חדר משלהם

שכורות ומעוצבות: 120 מ"ר של שקט וחן תמורת 5,500 שקלים

תשומת לב לפרטים של אם המשפחה המתגוררת בבת חפר היא שהעניקה לסביבת מגורים סטנדרטית לוק שובה ובעיקר מוכיח ששכירות היא לא מילה גסה. כך זה נראה מבפנים

מטבח מרווח מאפשר שטחי עבודה גדולים ומקומות אחסון בשפע (צילום: מגד גוזני)

לאן הגענו?
יישוב בת חפר, לבית קרקע בן 5 חדרים, בגודל 120 מ"ר.

כאן גרים
משפחת ארביסר: אתי (43), אורי (47), טל (19), גל (13) ודקל (7). מלבד הזוגיות הרומנטית, משתפים בני הזוג פעולה גם במישור התעסוקתי, הוא כאיש נדל"ן והיא כמעצבת פנים. "זה התחיל כשעזרתי לו לשפץ דירות למכירה", נזכרת אתי. "זה מאד עניין אותי והחלטתי ללמוד את זה באופן מקצועי. עד היום אני מאוהבת בכל חלק בתחום, החל מהשלב של הדמיון, דרך התכניות והשרטוטים וכלה בשבירת הקירות". כיום, עובדים השניים בנפרד אך משלבים כוחות בפרויקטים מסוימים. כשמגיע סוף השבוע הם שמים את העבודה בצד ומבלים זמן איכות עם הילדים, כשמסעדות, סרטים ובאולינג הם הבילויים המועדפים עליהם. דיירת נוספת שכבר הפכה לחלק מהמשפחה היא כלבה מעורבת העונה לשם בל. "היא ג'ינג'ית טיפוסית", מספרים הדיירים, "וכיאה לכך מקבלת יחס של נסיכה".

טוב לדעת (מקודם)

איך לבחור את מערכת הישיבה המתאימה ביותר לסלון שלכם?

לכתבה המלאה
מלבד הזוגיות הרומנטית, משתפים פעולה גם במישור העסקי. אתי ואורי, עם דקל ובל (צילום: מגד גוזני)

יגעת ומצאת
עד לפני 7 שנים התגוררה המשפחה בקיבוץ בחן הסמוך, שם גדל אורי. כשדקל נולד חיפשו פתרון דיור מרווח יותר, שישמש אותם באופן זמני עד לקבלת שטח בנייה בקיבוץ. "מה שקרה בסוף הוא שהתאהבנו בבת חפר, מכרנו את השטח בקיבוץ והחלטנו להישאר כאן". אל הבית הנוכחי בו הם גרים מזה שנה, הם עברו מבית אחר ביישוב, מתוך כוונה לענות על הצרכים החדשים של הבנים שבגרו. "יש כאן יחידת דיור לבן החייל", הם מסבירים. "שטח מרווח וחלוקה נכונה של חדרים".

בסלון- שילוב של רהיטי יד שניה וחפצים ששודרגו על ידי הדיירת (צילום: מגד גוזני)

הום סטיילינג
מכיוון שהתכנון הוא לעבור לבית משלהם בעתיד הקרוב, עיצוב הבית הנוכחי כלל בעיקר "עבודה עם מה שיש", לדברי אתי. כחלק מחיבתה ליצירה ושיפוץ, מרבית הרהיטים בבית הם רהיטי יד שנייה ששודרגו. כבר במבואת הכניסה אפשר להבחין בפריט הראשון- שידת עץ ישנה שקיבלה מראה מחודש בעזרת רגלי עץ, ידיות חדשות וצבע תכלת מרענן. גם השרפרף שלידה נצבע מחדש ומעליו הוצבה מנורה עתיקה שנמצאה ברחוב. בהמשך ממוקם הסלון, המורכב מספה יד שנייה, צמד שולחנות קפה שמסגרתם נצבעה וזוג מדפים דמויי עץ שנותרו מתערוכה שאתי עיצבה בעבר. "התכנית הראשונית היא פרקטית לחלוטין. לייצר חלל אסתטי שיהיה נוח ויכלול את מה שיש. בבית משלנו כבר נקנה הכל חדש" אומרת אתי.

פינת האוכל הכפרית משתלבת עם סגנון העיצוב הכללי (צילום: מגד גוזני)

מקומת הכניסה מוביל גרם מדרגות אל הקומה התחתונה הכוללת יחידת דיור של הבן החייל, כמו גם אל קומה עליונה בה ממוקמים יתר חדרי השינה. "היה לי חשוב ליצור עבור הילדים מרחבים שיהיה להם כיף בהם", מספרת האם. "ושהם ייקחו חלק פעיל ביצירה שלהם". כך למשל חדרו של גל מעוצב בצבעי אדום, שחור-לבן ומתבסס על תחביביו הכוללים משחקי מחשב ואוספים. המיטה שבסיסה היה כחול במקור, רופדה מחדש בבד שחור לבן, בו נעשה שימוש גם לכיסוי כרית שמוקמה מעל ארגז המצעים הסמוך. שידה שהודבקו עליה טפטים עם דוגמאות שחור-לבן, פינת מחשב פונקציונלית, דימויים אהובים שמוסגרו ויחידת מדפים עליה מוצגים האוספים שלו, משלימים את המראה העדכני שביקשו ליצור עבור הנער המתבגר.

שידת עץ ישנה שקיבלה מראה מחודש, ניצבת במבואת הכניסה (צילום: מגד גוזני)

גם בחדרו של דקל, הבן הצעיר, הושקעה מחשבה רבה והוא משקף באופן נהדר את התחביבים ותחומי העניין שלו. אהבתו לחיות למשל, ניכרת באוסף בובות פרוותיות הממוקמות על מוטות תלייה למטבח שכאן הפכו למדפים. העניין באסטרונומיה אף הוא קיבל ביטוי יצירתי, בדמותו של דגם מערכת השמש אותו יצרו אתי ודקל יחדיו מקלקרים שצבעו. מדבקות כוכבים ומנורה שיצרו מקנבס עם מפת העולם ששודכה לו שרשרת נורות, תורמים לאווירה הייחודית. היכולת לשדרג חפצים ממשיכה בחדר השינה של הזוג, שם השביחה אתי את סביבת השינה באמצעות ריפוד מחודש לראש המיטה. שידת הלילה הסמוכה התחדשה בטפט במראה וינטג', הווילונות נתפרו משאריות בד ועל הקיר נתלתה רשת גינה שנצבעה בזהב ועוטרה בתמונות משפחתיות וחפצים דקורטיביים.

בחדר השינה של הזוג- ראש מיטה שרופד מחדש ושידת לילה שכוסתה בטפט (צילום: מגד גוזני)

מוציאים חוזה
שכ"ד- 5,500 שקלים בחודש, ארנונה- 1,200 שקלים לחודשיים, חשמל- 700 שקלים לחודשיים.

פאנלים
"זה בית גדול שיש בו הרבה התרחשויות, כך שלא פשוט לתחזק ולנקות", מספרת אתי. מכיוון שסדר וניקיון ממוקמים גבוה בסדר העדיפויות שלה, היא מקפידה לעשות זאת על בסיס יומיומי ולחנך את הילדים להחזיר כל דבר למקומו. בזמן שהיא אחראית לתחזוקת הבית, הגינה נמצאת תחת ניצוחו של אורי.

האהבה לחיות ולאסטרונומיה, קיבלה ביטוי יצירתי בעיצוב חדרו של דקל (צילום: מגד גוזני)

דו"ח מקרר
צמד ההורים מבשלים מדי יום מתוך רצון שהילדים יאכלו אוכל חם וטרי. "כל אחד מהם אוהב משהו אחר, אז תמיד יש גם כמה אופציות". מכיוון שכל בן משפחה מחזיק בלו"ז שונה, לא תמיד הם מצליחים לאכול בצוותא במהלך השבוע, אך מפצים על כך בארוחות משותפות בסופי שבוע. המקרר המשפחתי מכיל תמיד, ירקות, פירות ובשר.

עתידות
בעתיד הקרוב מקווים הדיירים לרכוש בית משלהם, כשההעדפה הברורה היא להישאר בבת חפר. "אנחנו מאד אוהבים את הצביון של המקום, זה משהו שכל המשפחה מחוברת אליו", הם מספרים. "ובאופן כללי אנחנו לא אנשים של עיר. יותר נהנים מהשקט, הגינה וההווי הקהילתי".

רוצים להציץ לעוד דירות שכורות? כנסו לכאן

חושבים שהדירה שלכם מתאימה למדור?
שגרו מייל לגילי אלעד gili_elad@hotmail.com

ירקות ופירות מסודרים למשעי, במקרר הביתי (צילום: מגד גוזני)
פינת מחשב פונקציונאלית לצד יחידת מדפים המשמשת להצגת אוספיו של גל (צילום: מגד גוזני)
שימוש בעץ ובצמחייה, מוסיף טאץ' כפרי וחמים לבית (צילום: מגד גוזני)
דמויות נשים מקרמיקה, מקשטות את מדפי המטבח (צילום: מגד גוזני)
רשת ברזל שנצבעה בזהב, משמשת לתליית צילומים משפחתיים וחפצים דקורטיביים (צילום: מגד גוזני)
ארגז כלי עבודה ישן הפך למעמד לפרטי נוי (צילום: מגד גוזני)
חפצים דקורטיביים על מדפים דמויי עץ בסלון (צילום: מגד גוזני)
הגינה הירוקה משמשת את הדיירים בימים שמשיים (צילום: מגד גוזני)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully