גם אנחנו לא האמנו שהדירה הקסומה הזאת בארץ

בשל גודל הדירה שאמורה לאכלס 4 נפשות כל סנטימטר רבוע נוצל בצורה המרבית כדי ליצור מקומות אחסון רבים ועם זאת, להימנע מעומס יתר ותחושת מחנק. הלוק צרפתי - כי זה מה שהדיירים ביקשו והפתרונות המקוריים בהחלט מביאים איתם ניחוחות מאזורים אחרים

אתר בניין ודיור
26/12/2017
דירת 80 מ"ר בתל אביב. גדעון לוי, בנין ודיור
מטבח אי שחור שגם משמש כעמדת עבודה(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)

דיירים: משפחה בת 4 נפשות
שטח: 80 מ"ר
מיקום: תל אביב
תכנון ועיצוב פנים: עפרי דנון ומיה שלף - סטודיו OMY

נתוני הפתיחה שהוצגו בפני המעצבות היו כדלקמן: שטח נתון 80 מ"ר, מיועד למגורי משפחה בת ארבע נפשות, זוג הורים, שתי בנות בשנות העשרה וחתול. מעבר להיות בני המשפחה מארחים חמים המרבים לפנק את המוזמנים שלהם במטעמים מעשה ידיהם, הם ידועים כחובבי טיולים בעולם. מכל המקומות שבהם ביקרו, והם רבים, התחבב עליהם במיוחד סגנון עיצוב צרפתי קלאסי קליל, אותו נתבקשו המעצבות להתאים לממדי הדירה, לאקלים המקומי ולתקציב שעמד על 500,000 שקלים. במגבלת התקציב הזו נאלצו המעצבות לכלול את כל הפרמטרים: הריסה ובנייה מחדש, החלפת מערכות, השלמת פרטי ריהוט שנוספו לאלה שנרכשו על ידי בני הזוג בשוקי פשפשים שונים ופרטי סטיילינג.

המעצבות ריכזו את כלל הנתונים ושמו לעצמן את האתגרים שבסופו של דבר יתאימו לבקשות ולצורכי הדיירים. בשל גודל הדירה, היה ברור להן שעליהן לנצל בה כל סנטימטר רבוע, ליצור מקומות אחסון רבים ועם זאת להימנע מעומס יתר ותחושת מחנק. הדירה כמקובל חולקה לשניים, אזור חדרי השינה הפרטיים (אינם מוצגים בכתבה) והאזור החברתי, שמעבר למטבח, פינת אוכל קטנה וסלון, נוספה אליו גם מרפסת סגורה המשמשת כחדר עבודה. היישומים השמורים למרפסת הועתקו לגינת הגג הקטנה שנמצאת מעל הדירה.

בטבורו של האזור החברתי נמצא המטבח הדומיננטי שעוצב לפרטיו על ידי המעצבות. צבעו השחור בתוספות מסיביות של פליז מקרין אלגנטיות קלאסית עם טעם של ותק בן שנים רבות. בעיית אוורור המטבח, בו לא ניתן היה לפתוח חלון החוצה, כמו ברוב חלקי הדירה, הוביל למציאת פתרון הטומן בחובו פתרונה של סוגיה נוספת - מקומות אחסון. המקום היחיד שאפשר היה בו לפתוח פתח כלפי חוץ היה בתקרה. תחת גרם המדרגות ההולנדיות שעוצב כך כדי לחסוך במקום, נוצר חלל שנוצל במלואו לארונות והסתרת מכשירי החשמל, דבר שאפשר להן לעצב קיר דקורטיבי חף מארונות המבליט ומשתלב ביופיו של המטבח הנמצא מול הכניסה לבית, לצד פינת האוכל.

בסיכומו של השיפוץ קיבלו הדיירים את שחשקה נפשם, דירה בניחוח צרפתי קלאסי מעודן, שללא ספק הסטנדרטיות ממנה והלאה, והם אף נשארו עם עודף של חמישים אלף שקלים.

לפורטל העיצוב מבית מגזין בניין ודיור
קיר אפור והמון אור: עיצוב אמנותי לבית משפחתי
מי אמר קטנה? דירת 45 מ"ר עם מטבח אי

רוצים להציץ לעוד בתים ודירות ברחבי הארץ? כנסו לכאן

עוד באותו נושא

מעצב הדירה של עוז זהבי חושף סודות

לכתבה המלאה
סלון פתוח עם ספת קטיפה דומיננטית(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)
שני האזורים הציבוריים מופרדים בסימון של קורת בטון(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)
מבט כללי מהמרפסת אל האזור הציבורי(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)
מטבח המזכיר את בתי הקפה הפריזאיים(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)
שילוב של שיש שחור ופריים מוזהב(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)
מדרגות שחורות מובילות לקומה העליונה(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)
למעלה מוקמה הגינה(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)
חדר רחצה חופה בפסיפס שחור לבן(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)
אריחים לבנים מחפים את חדר הרחצה עם ארונית בגוון פסטל(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)
גינה בגג(צילום: בנין ודיור, גדעון לוי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully