מכניסים את הטבע לבית

בזמן שאנחנו מבלים זמן רב יותר בבתים שלנו, אנחנו לומדים להעריך את הגינה או המרפסת שלנו הרבה יותר. מעצבת הגינות רויטל לוריא מספרת לנו מה עשתה הקורונה לגינות והמרפסות שלנו

בשיתוף arcdb אדריכלות עיצוב פנים, בנייה ושיפוצים, בשיתוף arcdb אדריכלות עיצוב פנים, בנייה ושיפוצים
02/07/2020
רויטל לוריא עיצוב גינות. רויטל לוריא,
רויטל לוריא עיצוב גינות(צילום: רויטל לוריא)

התקופה האחרונה לימדה אותנו הרבה על הבית שלנו. בין היתר, יותר ויותר אנשים למדו להבין את החשיבות של הגינה או המרפסת שלהם, כמקום בו אפשר ובהחלט צריך לבלות יותר ויותר זמן. כדי להבין כיצד אנו יכולים לנצל באופן הטוב ביותר את המרחבים בבית שלנו, פגשנו לשיחה את רויטל לוריא, מעצבת גינות מומלצת, שתיתן לנו רעיונות מה לעשות עם הגינה והמרפסת שלנו.

"אנחנו בהחלט רואים היום מגמה הולכת וגוברת שבה אנשים מבינים שהם יכולים לנצל את השטחים של הבית שלהם בצורה הרבה יותר טובה. אחרי התקופה הקשה שעברנו, אנחנו מעריכים הרבה יותר כל שטח וכל פינה בבית, וכך גם בחוץ".

"מי שהיה לו גינות או שטחים אליהם הילדים יכלו לצאת בתקופה האחרונה, חווה הקלה משמעותית לעומת החיים בדירה. השטחים הפתוחים, בין אם מדובר במרפסת, גינה או נחלה, אפשרו לנו להפעיל את הילדים וליצור עבורם כל מיני הזדמנויות וגם מי שאין לו ילדים נהנה מאוויר פתוח, תחושה של להיות בחוץ ולשבת במקום שהוא לא בתוך הבית. יש לי ללקוחות שביקשו ממש ליצור אזורי פעילויות לילדים, למשל גינות ירק שהילדים יוכלו להפעיל ולגדל בהן, דבר שעזר להעסיק את הילדים".

רויטל לוריא עיצוב גינות(צילום: רויטל לוריא)

רויטל, הנדסאית נוף שעוסקת בתחום למעלה מ-25 שנים, היא בעלת ניסיון רב בכל מה שקשור לגינות ולמרפסות שלכם. היא יודעת לתפור את הגינה המתאימה לכל משפחה, לפי הצרכים שלה, השטח העומד לרשותה, היכולות ומה שהם אוהבים לעשות בגינה. היא מאמינה כי הגינה היא המשך ישיר למה שקורה בבית, ולכן היא יודעת להתאים אותה לסגנון הבית. "אני מסתכלת על מה שקורה בבית ומחפשת פרטי אמנות, צבעוניות מעניינת או סגנון אותם אוכל להוציא החוצה וכך לתת אזכורים למה שקורה בפנים הבית גם מבחוץ לו. אני רוצה לייצר מקשה אחת שתהיה מזמינה ותייצר הרמוניה ובעצם להרחיב את חלל המגורים שלנו החוצה".

מה השינויים שאנחנו רואים בגינות ובמפרסות של הישראלים בעקבות הקורונה? "הגינה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מאזור הפעילות של הבית וטוב שכך!", אומרת רויטל. "אם אתם מנצלים את המרחבים הפתוחים אצלכם בבית - הרווחתם. זה משהו שתמיד היה צריך להיות, בלי קשר לקורונה או לכל דבר אחר, ואני שמחה שיותר ויותר אנשים מבינים ומאמצים את זה. מעבר לזה, אנחנו רואים כיצד אפשר לנצל את השטחים הפתוחים בבית שלנו להרחיב את אזור הפעילות שלנו.

יש הורים לילדים שיוצרים פינות יצירה בגינה - מקומות שאפשר ללכלך ולנקות בקלות ולתת לילד הרגשה שהוא יוצא מהבית, או כאלו שמתקינים בריכות וטרמפולינות, על מנת שלילדים יהיה מקום לפרוק את האנרגיות שלהם. בקרב משפחות בלי ילדים קטנים, אנחנו רואים שהם שדרגו את פינות האירוח כדי שיוכלו לבלות יותר בבית, בכיף ובצורה מזמינה. בנוסף, רבים התקינו מתקני כושר ואלמנטים שיעזרו לעשות כושר גם בבית. היום בהשקעה לא גדולה אפשר להפוך את הגינות והמרפסות שלנו למקום הרבה יותר טוב".

רויטל לוריא עיצוב גינות(צילום: רויטל לוריא)

"לכל אחד יש משהו שהוא אוהב לעשות וצריך להתאים לו, לכן חשוב להבין מי הולך להשתמש בגינה. צריך למצוא את הכיף שיזמין אותו לצאת החוצה. אפשר ליצור הזדמנויות לפעילות משותפת ומגבשת לבני המשפחה, לפי הדברים שהם אוהבים. היופי זה שכל משפחה יכולה לעשות משהו משלה - זה מה שצריך לעשות בגינה או במרפסת וזה היופי, זה המקום שלכם".

רויטל לוריא עיצוב גינות(צילום: רויטל לוריא)

רוצים להצטרף? מחפשים מעצב או ספק?

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר לנו פרטים ואחד המומחים שלנו ידאג לחזור אליכם בהקדם

לחצו כאן

  • עיצוב גינה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully