לא תאמינו מה אפשר לעשות ב-50 מ"ר

הדיירת שמציירת ומפסלת בסביבת מגוריה ביקשה חלל שישמש גם למגורים וגם כסטודיו. התוצאה מעוררת השראה, מהחלוקה הכללית ועד בחירת הצבעים והחומרים

אתר בניין ודיור
13/02/2017
צילום: חן ברקוביץ

דיירים: דיירת אחת, אמנית
מקום: תל אביב
שטח: 50 מ"ר
אדריכלות: קרן לסר אדריכלות פנים
עיצוב פנים: קרן לסר
הום סטיילינג: קרן לסר / אמנות של נועה ספקטור

דירת קטנה בבניין ישן בתל אביב שופצה למגורים ועבודה עבור אמנית. האמנית עוסקת בציור ובקרמיקה, כולל עבודה עם צבעים מיוחדים ושריפת כלים בתנור, כך שהיה צורך לתכנן סטודיו שניתן להפריד מיתר הדירה בעת הצורך. בנוסף, הלקוחה ביקשה חדר שינה נפרד, וחלל מרכזי שכולל מטבח עם אזור אכילה, סלון וחללי אחסון.

מכיוון שהדירה משמשת למגורים ועבודה, נבחר סגנון תעשייתי שמתאים לסטודיו, בשילוב של צבעוניות עליזה וביתית. הדירה פורקה לחלוטין, כולל הקירות, התשתיות, הריצוף והחלונות. כדי להצליח לשלב הכל ועדיין לקבל תחושת מרחב, נבחרה עבור כל הבית רצפת בטון מוחלק (חומר שהדיירת אוהבת במיוחד) ובכל הפתחים (פנים וחוץ) שולב אלומיניום אפור.

הדירה בולטת כבר בחדר המדרגות, מכיוון שדלת הכניסה שלה עשויה אלומיניום חשוף ותעשייתי, פשוטה יחסית אבל מייצגת היטב את הסגנון הכללי. מול דלת הכניסה ממוקם ארון גדול ועמוק במיוחד, שמתפקד גם כחדר שירות, וכולל מכונת כביסה, מייבש, סולם גבוה וקנבסים גדולים לציור. כדי "לאוורר" את מראה הארון הגדול, תוכננו דלתות אלומיניום מרצפה ועד תקרה, משובצות בזכוכית סבתא. הזכוכית מאפשרת מעברי השתקפויות של התכולה, שיחד עם התאורה שתוכננה מבפנים יוצרת קומפוזיציה מעניינת ומסקרנת.

בחלל המרכזי בולט במיוחד קיר המדפים הארוך. הקיר מתחיל מיד בכניסה ומסתיים בקצה הסטודיו, ליד החלון הפונה החוצה. המדף התחתון מתחיל במקביל למטבח כדלפק אכילה, נמשך באותו הגובה כמדף עבור המסך באזור הסלון, "נקטע" באזור הוויטרינה שמפרידה בין הסלון לסטודיו, וממשיך מיד אחריה באותו הגובה, כשהוא משמש מעמד לכיור. מעליו, לאורך כל הקיר, מדפים נוספים שמשמשים לאחסון ותצוגת עבודות אמנות, וכל הקונסטרוקציה היא אלמנט עיצובי בפני עצמו. המדפים עשויים עץ תעשייתי ומחוזקים לקיר על ידי משולשים מברזל במראה גולמי, שמהווים אף הם חלק מהקומפוזיציה. פס צבירה שמזכיר תאורת גלריה מאיר על הכל.

הסטודיו ממוקם בקצה הדירה, במקום בו הייתה פעם מרפסת, והוא נהנה מחלונות גדולים וכניסה של אור טבעי. מכיוון שהיה צורך ליצור עבורו סגירה שתאפשר עבודה עם חומרים רעילים ושריפת קרמיקה בתנור, תוכננה ויטרינה גדולה לכל רוחבו, מרצפה ועד תקרה, שמפרידה בינו לבין החלל המרכזי. הוויטרינה משולבת בזכוכית שקופה שאינה גורעת מתחושת המרחב, גם כשהדלתות סגורות. כאשר הסטודיו פנוי מעבודה, נפתחות הדלתות והחללים מתאחדים.

בחדר השינה נבחרה דלת אלומיניום עם חלון מעליה, משובצת בזכוכית סבתא. האלומיניום שייך למראה התעשייתי שנבחר עבור הדירה, ואילו זכוכית הסבתא מאפשרת מעבר אור מבלי לפגוע בפרטיות מחד, ומוסיפה לחמימות הביתית מאידך.

בתוך חדר השינה הקטן בולט הקיר שממול הדלת בצבעוניות שלו. מדובר בקיר מקורי שכולל המון גוונים בהם נצבעה הדירה במהלך השנים. לפני השיפוץ, הקיר היה מכוסה בארון כך שלא היה ניתן לדעת מה יש מאחוריו. ביום הראשון של ההריסות הוא התגלה במלוא הדרו, והוחלט שמכיוון שלכל דבר יש סיבה, ומדובר בקיר יפה ומעניין, הוא יישאר במצבו המקורי כשריד להיסטוריה של הדירה. רוב הקיר הושאר, עם מסגרת אלומיניום תואמת לפתחים שבכל הדירה, והוא צופה לכה שתמנע מהשכבות להתקלף וגם קיבל תאורה שמיועדת להבליט אותו, כאילו היה יצירת אמנות בגלריה.

חדר הרחצה הוא האזור היחיד בדירה שרוצף באריחים ולא בבטון, זאת על מנת לקבל אטימה מרבית ושיפועים נכונים. נבחרו אריחים מצוירים, בגוונים שמתאימים בצבעוניותם ליתר הריצוף והחומרים בדירה. חלק מהקירות חופו בקרמיקה לבנה פשוטה, והאזורים היבשים בחדר (שנהנה מחלון גדול ואוורור אופטימלי) נבצעו בגוון תכלת בהיר. הקורות והעמודים הודגשו ונצבעו אפור, כמו הקורות המקבילות בחלל המרכזי.

לפורטל העיצוב מבית מגזין בניין ודיור
כמו סוכריה על מקל: דירה שובבה ברמת גן
שיא הטעם הטוב: בית משפחתי בהרצליה

רוצים להציץ לעוד בתים ודירות ברחבי הארץ? כנסו לכאן

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
דירת 50 מ"ר בתל אביב(צילום: בנין ודיור, חן ברקוביץ)
דירת 50 מ"ר בתל אביב(צילום: בנין ודיור, חן ברקוביץ)
דירת 50 מ"ר בתל אביב(צילום: בנין ודיור, חן ברקוביץ)
דירת 50 מ"ר בתל אביב(צילום: בנין ודיור, חן ברקוביץ)
דירת 50 מ"ר בתל אביב(צילום: בנין ודיור, חן ברקוביץ)
דירת 50 מ"ר בתל אביב(צילום: בנין ודיור, חן ברקוביץ)
דירת 50 מ"ר בתל אביב(צילום: בנין ודיור, חן ברקוביץ)
דירת 50 מ"ר בתל אביב(צילום: בנין ודיור, חן ברקוביץ)
דירת 50 מ"ר בתל אביב(צילום: בנין ודיור, חן ברקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully