כך מעצבים דירה שכל אחד יוכל לדמיין את עצמו גר בה

דירה לדוגמא בפרוייקט חדש אמורה לגרום לדירות לשנות סטטוס ל'נמכר'. איך עושים את זה? בעזרת עיצוב שמשלב כמה סגנונות שיקלעו לטעמו של קהל היעד ופיתרונות יצירתיים שגורמים לסטנדרט של הקבלן להראות כמו בוטיק

19/08/2020
דירה לדוגמא בפרוייקט חלומות חדרה בעיצוב נעמה מירון יוסף. אלעד גונן,
לתת לרוכשים פוטנציאליים חוויה קצרה ומוחשית של דירתם העתידית. דירה לדוגמא בעיצוב נעמה מירון יוסף(צילום: אלעד גונן)

הפרוייקט: עיצוב דירה לדוגמא בפרוייקט חלומות חדרה
שטח: 5 חדרים, 120 מ"ר + מרפסת
עיצוב פנים: נעמה מירון יוסף

דירה לדוגמא משמשת יזמים להציג בית אמיתי לרוכשים פוטנציאליים. הדירות לדוגמא מעניקות למתעניינים חוויה קצרה ומוחשית של דירתם העתידית (הכי קרוב שאפשר) ונועדו להקנות להם תחושה של המקום בו הם הכי רוצים להיות לטווח ארוך.

"כל אחד מהרוכשים הפוטנציאליים צריך להתחבר לפחות לאלמנט אחד בדירה". המטבח(צילום: אלעד גונן)

"המטרה העיקרית של עיצוב דירה לדוגמא היא לשנות סטטוס דירה ל'נמכר'", אומרת נעמה מירון יוסף, מעצבת פנים. "והאתגר הגדול בעיצוב דירה כזאת הוא לנסות לקלוע לטעם של רוב קהל היעד שיגיע להתעניין בדירות בפרוייקט. כל אחד מהרוכשים הפוטנציאליים צריך להתחבר לפחות לאלמנט אחד בדירה".

בפרוייקט הזה, שכלל עיצוב דירה לדוגמא בת 5 חדרים בפרוייקט בחדרה, קהל היעד היה ברור מצד אחד, דירות ראשונות למשפחות צעירות. ומאידך, גם לא מעט רוכשים פוטנציאליים שירכשו דירות להשקעה (ושככל הנראה יושכרו על ידם למשפחות צעירות).

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
ההיצמדות לסטנדרט של הקבלן היא אתגר עיצובי בפני עצמו. חלל המגורים(צילום: אלעד גונן)

"בהרבה פרוייקטים של דירות לדוגמא, המעצבים מתבקשים להיצמד לסטנדרט שנותן הקבלן. דבר שגורם ליציאה מאזור הנוחות ושולח אותם לצאת לחיפוש פיתרונות במקומות יצירתיים", אומרת מירון יוסף, שאמונה על עיצוב הדירה. דירות רבות מתוכננות בשיטת המרחב הפתוח שבו מספר פונקציות עיקריות שוכנות יחדיו באותו חלל. "על ידי ניצול נכון של החלל וחלוקה לפונקציות השונות אנחנו ממקסמים את גודל ופוטנציאל החלל", היא מוסיפה.

הבחירה באי יוצרת חלוקה ברורה של הפונקציות בחלל מאפשרת התניידות חופשית במרחב. הסלון והמטבח(צילום: אלעד גונן)

בפרוייקט הזה למשל תוכנן אי במרכז המטבח שיוצר חלוקה ברורה בין הפונקציות של הסלון והמטבח. עם זאת להחלטה להציב אי בדירה הזאת היתה מטרה נוספת - ליצור זרימה במרחב ולאפשר התניידות נוחה מכל כיוון.

הצבע מסקרן ומושך את הקונים ללכת במורד המסדרון ולהציץ גם בחדרי השינה(צילום: אלעד גונן)

"מכיוון שהחלל הציבורי מאוד קטן ועליו להכיל המון פונקציות הכרחיות, בחרתי ליצור סקרנות בעזרת תנועתיות וזרימה. לכן גם נבחר כתם צבע לא שגרתי שמוביל מבט רציף לאורך החלל ומושך את המבקרים בדירה להיכנס ולחוות את מסדרון הבית וחדרי השינה", אומרת המעצבת על הבחירה לצבוע את מחציתו של אחד מקירות החלל הציבורי בגוון ורוד מעושן.

המשך הצביעה מהקירות לתקרה מטשטש גבולות ומייצר תחושה של חלל גדול יותר. יחידת המאסטר(צילום: אלעד גונן)

מי מאיתנו לא היה רוצה יחידת מאסטר גדולה ומפנקת שמזכירה מלון בוטיק? גם עבור יחידת ההורים בחרה מירון בצבע שישנה חיים. "בחדר הזה מטרת הצבע היא "להגדיל" את חדר השינה. ולכן בחרתי לצבוע פינה, ולהמשיך עם הצבע מהקירות אל התקרה, וכך לטשטש גבולות", היא מספרת.

"שילוב נעים של חומרים וצבעים חמים, שנבחרו כדי לייצר תחושת בית". חדר שינה נוסף בדירה לדוגמא(צילום: אלעד גונן)

על מנת לקלוע לטעמם של כמה שיותר רוכשים פוטנציאלים, בחרה מירון יוסף לעשות שימוש באלמנטים מסגנונות עיצוב שונים, וכך להגדיל לדבריה את הסיכויים שהלקוח ירגיש שייכות וימצא את עצמו בעיצוב. "בפרויקט הזה אפשר לחוש את השפה העיצובית המודרנית והחדשנית, אך יחד עם זאת ישנו שילוב נעים של חומרים וצבעים חמים, שנבחרו כדי לייצר תחושת בית", אמרה.

חדר רחצה(צילום: אלעד גונן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully