פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הדור מתחלף - וגם המשרד: המהפכה של פירמת עורכי הדין

   מעבר פירמת עורכי דין ותיקה לבניין חדש ומודרני, היוותה ההזדמנות לבניית שפה עיצובית חדשה וכוללת לכל החברה. שהם פראג מספרת על תהליך התכנון והעיצוב החדש

   עיצוב שהם פראג (יח"צ , יואב פלד, סטודיו peled)
   (צילום: יואב פלד, סטודיו peled)

   מעבר למשרד חדש הוא לפעמים הזדמנות לחולל שינוי ארכיטקטוני וגם קונספטואלי, שינויים השזורים זה בזה. האדריכלית שהם פראג, המתמחה בתכנון ועיצוב משרדים וחללי עבודה, זיהתה את הפוטנציאל למיתוג מחדש כאשר ליוותה פירמת עורכי דין באיתור הנכס ובתכנון ועיצוב המשרדים החדשים.

   "בעקבות כניסת הדור הצעיר, הבן של הבעלים ושותף נוסף, הפירמה עברה ממשרד ישן במגדל בסגנון של פעם לגורד שחקים מודרני", מספרת פראג. "לאחר שערכתי סקיצת בדיקת כדאיות ושללתי התאמתו של נכס באחד המגדלים, ליוויתי את בעלי המשרד ברכישת נכס אחר מתאים יותר לצרכים והוחלט שהשינוי כה דרמטי שכדאי להשקיע למענו גם בשפה ויזואלית חדשה ומרעננת שתאפיין את המשרד מהעיצוב החזותי דרך הלוגו ועד כרטיסי הביקור. החלל החדש הוביל לבניית מיתוג, שמשקף היטב את החיבור הפיזי והוויזואלי בין קלאסיקה של פעם לחדשנות. מצד אחד מכובד ומצד שני, צעיר".

   עיצוב שהם פראג (יח"צ , יואב פלד, סטודיו peled)
   (צילום: יואב פלד, סטודיו peled)

   האדריכלית מספרת שתכנון המשרד החל מרמת המעטפת כולל תכנון והטמעת מערכות החשמל, תאורה ומיזוג האוויר בהנמכות גבס ייעודיות השומרות על מינימליזם ומנצלות היטב את השטח. המרחב חולק לחדרים פרטיים, כנהוג במשרדי עורכי דין, להשגת תחושה מקסימלית של פרטיות. עם חדר הישיבות המרשים מוקף ויטרינות זכוכית עצומות שמתפקדות כמחיצות אקוסטיות המשתלבות כמו אקווריום בלב החלל. האדריכלית מצאה פתרונות לשמירה על תאורה טבעית מבחוץ מבלי למנוע סנוור ולאפשר תנאי עבודה אופטימאליים כמו ווילונות אווריריים שמאפשרים משחק בין אטום לשקוף.

   מפגש בין ישן לחדש, בין קלאסיקה למודרניות

   הקו העיצובי חוזר בכל אחד מהחדרים וכן בפינות השונות. "נעשה שימוש רב בחומרים אלגנטיים בטוויסט עדכני בין אם ברצפת PVC דמוית עץ לעמידות גבוהה בחדרים ובין שיש לבן התוחם את המסדרון ובין אם בפליז שמופיע הן בגופי התאורה, ברהיטים שנעשו בשיטת קאסטום מייד ועד האלמנטים הדקורטיביים".

   סקלת הגוונים בהירה ומרגיעה בדמות ספה אריסטוקרטית מפנקת להפליא בכניסה בגוון ורוד עתיק שחוזר בחדרי הפרקליטים לצד נגיעות של כחול ושמנת. בפרויקט ניכר המשחק הצורני בין פריטים עגולים "ששוברים" את הקווים האורכיים ובין גופי תאורה תלויים ומרקמים שיוצרים עומק ועניין.

   עיצוב שהם פראג (יח"צ , יואב פלד, סטודיו peled)
   (צילום: יואב פלד, סטודיו peled)

   עמדת הקבלה המרשימה המהווה את המפגש הראשוני עם הלקוח עשויה משיש לבן מגוייד בו משתקפים הוורידים של החומר יחד עם פליז מוזהב הנראה הן במדפים התלויים בצדדים והן בפס התאורה המאיר מלמעלה. במשרד בוצע ניצול מקסימלי של נישות אחסון כמו ספרייה הכוללת ציוד משרדי ופינות הסבה נעימות בחדרים הגדולים. ניתן לראות גם נגיעות של צמחייה ועציצים ססגוניים המכניסים בעדינות את הטבע אל תוך הסביבה האורבנית.

   שהם אומרת ש"אופי העבודה בעולם המערבי השתנה במרוצת השנים ללא הכר. בחברות רבות, כמו במשרד זה, נדרשים העובדים להימצא במשרד לאורך שעות ארוכות ובתוך כך לשמור על פרודוקטיביות וערנות שיא. כאן, בחלל המשרד, העובד חושב, יוצר ומוביל את החברה, יחד עם עמיתיו ומנהליו, לשיאים חדשים. המטרה בפרויקט זה היתה ליצור חלל מזמין ונעים שיהווה בית שני לעובדים והשינוי הארכיטקטוני והעיצובי יצר שפת מיתוג חדשה התואמת לערכי החברה".

   עיצוב שהם פראג (יח"צ , יואב פלד, סטודיו peled)
   (צילום: יואב פלד, סטודיו peled)
   עיצוב שהם פראג (יח"צ , יואב פלד, סטודיו peled)
   (צילום: יואב פלד, סטודיו peled)

   לאתר של שהם פראג