הירקות והפירות הם רק התירוץ לחוות את החנות הזאת

חגיגה של צבעים וצורות: החיבור אל הטבע בלב העיר היה אחד האתגרים שהצליח לפצח מעצב הפנים אלעד בן נחמיאס EB Design בתכנון הסניפים של רשת פירות וירקות "נוי השדה"

בשיתוף ARCDB, בשיתוף ARCDB
08/04/2019
פרויקט של אלעד בן נחמיאס EB Design - הסניפים של רשת נוי השדה, גבעת שמואל, שוהם. חיים אפריאט,
"אנחנו מכניסים את הלקוח לחלל קונספטואלי שמייצג נראות מאוד שונה מחוויית הירקן הממוצע אליו הוא רגיל"(צילום: חיים אפריאט)

הפרויקט: הסניפים של רשת נוי השדה בגבעת שמואל ושוהם

המטרה הייתה להציג את התוצרת החקלאית בדרך אטרקטיבית וליצור חוויית קנייה שתשדר איכות וטריות. השטח שעמד לרשות המעצב כלל 100 מ"ר בלבד שהתעתד לשרת הן את הלקוחות והן את העובדים לרבות סטנדים, מדפים, מקררים, קופות וחלק תפעולי אחורי. השפה העיצובית שנקבעה בסניף הראשון בגבעת שמואל שוכפלה לסניף הבא בשוהם. "היה ברור בשלב התכנון, שעל מנת להפוך את החנות לאטרקטיבית ולייצר מכירה אפקטיבית, אנחנו מכניסים את הלקוח לחלל קונספטואלי שמייצג נראות מאוד שונה מחוויית הירקן הממוצע אליו הוא רגיל", אומר מעצב הפנים אלעד בן נחמיאס. "השימוש בחלל חוותי ומעוצב משדר ערכים של איכות וטעם ברמה שמעודדת כניסה של לקוחות ורכישה בהיקפים גדולים יותר".

עוד באותו נושא

"הסיירת הבירוקרטית" שמצילה את אנשי הנדל"ן בישראל

בשיתוף ARCDB
"עמדות המכירה הותאמו במבנה לכל פרי וירק על פי הזווית גודל והצורה הנכונה ביותר לפרזנטציה ולנגישות"(צילום: חיים אפריאט)

המעצב שרטט סקיצות ויצר לפרויקט סטנדים בנגרות בהתאמה אישית בשיתוף פעולה עם נגר - עמדות מעץ אלון גושני המצטיין עמידות ואסתטיות כאחד והן בעלות מראה כפרי מעודן. "עמדות המכירה הותאמו במבנה לכל פרי וירק על פי הזווית גודל והצורה הנכונה ביותר לפרזנטציה ולנגישות בין אם אלה טריבונות לתפוחים או לאבוקדו. מדובר ביחידות ניידות מודולאריות הכוללות גם פתרונות אחסון שניתן לשנע ולשנות את מיקומן בכל רגע נתון בסוף יום אל תוך החנות ומתפקדות הן כפריט עיצובי והן כפריט פונקציונאלי".

היה צורך להטמיע יחידות מיזוג חזקות במיוחד ולדאוג לטמפרטורה נוכה אך נעימה גם ללקוחות(צילום: חיים אפריאט)

לדברי אלעד, תכנון ועיצוב חנות פירות וירקות הוא משימה מאתגרת הדורשת היתכנות של התשתית לתכולת המוצרים. "על מנת לשמור על התוצרת טרייה למשך זמן ארוך ככל שניתן, היה צורך להטמיע יחידות מיזוג חזקות במיוחד ולדאוג לטמפרטורה נוכה אך נעימה גם ללקוחות. בסניף בשוהם בו החזית של החנות פתוחה וחשופה לתנאי מזג האוויר השתמשו ביחידות אוורור המונעות מהאוויר הקר לצאת אוויר קריר ונעים על התוצרת וכן נדרש לעצב עמדות עם פיטים מנירוסטה הכוללות ניקוז מוסתר בנגרות לאפשר שימוש בקרח כתוש לקירור הפירות החתוכים".

"לתאורה נכונה יש את הכוח להאיר את הירקות בדרך שבה כל ירק או פרי ייראו במיטבם"(צילום: חיים אפריאט)

החנויות מאזנות בחזות בין הקונטקסט העירוני המודרני ובין העמדות מעץ והתוצרת החקלאית המוצגת בצבעוניות. הרצפה היא גרניט פורצלן קלה לתחזוקה בניגודיות הנעה בין שחור ללבן בזווית של 30 מעלות לשבירת הסימטריה וליצירת אשליה ותקרה חשופה עם תעלות מיזוג תלויות במראה תעשייתי. התאורה, מדגיש המעצב, היא שחקן מרכזי בעיצוב החנויות. "לתאורה נכונה יש את הכוח להאיר את הירקות בדרך שבה כל ירק או פרי ייראו במיטבם. בפרויקט הנוכחי נבחרו פסי צבירה היקפיים ביחידה מרכזית המאירה את התוצרת וכן תאורה צמודת קיר דקורטיבית. התכנון כלל גם את זרימת החלל תוך חישוב קפדני של מעבר עם עגלות ותכנון שטחי מעבר. ביענו תרשים זרימה מדויק על מנת לאפשר סביבה נעימה לקניות וכן לאפשר תנועה של קונים כך שייפגשו בכל פרט במעמד המכירה".

כדי למשוך לקוחות מרחוק אל החנות, היה חשוב לתת במה לכל פרי וירק(צילום: חיים אפריאט)

כדי למשוך לקוחות מרחוק אל החנות, היה חשוב לתת במה לכל פרי וירק וכן לפתוח את החנות אל הרחוב תוך שימוש בפתחים גדולים החושפים את הפירות והירקות הצבעוניים המייצרים ביחד חגיגה עיצובית ססגונית ומעוררת תיאבון.

לעבודות נוספות של מעצב הפנים אלעד בן נחמיאס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully