עיצוב ברוח ערכי המותג

מעצבת הפנים חלי ברבר אהרונוף מתמחה בעיצוב פנים מסחרי, המחברת בין עיצוב למיתוג ומכניסה את המותג שלכם לחלל המעוצב

בשיתוף arcdb אדריכלות עיצוב פנים, בנייה ושיפוצים, בשיתוף arcdb אדריכלות עיצוב פנים, בנייה ושיפוצים
03/08/2020
חלי ברבר אהרונוף. חן ליאופולד,
חלי ברבר אהרונוף(צילום: חן ליאופולד)

חלי ברבר אהרונוף, מעצבת פנים שמתמקדת בתחום המסחרי. עם רקע בתהליכי מיתוג ובניהול פרויקטים מורכבים מעבודתה במשרדי פרסום ועיצוב מהמובילים בישראל, היא משלבת כיום את שתי האהבות הגדולות שלה- מיתוג ועיצוב, לתוך המשרדים אותם היא מתכננת. היא מאמינה כי מיתוג החברה או העסק צריך לבוא לידי ביטוי גם בעיצוב שלו. לעניות דעתה, עיצוב פנים הוא לא רק עניין של תכנון נכון ועיצוב מתאים ויפה, אלא צריך להביא לידי ביטוי גם את ערכי העסק והמיתוג שלו בתוך החלל.

חלי ברבר אהרונוף(צילום: חן ליאופולד)

"אני מאמינה שהידע והניסיון שלי עוזרים לי בנושא עיצוב המשרדים והעסקים שאני מתכננת כיום. בכל פרויקט אני בודקת איך אפשר לחבר לחלל את העובדים מצד אחד ואת הלקוחות מצד שני, דבר שיעזור לבעלים לזכות בעובדים שבעי רצון ובלקוחות מרוצים ונאמנים יותר".

חלי ברבר אהרונוף(צילום: חן ליאופולד)

קחו לדוגמא פרויקט שלה לעיצוב משרדים לחברה תעשייתית באזור התעשייה במודיעין. "הנהלת החברה שהעבירה את המפעל שלה למודיעין, ביקשה ממני לתכנן ולעצב את משרדי החברה, מתוך שימת דגש על חזון החברה וערכיה הדוגלים בשקיפות ויחס משפחתי. נבחר קו עיצובי נקי ואלגנטי, כראוי למשרדי חברה, אך בגלל אופיו של המפעל הוחלט לשמור על מראה מעט תעשייתי שמושג ע"י שימוש במתכת וזכוכית, ריצוף דמוי בטון, הדגשת חלק מהעמודים וכן שימוש בפלטת צבעים מונוכרומטית עם נגיעות של צהוב וכחול הלקוחים מארגזי האחסון הישנים במפעל".

חלי ברבר אהרונוף(צילום: חן ליאופולד)

"המטרה הייתה לייצר חלל עבודה בעל זרימה במעברים, שקיפות ונראות של כל החדרים, אך יחד עם זאת שמירה על פרטיות, במיוחד בחדרי ההנהלה. חדר הישיבות עם ארון התצוגה המרשים מוקם בלב המשרד והוא מפריד בין חדרי העובדים לחדרי ההנהלה מצד אחד ומשמש כמעבר נוסף בין האזורים, מצד שני. מכיוון שאור יום נכנס רק מצד אחד, הוחלט על מחיצות רצפה תקרה מזכוכית בשילוב פרופיל מתכת בכל החדרים, כולל בחדר הישיבות ועל מנת שנוכל להעניק לעובדים תחושת מרחב מרבית, הישיבה בחדרי העובדים תוכננה כלפי המחיצה".

חלי ברבר אהרונוף(צילום: חן ליאופולד)

גם נושא הנגישות זוכה לחשיבות גבוהה בעינייך. ספרי לנו על זה. "מי שמכיר אותי מעבר לפן המקצועי יודע שנגישות היא חלק בלתי נפרד מחיי היומיום של משפחתי. זו גם אחת הסיבות שלפני שנה עשיתי קורס נגישות למעצבי פנים מטעם עמותת נגישות ישראל. בכל פרויקט חדש שאני מתחילה, לנגישות יש מקום נרחב בתכנון הכולל, בין היתר, התייחסות לרוחב מעברים, דלפק כניסה נגיש ועוד. אחד מכללי הנגישות קובע שיש לסמן מחיצות ודלתות במדבקות בשני צבעים מנוגדים שיבלטו לעין גם ללקויי ראיה. הסטנדרט הנהוג בתחום הוא של מדבקות עגולות באדום ולבן, אבל סטנדרטי זה לא בשבילי.

חלי ברבר אהרונוף(צילום: חן ליאופולד)

לכן, בפרויקט במודיעין, בחרתי להשתמש בדוגמא מאחת מאריזות החברה שעברה מיתוג מחדש באותה תקופה וביקשתי מחברת המיתוג שתייצר לי מזה רצף מדבקות בגדלים שונים בצבעי הלוגו של החברה, אותן הדבקנו לאורך כל מחיצות הזכוכית במשרד. מצד אחד עניתי על כללי הנגישות, מצד שני בחשיבה יצירתית חיברתי בין המותג לחלל המשרדים המעוצב".

חלי ברבר אהרונוף(צילום: חן ליאופולד)

"מיתוג חללי עבודה וחשיבה יצירתית הינם חלק בלתי נפרד מתפיסת עולמי כמעצבת. אני מאמינה שלכל עסק, לכל מותג, שפה עיצובית משלו, שפה המבדלת אותו, מאפיינת אותו ומספרת את סיפור החברה. שפה המתחילה בלוגו החברה, אבל צריכה להיכנס למשרד ולהתכתב עם החלל עצמו".

לעמוד של חלי ברבר אהרונוף

  • עיצוב פנים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully