וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

225 מ"ר של עוצמה: דופלקס מטריף בשרון

בדירת הדופלקס שתכננה מעצבת הפנים צביה קזיוף עבור זוג ושלושת ילדיהם הקטנים, המטבח הוגדל משמעותית על חשבון הסלון, החצר הצמודה הפכה לציר האירוח והבילוי המרכזי וחדר השינה של זוג התאומים בני ה-7 עוצב בסגנון בוגר ועוצמתי. הצצה לדירה שאין שניה לה

עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן
 • עבור: זוג בשנות ה-30 לחייהם + 3 ילדיהם.
 • שטח הדירה: דופלקס- קומה עליונה 140 מ"ר, קומה תחתונה 50 מ"ר
 • שטח החצר: 225 מ"ר
 • תכנון ועיצוב: צביה קזיוף
 • וילונות, מצעים וטקסטיל: ELLA DÉCOR

ברוכים הבאים לדירה אלגנטית ודרמטית שמציעה את כל הפינוקים לקטנים ולגדולים. הדירה, ששייכת לזוג בשנות ה-30 לחייהם להם ילדים קטנים, שוכנת בפרויקט מגורים חדש ונרכשה על ידם בשלבי בניה מתקדמים כך שהשינויים מרחיקי הלכת שבוצעו בתוכה התרחשו רק לאחר קבלת טופס 4: "את התכנון התחלנו בסמוך לתום הבניה וברגע שהתקבל אישור האכלוס שברנו את הקיים ויצרנו LAYOUT שונה כמעט לחלוטין", כך לדברי מעצבת הפנים צביה קזיוף שאחראית על התכנון והעיצוב המרשימים".

עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן
עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן

"שרותי האורחים שתכנן הקבלן מוקמו ממש בסמוך לדלת הכניסה ושינינו את מיקומם, צמד התאומים בני ה-7 ביקש לגור בחדר משותף, לכן איחדנו שני חדרים לחדר אחד גדול עבורם ועל ידי שינוי מיקום חדר הרחצה יצרנו חדר לבן התינוק והגדלנו את מאסטר השינה של ההורים. מכיוון שבני המשפחה מבלים חלק נכבד מזמנם הפנוי בסביבת החוץ, ובמקביל הם מרבים לארח ולבשל, שינינו את מיקומי הפונקציות בחלל הציבורי והגדלנו משמעותית את המטבח על חשבון הסלון שהפך בתכנון החדש לאינטימי בהרבה. ההתכנסויות המשפחתיות הן לרוב בחלל המטבח, שם הם נהנים משישה מקומות ישיבה, או בחצר ובמידה והם רוצים להנות מזמן איכות משותף מול הטלוויזיה, מחכה עבורם חדר משפחה רחב ידיים ומפנק במפלס התחתון בו מערכת קולנוע ביתית וקונזולת משחקים. זוהי דוגמה טובה לכך שבית, או דירה, צריכים להיות נאמנים לאורחות חייהם של אלה הגרים בהם, גם אם התכנון שונה במידה זאת או אחרת מהמקובל".

המראה האלגנטי והמרשים של הדירה החדשה נגלה כבר בכניסה אליה. רצפת הפרקט הרב-שכבתית, שיובאה מבלגיה, עשויה עץ אלון מיושן ומימין לדלת הכניסה נחשף קיר כוח מרשים שאורכו כ-5 מטרים, מלווה את הכניסה ועוטף את המסדרון המקשר בין החלל הציבורי לאגף הפרטי: "מכיוון שמדובר במשפחה פעילה עם 3 ילדים קטנים, נושא האחסון קיבל חשיבות יתרה. תכננתי עבורם ציר שלם אסתטי במיוחד ובו דלתות טאץ' בקומפוזיציה א-סימטרית, מבעדן שפע של שטחי אחסון. ארון הקיר הזה, שבוצע על ידי נגר אומן, לא מסגיר ולו במעט את מה שקורה בתוכו. הדלתות נצבעו צבע בתנור ונראות כמו אריחים בגדלים משתנים ואת המסה האטומה שוברות שתי נישות מברזל שחור בהן שילבנו כלים נאים. בחיבור שבין שתי הפאות (זו של מסדרון הכניסה וזו הפונה לחלל הציבורי) שילבתי קמין שמוסיף ממד חמים וביתי. בארון מצויים גם ארון החשמל וארון התקשורת, כך החלל נותר נקי וחף ממערכות גלויות".

עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן

קזיוף הגדילה לעשות ורתמה גם את דלת הכניסה לדירה כחלק מהמונומנט העיצובי: "מכיוון שיש בבניין הזה חזית חמישית, שמשמעותה איסור החלפת דלת הקבלן המקורי, חיפשתי רעיון יצירתי אחר שיקשר בין דלת הכניסה לעיצוב החלל. חיפיתי אותה בנגרות זהה לזאת של הארון ובאותם קווים, כך היא משרתת את אותו רעיון. גם דלת הממ"ד שממוקם בסמוך חופתה באותו חומר. חשוב היה לנו לשמור על הממ"ד תקני וכך עשינו- שמרנו על הדלת המקורית ובעזרת החיפוי הצלחנו לטשטש את המראה הגס והגולמי של דלת הפלדה הסטנדרטית".

המטבח הוא ללא ספק הכוכב בקומה המרשימה כשלעצמה: "תכננתי אותו כמטבח פרללי מכמה סיבות: הוא משווה לחלל הציבורי מראה אוורירי ורחב ידיים ומאפשר גישה ללא מאמץ לכל אזור. כל הפינות מנוצלות היטב והארגונומיה בו מיטבית. בציר הארונות הגבוהים, שחובק את החלון הצופה לגינה ומגיע עד גובה התקרה, שובצו מקררים אינטגרליים ולצד התנור מוקם מקרר היינות. החזיתות נצבעו צבע בגוון אלומיניום- אפור גרפיט שמקנה להן מראה מהוקצע ויוקרתי. האי, שאורכו כ-6 מטרים, חופה חיפוי שיובא מאיטליה בטקסטורה מיוחדת, התואמת במדויק את דוגמת גרניט הפורצלן ממנו עשוי המשטח העליון- מדובר בשני חומרים שונים לחלוטין ונדרשה כאן מלאכת מחשבת כדי ליצור משניהם מקשה הומוגנית אחת".

עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן
עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן

מעל האי תכננה קזיוף אלמנט עשוי ברזל שחור המשמש כתוספת אחסון וכמוטיב אסתטי שמדגיש את גובה החלל: "על ידי חיתוך CNC בתחתית המתקן ניתן לתלות בו כוסות יין בצורה הפוכה וגם כשתלויות בו מעט כוסות, כשמביטים עליו מלמטה כלפי מעלה המשרביה נותרת אלגנטית ומרשימה".

ומהמטבח, לסלון: את קיר הכוח במרכזו יצרה המעצבת על ידי פלטות נגרות שנצבעו בגוון שחור מטאלי: "הדירה גבוהה יחסית (3.4 מ') ואם הייתי בוחרת בפלטות ברזל היינו צריכים להשתמש במספר פלאחים נפרדים ולייצר ביניהם חיבורים. כדי לשמור על המראה ההמשכי, הנקי והתמיר בחרתי להשתמש בפלטות נגרות שאפשרו לי לעלות מרצפה ועד לגובה התקרה. מתחת למסך הטלוויזיה מותקן מדף עשוי דקיק עשוי מתכת ומשני צידיה נורות up&down שמציפות את הקיר בתאורה דרמטית. כלל, בחלל הציבורי בחרתי לעבוד עם לא מעט פריטים שמדגישים את הפרופורציות הטובות של המרחב, כך למשל פסי התאורה הליניאריים ששובצו בתקרה ומדגישים את קווי האורך של הדירה".

עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן
עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן

האווירה החווייתית ממשיכה כל הדרך לאגף הפרטי- במסדרון יצרה קזיוף עניין על ידי שימוש בתמונות תלת ממדיות ותאורת לד שקועה בתקרה שבהמשכה משובצת בתוך הנגרות. שירותי האורחים החדשים כמעט בלתי נראים הודות לדלת כיס בגוון הקיר: "דלת כיס שנטמעת בקיר מאפשרת לנו לייצר גם בחללים קטנים, כמו שירותי אורחים, תכנון מרווח ופרקטי. את קירות השירותים חיפיתי באריחים שחורים, האסלה גם היא שחורה וכיור ה-FREE STANDING לו ברז מהתקרה שמעצים את הממד החווייתי. נישת הכיור מחופה אבן מיוחדת בגוונים של זהב וחום שמשתלבת נהדר עם הפריטים שעשויים פליז".

כמו רבים מזוגות התאומים, גם בניהם בני ה-7 של בני הזוג בחרו לאחד כוחות וביקשו חדר משותף. כשיגדלו, אחד מהזאטוטים יוכל לעבור לממ"ד, שם תכננה קזיוף את כל ההכנות הנדרשות. "חדר השינה שלהם הוא לא חדר ילדים קלאסי ומשמש בעיקר לשינה. יש להם אזור משחקים מושקע בחצר ואת פינת המשפחה המאובזרת במפלס התחתון ואת השיעורים הם מכינים לפחות בשלב זה על האי המרווח במטבח. בחדר המשפחה תכננתי עבורם אזור ייעודי לשולחן עבודה גדול, כך שאם וכאשר ירצו, יוכלו ללמוד גם שם. כך נותר לנו די מקום לשתי מיטות גדולות (ברוחב של 1.2 מ') ולארון קיר גדול במיוחד. עבור הקיר בחרתי בצבע כחול ג'ינס שמתאים לטווח רחב של גילאים מתוך מחשבה שיישאר רלוונטי גם שנים קדימה. את קירות חדר הרחצה הצמוד חיפיתי אריחים בשלושה גוונים של כחול שמייצרים מראה דינמי וצעיר. לאמבטיה הוספתי דלת מקלחון כך שעל אף שעתה הם מעדיפים להתאמבט לכשיתבגרו יוכלו להתקלח מבלי להרטיב את החלל".

עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן
עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן

מאסטר השינה של ההורים גם הוא מפנק במיוחד. קזיוף תכננה עבור בני הזוג ארון מקיר לקיר עם שפע של מקומות אחסון, בעל חזיתות זכוכית שחורה והטלוויזיה נטמעת בילט אין במישור דלת הארון. החזית שחוצצת בין חדר השינה לחדר הרחצה טומנת בחובה הפתעה: "זהו למעשה הקיר שמפריד בין שירותי האורחים למאסטר השינה כך שאת החלק הזה ניצלתי לארון נעליים בעומק של 30 ס"מ שחופה במראת גוף ונראה כחלק אינטגרלי מחזית חדר הרחצה. במקום ליצור קיר בנוי שיבדל בין הפונקציות בחרתי לעבוד עם פרופיל בלגי בו שיבצתי זכוכית מאסטר ליין שמטשטשת את הדמות ומאפשרת אינטימיות. בחדר הרחצה נהנים בני הזוג מארון אמבט גדול במיוחד, מחופה פורניר אלון ומוקף תאורת לד מסביב ומקלחון גדול במיוחד בו נישה מובנית לשמפו וסבונים. את הקירות חיפיתי באריחי גרניט פורצלן שחורים מרצפה עד תקרה, עם דוגמת גידים אפורים עדינים".

עוד מסבירה קזיוף: "הווילונות שעוטפים את מפתחי הבית , תורמים לחמימות המתבקשת עבור המשפחה הצעירה. לצד טקסטיל רך ונעים שמככב בכל אחד מחדרי השינה, של המבוגרים והצעירים כאחד, שתוכננו ביחד עם אלה שלומוב מ-ELLA DECOR".

עיצוב צביה קזיוף. אלעד גונן,
עיצוב צביה קזיוף/אלעד גונן

למפלס התחתון, המשמש כפינת משפחה ושטחו כ-50 מ"ר, יש חצר אנגלית וככזה הוא מואר ומאוורר באופן טבעי: "יצרתי בו ארון קיר ענק לאחסון בגוון הקירות, ובציר נוסף תכננתי ספריה שחלקה נצבעה צבע בתנור וחלקה עשויה מפורניר עץ אלון. היא משמשת לאחסון משחקים, ספרים ומשחקי וידאו. בני המשפחה נהנים ממערכת קולנוע ביתית איכותית, רמקולים עוצמתיים וספות גדולות ועמוקות עם ריפוד רק ומפנק שמאפשרות להשתרע בנוחות, לצד שפע עז של כריות נפלאות מבית ELLA DECOR' - אין ספק שהקטנים יבלו כאן ימים שלמים במהלך החופש הגדול".

סביבת החוץ לא נופלת מהדירה עצמה וכאמור בני המשפחה מבלים בה חלק ניכר מזמנם: "עבור הילדים תכננו אזור משחקים ייעודי מאובזר עם קיר טיפוס, טרמפולינה וצעצועי גן. שילבנו ג'קוזי זרמים שמאפשר לשחות נגד הזרם לצידו מקלחון, שם אפשר להישטף רגע לפני שנכנסים למים. המשפחה ואורחיהם נהנים גם משולחן אוכל גדול, מסך טלוויזיה ומטבח חוץ מאובזר ומפנק הכולל, בין השאר אי ובו גריל, מקרר, מכונת קרח ועוד".

 • עוד באותו נושא:
 • בית

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  4
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully