פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הבקבוקים (לא) למחזורית: אדריכלים יצרו מבנה זמני בלב מקסיקו סיטי מ-2500 בקבוקי פלסטיק

   מלמדים אותנו למחזר, אולם יש גם דרכים אחרות לגשת לעניין: אדריכלים יצרו מבנה זמני בפסטיבל אדריכלות מרכזי במקסיקו, כשהם משתמשים בבקבוקי פלסטיק, מים, אור וצליל כחומרי הגלם שלהם. מה ששמעתם. התוצאה - רב חושית ומפתיעה

   מבנה בקבוקים במקסיקו סיטי (יח"צ , אנה מרסי)
   אל תוך החלל מובילה מסגרת עץ טרפזית שחורה (צילום: אנה מרסי)

   I-CONO הוא ביתן זמני שנבנה על ידי משרד אדריכלות bianchimajer וסטודיו anna merci לרגל פסטיבל arquitectura y ciudad méxtropoli שהתקיים במקסיקו סיטי לאחרונה. הפסטיבל הוא האירוע הגדול ביותר בתחומו באמריקה הלטינית ובמשך 4 ימים מביא אליו למעלה מ-50,000 מבקרים - החל מאדריכלים, אמנים וסטודנטים ועד למתעניינים מקומיים וזרים שהנושא קרוב לליבם - המגיעים לדון בנושאים כמו אדריכלות ואורבניות.

   מבנה בקבוקים במקסיקו סיטי (יח"צ , אנה מרסי)
   המבנה שמושך אליו תשומת לב רבה הוצב בליבה של מקסיקו סיטי (צילום: אנה מרסי)

   ביתן הבקבוקים הוא מבנה חרוטי גדול שנוצר מבקבוקי פלסטיק של 20 ליטר. כניסת עץ שחורה בצורת טרפז נפתח מכניסה את המבקרים לתוך המבנה המרווח, שם מחכה להם חוויה חושית מפתיעה הנוצרת בזכות משחקי אור וצליל המגיעים מהקירות. בעת בניית הביתן שגובהו 6.5 מטר נעשה שימוש ב-2,500 בקבוקים אשר הורכבו ב-25 מעגלים קונצנטריים, שקטריהם הולכים וקטנים בהדרגה עם כל שכבה.

   מבנה בקבוקים במקסיקו סיטי (יח"צ , אנה מרסי)
   הישן והחדש (צילום: אנה מרסי)

   לאחר שהורכבו יחד, הבקבוקים מולאו במים, שמתפקדים כאלמנט בעל תפקיד מבני וחושני כאחד. משקל המים מחליף קורות מבניות מרכזיות ומאפשר לביתן לעמוד על כנו. בו בזמן, המים מציעים למבקרים חוויה חושית ייחודית שבה כל האלמנטים החיצוניים - אור, צל, צליל וצבע - עוברים דרך הנוזל ומשתנים תדיר בזכות הפילטר הטבעי הזה.

   מבנה בקבוקים במקסיקו סיטי (יח"צ , ריקרדו ג'קובו)
   25 שכבות של מעגלים קונצנטריים ההולכים וקטנים בהדרגה מרכיבות את המבנה (צילום: ריקרדו ג'קובו)
   מבנה בקבוקים במקסיקו סיטי (יח"צ , אנה מרסי)
   פילטר המים שבתוך הבקבוקים מייצר חוייה רב חושית (צילום: אנה מרסי)