רוצים לדעת איך נראה בית ב-15 מיליון שקל? בדיוק ככה

משפחה שרכשה מגרש פינתי בהרצליה פיתוח בנתה עליו בית שבמבט מבחוץ מאוד קשה להתעלם ממנו. עלות הפרוייקט - 15 מיליון ₪, וזה אפילו לא בית הקבע שלהם. איך זה נראה מבפנים? בואו להציץ

05/08/2019
חזיתות המשלבות בין עוגנים לאלמנטים אווריריים ומרחפים(צילום: שי אפשטיין)

הרצליה פיתוח הפכה לשם נרדף ליוקרה. לאורכם ולרוחבם של רחובותיה נבנו לאורך השנים בתים שומטי לסתות ומעוררי השראה, וניכר שמרבית התושבים לא מהססים להשקיע את ממונם בכדי ליצור עבורם ועבור משפחתם סביבת מגורים שתענה במדויק על הפנטזיות והשאיפות שלהם. הבית שתכננו הילה ודן ישראלביץ, בעלי המשרד ישראלביץ אדריכלים, עבור זוג תושבי חוץ ובני משפחתם, בהחלט מתאים לקטגוריה הזאת, לא מעט בזכות תכנון מתוחכם של חזיתות המשלבות בין עוגנים לאלמנטים אווריריים ומרחפים.

הבית יושב על פני מגרש פינתי של כחצי דונם. על מנת לנצל את שטחו בצורה הטובה ביותר יצרו האדריכלים תכנית קטנה יותר וכך ניצלו את השטח הנותר לחצר יותר גדולה. בתוך כך, העובדה שהמגרש פונה לעבר כיכר שאמנם סביבה נטועים עצים בוגרים אך עדיין חשופה, דרש מהם למצוא פתרונות אסתטיים ופונקציונליים על מנת ליצור אינטראקציה בין הציבורי לפרטי ובד בבד לייצר מרחק גדול דיו על מנת לשמר אינטימיות ופרטיות.

עוד בוואלה!

חלום של קיץ: איך הפכה בריכת השחייה הפרטית לחלום הישראלי

לכתבה המלאה
בית פרטי ב-15 מיליון שקל בהרצליה פיתוח בעיצוב דן והילה ישראלביץ אדריכלים. שי אפשטיין,
אינטראקציה בין הציבורי לפרטי(צילום: שי אפשטיין)
שטחה של קומת המגורים גדול מזה של קומת הכניסה, מה שמשווה לבית מראה מרחף(צילום: שי אפשטיין)

שטחו של הבית כ-300 מ"ר המתפרסים על פני קומת מרתף, קרקע וקומת מגורים - ששטחה גדול מקומת הכניסה שתחתיה, מה שמשווה למעטפת המבנה מראה אוורירי ומרחף. האדריכלים בחרו להשתמש בחומרים בעלי נראות נקיה ואורבנית ששומרים על המראה המודרני המהודק. הבית בנוי כעוגן המורכב משתי קוביות שביניהן שורר מעין ניתוק שנוצר הודות לויטרינות הזכוכית שמעניקות לקומפלקס מראה מרחף. על גג הבית הוקמה גינה מרשימה שמשמשת את בני הבית באופן תדיר והיא מהווה עבורם איזור אירוח חיצוני נוסף על החצר שמקיפה את קומת הקרקע ובה בריכת שחייה.

חומרים בעלי נראות נקיה ואורבנית(צילום: שי אפשטיין)
בריכת שחייה אובלית הותאמה בצורה מושלמת לצורתו המעוגלת של המגרש הפינתי(צילום: שי אפשטיין)

עם הכניסה לבית בולט השימוש בוויטרינות זכוכית בעלות שדות גדולים במיוחד שמהוות את עיקר מסת הקירות. הנוף הפסטורלי הנשקף מבעדם משמש כאמנות. באיזור הסלון הפורמלי נמתחו שתי קורות פלדה מרצפה עד תקרה המשמשות כעוגן למסך הטלווזיה. במקביל אליו בריכת שחייה אובלית שמשלימה את צורתו המעוגלת של המגרש באיזור הפונה לכיוון הכיכר.

במקום קירות, ויטרינות מסיביות מרצפה עד תקרה(צילום: שי אפשטיין)
אריחי אבן גדולים נחתכו במידות מיוחדות עבור הפרוייקט(צילום: שי אפשטיין)

ליצירת תחושה המשכית וטבעית נחתכו במיוחד עבור הפרוייקט אריחי אבן גדולים CUT TO SIZE בגודל של 1.2 מטר על 1.5 מטר כל אחד. צבעוניותם הבהירה ממשיכה את הקו המואר והאוורירי ששולט ברחבי הבית. אותה אבן שימשה גם ליצירת המדרגות המרחפות המובילות אל קומת המגורים. לתוך יחידות האבן חוברו פינים מפלדה שהותקנו בתוך הקיר. מיתרי הפלדה שנמתחו מרצפת הקומה עד לתקרתה מהווים מעקה אולטרה מודרני ומייצרים חציצה אוורירית וארכיטקטונית.

חציצה אוורירית וארכיטקטונית. מיתרי הפלדה בגרם המדרגות(צילום: שי אפשטיין)

סגנון הריהוט וסוגי הגימורים שנבחרו עבור המרחב מצליחים לשלב בין קווים מודרניים לאורינטליים. על אף שהריהוט קלאסי ומאסיבי, הבחירה בצבעוניות הבהירה מאפשרת לו להיטמע באופן הרמוני בחלל ולהותירו נושם ואוורירי. לצד הסקאלה הבהירה שולבו אלמנטים דרמטיים וכהים בגימור מראתי. כך למשל חלל המטבח הכהה שצורתו ח' ובמרכזו אי מרווח להכנות ובישולים. אפקט המראות וניצול נכון של החלל המלבני מייצר תחושת עומק, גודל והמשכיות.

אלמנטים דרמטיים וכהים בגימור מראתי(צילום: שי אפשטיין)

קומת המגורים נחשבת למלאכת מחשבת מבחינה אדריכלית. המתכננים הצליחו ליצור כלפי חוץ חזית מאסיבית אטומה שאינה חושפת בפני העוברים ברחוב מאומה ומאפשרת פרטיות מלאה לבני הבית השוהים בתוכו. לטובת העניין יצרו האדריכלים חרכי אור אופקיים לרוחבה של החזית, שדרכם עוברים רסיסים של אור ומבט מיטבי למתרחש בחוץ. בציר העליון של הקומה פרוסים חלונות מסך המאפשרים חדירה של שפע אוויר ואור טבעי.

בית פרטי ב-15 מיליון שקל בהרצליה פיתוח בעיצוב דן והילה ישראלביץ אדריכלים(צילום: שי אפשטיין)
בית פרטי ב-15 מיליון שקל בהרצליה פיתוח בעיצוב דן והילה ישראלביץ אדריכלים(צילום: שי אפשטיין)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully