וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יש לכם מערכת סולארית בבית? אם לא, זה הזמן

רשות החשמל אישרה פרמיה אורבנית, המעניקה תוספת של 6 אגורות לכל קוט"ש במתקן יצור ואגירה. המשמעות: החזר מהיר יותר של ההשקעה בגגות

אביב פפר מנכ"ל אנרפוינט. מורג ביטן,
אביב פפר מנכ"ל אנרפוינט/מורג ביטן

רשות החשמל עם בשורה משמחת הענקת פרמיה, אשר תתמרץ הקמת מתקני ייצור מאנרגיה מתחדשת ואגירת חשמל בסמוך למוקדי הצריכה - אושרה פרמיה אורבנית, המעניקה תוספת של 6 אגורות לכל קוט"ש במתקן יצור ואגירה.

כ-70 מרכזים אורבניים יהנו מתעריף גבוה ליצור חשמל סולארי אשר יעמוד על 54 אגורות עד לסוף שנת 2042. מטרת ההחלטה הינה להאיץ את היקף הקמת מתקנים לייצור אנרגיות מתחדשות ביישובים אלו, באופן שיוביל לייעול השימוש ברשת החשמל, לצמצום אובדני החשמל ולשיפור אמינות האספקה.

אביב פפר, מנכ"ל חברת אנרפוינט מבית כלמוביל: " זהו מהלך חשוב לכל מי שטרם התקין מערכת סולארית ומתגורר באזורי הפרמיה, הכדאיות הכלכלית להתקנת מערכת סולארית שגם כך הייתה גבוהה מקבלת עתה חיזוק משמעותי בדמותה של הפרמיה האורבנית. להמחשת הכדאיות הכלכלית נביא דוגמה להתקנת מערכת אנרגיה סולארית טיפוסית על גג שטוח של כ-120 מ"ר, אשר צפויה לייצר הכנסה ללקוח של כ-15,931 שקל בשנה הראשונה ובתעריף מובטח למשך 25 שנה. המשמעות היא תשואה של כ-19% שנתית על ההון העצמי שמחזירה ללקוח את השקעה בהתקנת המערכת תוך כ 5-6 שנים. אני לא מכיר השקעות אחרות שמניבות תשואות כאלה ברמת וודאות כזו גבוהה".

הביקוש המואץ לחשמל, המחסור בקרקע זמינה והתמורות האקלימיות מצריכים מציאת פתרונות ייחודיים אשר יבטיחו את אמינות אספקת החשמל, ועמידה ביעדי האנרגיות המתחדשות, זהו צעד חשוב להשגת יעדי המדינה ליצור חשמל מאנרגיות מתחדשות ולצמצום פליטות מזהמים לסביבה. מחירי החשמל המאמירים הביאו את תחום האנרגיה הסולארית זו להשקעה עם כדאיות כלכלית מובהקת המייצרת הכנסה פאסיבית לבעל הנכס.

עפ"י החלטה הממשלה ייצור החשמל מאנרגיה מתחדשת עד שנת 2025 אמור להיות כ-20% מכלל צריכת החשמל ועד שנת 2030 כ30%- מכלל צריכת החשמל בישראל.

כידוע, בשנת 2022 חברת אנרפוינט נרכשה על ידי קבוצת כלמוביל - יבואנית הרכב הגדולה בישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully