בריכת אינפיניטי על צלע ההר

אולי זאת בריכת השחייה שנעשתה בצורה של אינפיניטי, הזוויות המיוחדות של האדריכלות או המיקום ששוכן על צלע ההר הם שהופכים את הבית הזה לייחודי מסוגו. תחליטו אתם - ביקור בית באורנית

בשיתוף ARCDB
מבט מלמעלה על הבית באורנית (צילום: דניאל אדיר)

דיירים: זוג + 2 ילדים
מיקום: אורנית
שטח: 750 מ"ר
אדריכלות: איתן לוי

לפעמים, כל שצריך זה לזהות פוטנציאל אדיר של מיקום שישפיע על רכישת הבית ועיצובו העתידי. פרויקט יוצא דופן של האדריכל איתן לוי ביישוב אורנית החל במיקום, חזון שהפך למציאות."זוג רכש בית ישן על מנת לבצע שיפוץ היקפי. מלכתחילה היה ברור שמדובר במגרש אטרקטיבי החולש על נוף פנורמי של מרחבים פתוחים. לא צריך הרבה דמיון כשרואים פוטנציאל אדריכלי עצום", אומר איתן.

כיום, לא נותר זכר לבית המקורי שהפך בתהליך של תכנון ובנייה מחדש לבית רחב ממדים עם מספר מפלסים המגובים במרפסות ענק ובריכה חיצונית נדיבה. "הטופוגרפיה של הבית הציבה אתגר בתכנון הבית אך הפכה בסופו של דבר ליתרון יחסי. היות והכניסה לבית מוגבהת מהכביש ומהרחוב, כך שכדי להגיע לבריכה למשל יש לעלות במדרגות. הדיירים ביקשו מעלית שתאפשר עלייה נוחה לבית ולבריכה ומספר חניות מקורות. הבית עצמו מוסתר מהרחוב להשגת פרטיות מקסימלית, כדי להימנע מגרם מדרגות אינסופי מהרחוב (45 מדרגות!), מהלכי המדרגות הוטמעו בפיתוח השטח על ידי שינוי כיווני העליות וחלוקה למהלכים שונים בשילוב אדניות כך שמי שצופה מהרחוב לא יראה את גודלן.

עוד בוואלה!

"אנחנו לא חיים בסרט שאנשים עם מוגבלות יכולים הכל"

לכתבה המלאה
מהסלון אפשר לצפות אל הבריכה (צילום: דניאל אדיר)

במהלך הפרויקט, ביצע איתן חלוקה מחדש של שלושה מפלסים מרכזיים ושני מפלסי ביניים עד גג הבית. "יצרנו מעין גשר מרחף שמחבר את היציאה מהמעלית לבריכה ומשם אפשר להמשיך לתוך הבית דרך דלת כנף שלמה עצומה בגודל 3X3 מ' להשגת כניסה מרשימה לבית".

בריכת השחייה היא כוכבת העל של המתחם ונשקפת מכל מקום באזור המגורים. "זוהי בריכת אינפינטי שיוצרת אפקט מעניין. כאשר יושבים בסלון מתבוננים במים שזורמים לעבר הנוף. כלומר, הבריכה נראית אינסופית וללא קצה מוגדר. כשקו המים משיק לקו הנוף".

מבואת הכניסה לבית (צילום: דניאל אדיר)

הבית עוצב במראה מודרני עם נגיעות קלאסיות של גג רעפים בניחוח של פעם. "שמרנו על מראה יוקרתי עם פתיחות גדולה, קווים נקיים והנמכות המאפשרות תאורה נסתרת. האריחים מבריקים וגדולים משיגים תחושת עומק ואווריריות, בנינו מדרגות עם מעקה זכוכית שמשתלבים בפתיחות של החלל".

המטבח זכה להתייחסות מיוחדת. זהו מטבח לבן, נקי וגדול משולב בפתרונות אחסון רבים מכל הכיוונים ומשטחים גדולים ליצירת חוויית בישול ואירוח, כאשר במרכזו אי המוקף בכיסאות בר. כמו כן, הוספנו טלוויזיה השקועה בתוך הקיר וקרניז עם תאורת אווירה".

הבית נבנה עם ויטרינות עצומות ואיתן פילס מרפסת וחצר אחורית רחבה הנושקת לטבע. "המבנה שוכן ממש בתוך צלע ההר, כלומר, אין בתים מאחורי הבית ולכן הוא נטמע בחוץ והחוץ נשקף אל תוך הפנים. מתוך מודעות סביבתית אקולוגית, היה חשוב לדיירים לשמר את הקיים ולכן, התחשבנו בעצים שמאחורי הבית ושימור העצים הקיימים כשאלה יוצרים מעטפת פסטורלית".

לפרויקטים נוספים של האדריכל איתן לוי - כנסו לכאןצלם: דניאל אדיר

גרם המדרגות שמוביל אל הקומות העליונות (צילום: דניאל אדיר)
מטבח אי מרווח (צילום: דניאל אדיר)
נוח לבישול וגם לאכילה על הבר (צילום: דניאל אדיר)
שפע של אור יום טבעי נכנס אל המטבח (צילום: דניאל אדיר)
ויש גם פינת אוכל רשמית (צילום: דניאל אדיר)
זוויות אדריכלות שונות ומעניינות ניכרות מחוץ לבית (צילום: דניאל אדיר)
הבית כמו קופסה גדולה של אור בשעות החשכה (צילום: דניאל אדיר)
מבט אל הבריכה שמוארת בשעות החשכה (צילום: דניאל אדיר)
הבריכה מוקפת בעצים. חלקם היו בשטח עוד לפני בניית הבית וחלקם נוספו (צילום: דניאל אדיר)
על צלע ההר (צילום: דניאל אדיר)
עוד מבט אחד מלמעלה (צילום: דניאל אדיר)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully