לאו צה "לעיתים היש הוא רק תירוץ ואריזה, והאין הוא האוצר האמיתי". בחיבור בין פשטות למילוי 'החסר', פיתחה הדס מנורת לילה היוצרת 'שקיעה מדומה'. המנורה שיצרה עשויה בניפוח זכוכית ומורכבת משני מיכלים שונים בצורתם, אך זהים בנפחם, המחוברים בשני צינורות דרכם עובר נוזל מוליך. בדומה לשעון חול, כשהופכים את המנורה, זורם הנוזל למיכל התחתון, העגול. הנוזל סוגר מעגל חשמלי למשך 15 דקות, שהן משך זמן הירדמות ממוצע של אדם. עם סיום מעבר הנוזל, יפתח המעגל החשמלי והנורה תכבה.

יצורי דימיון רכים לילדים, שיר רבני
הרחבת עולמו הפנימי של הפעוט, שיר רבני

"יצורי דמיון" היא סדרת בובות רכות לפעוטות, אותם עיצבה שיר רבני. באמצעות צורה, מגע וצבע תורמות הדמויות לפיתוח הדמיון והרחבת עולמו הפנימי של הפעוט. יצורים אלה שואבים השראה מחיות תת-מימיות קסומות ונועדו ליצור מאגר דימויים עשיר, הנתון לפרשנות, האנשה ושינוי. במהלך הפיתוח נוצרה אורגניות חדשה, שנבעה מפירוק והרכבה מחדש של צורות, נפחים, בדים וטקסטורות.

אפשרות ישיבה ונדנוד עם מנגנון סאונד לניתוק והרגעות במרחב הציבורי, איה לשם

פרויקט "תווך" של איה לשם, עושה שימוש בחללי ביניים במרחב הציבורי לטובת אתנחתא קצרה. בעזרת חבלי כותנה קלועים התלויים בגבהים שונים מהתקרה, המאפשרים ישיבה ונדנוד, נוצר התווך שהוא מקום ניטראלי, המשמש להפוגה, השתהות פיזית ורגשית. בקצה כל חבל קשר "ראש טורקי" ובתוכו מוטמן מנגנון סאונד, התורם לתחושת הניתוק החיצוני והחיבור הפנימי.

התערוכה תוצג עד ה-21 ביולי בין השעות א-ה 10:00- 13:00, מכון אבני לאמנות ועיצוב, אילת 23, תל אביב

תערוכת הגמר של שנקר וסמינר הקיבוצים

תערוכת הגמר של מכללת הדסה והמכון הטכנולוגי, חולון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully