227 מ"ר של חלום: הפנטהאוז בראש העין שפורק ונבנה מחדש

המשפחה שהחליטה לעבור מבית פרטי לבית שקרוב לשמיים ממש לא הסתפקה במפרט של הקבלן, וביקשה מהאדריכלית עדי ארונוב לעצב פנטהאוז מודרני ומפנק שמתאים למשפחה גדולה ולאירוח. כך היא הגשימה להם את החלום

וואלה! NEWS בשיתוף Arcdb, וואלה! NEWS בשיתוף Arcdb
(צילום: עמית גושר)

הפרויקט: פנטהאוז בראש העין
השטח: 147 מ"ר + 80 מ"ר מרפסת
הדיירים: זוג + 4 ילדים מתבגרים

ספקים:
ריהוט Ellita Living
מטבחי אביבי
כלים סניטריים MODY
תומס תאורה

פנטהאוז בראש העין שנרכש מקבלן בשלבים מתקדמים עבר שינוי תכנוני דרסטי ועיצוב מחודש על ידי האדריכלית עדי ארונוב. "הדירה לא התאימה לצרכים ולרצונות של הדיירים ונאלצנו לפרק תשתיות ואלמנטים משמעותיים כמו ריצוף, מוצרי אינסטלציה, אריחי אמבטיה ועוד. לאחר מסירת התוכניות לקבלן לביצוע והריסה של כמה מהדברים שהיה חשוב לנו לשנות, בחרנו יחדיו מטבח חדש, אריחים לאמבטיות ומוצרי סנטריה, פרקטים לחדרים, גופי תאורה וכמובן ריהוט לכל הדירה", מספרת ארונוב. "ספה שנבחרה היא בגוון אפור עכבר על מנת שיתכתב עם צבעי הדירה ועם פריטי הנגרות, לכן גם נבחרו שני שולחנות סלון בגוונים - אפור ובז וגם שולחן האוכל - זכוכית חומה אטומה עם רגלי זהב וכיסאות חומים".

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה
(צילום: עמית גושר)

הנגרות הנמשכת מהכניסה לסוף הסלון מבוססת על עץ אלון בשילוב מסגרות בשחור ורשתות ומתכתבת עם משחקי צורות ומשחקים של אפקט פתוח-סגור. הבית, מסבירה האדריכלית, מובנה ממספר תחנות. "תחנה ראשונה מול המטבח תוכננה בעיקר לאחסון לצרכי המטבח ונותנת מענה לפרטים משלימים למטבח - כוסות, צלחות, מפות ועוד. תחנה שנייה - מול פינת האוכל, היא מרחב של מקטעים פתוחים ומקטעים סגורים לחפצי נוי.

(צילום: עמית גושר)

"בחלק הסגור בולטים אלמנטים הקשורים יותר לאירוח - משקאות חריפים, סטים מיוחדים לחגים, אלמנט בנגרות של קלאפות הנפתחות לפורמט הגשה למשקאות החריפים כמו שולחן קטן עליו ניתן להניח כוס תלויה מהארון ולמזוג משקה לאורח.

תחנה אחרונה - מול הסלון. תחנה זו היא מרחב המוקדש למערכת המדיה המוחבאת מאחורי דלתות לארון, על מנת להשיג מראה אחיד, נקי ומסודר לדירה.

(צילום: עמית גושר)

הכניסה לבית עוצבה במשחקי מראות ותאורה, שרותי האורחים עוצבו בגוונים נעימים ותאורה שקטה, אשר נדלקת כאשר נכנסים אל החלל. החדרים מצוידים במגוון פתרונות אחסון כמו שידות איפור לצד המיטות וארונות רחבי ידיים. "היה חשוב לתת דגש לאחסון רב בדירת קבלן סטנדרטית, ללקוחות שעברו מבית פרטי מאוד גדול, להתאימה ללקוח לאחר רכישה של הדירה במצב מאוד מתקדם, ולתת מענה גם בפריטים משלימים כמו המטבח, סלון, תאורה ונגרות על מנת שהכול ייראה כתמונה אחת שלמה", אומרת ארונוב.

(צילום: עמית גושר)

המרפסת רוצפה בדקים, עציצים, מטבחון חוץ, מקומות ישיבה, רמקולים ותאורת אווירה על מנת שהדיירים יוכלו ליהנות מחוויית אירוח במרפסת המפנקת, וכזו שלא נופלת מהאירוח לו התרגלו בבית הפרטי הגדול ממנו עברו לפנטהאוז.


אדריכלית: עדי ארונוב

צלם: עמית גושר

לעבודות עיצוב של האדריכלית עדי ארונוב

(צילום: עמית גושר)
(צילום: עמית גושר)
(צילום: עמית גושר)
(צילום: עמית גושר)
(צילום: עמית גושר)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully