פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הגיע הזמן: ניו יורק מתכננת מתיחת פנים לנמל התעופה קנדי

   נמל התעופה המיושן קורס תחת תנועת האנשים, ובעיר מתכננים מהפכה בסדר גודל של כ-10 מיליארד דולר. בתוכנית: שיפור דרכי הגישה, הרחבת הטרמינלים החדשים, שיפוץ הישנים ושדרוג בתי הקפה והמסעדות

   שיפוץ נמל התעופה קנדי JFK ניו יורק (אתר רשמי)
   יהיה מקום נעים יותר? נמל התעופה קנדי (מתוך אתר מהנדס עיריית ניו יורק)

   כל מי שהיה בנמל התעופה JFK בניו יורק מכיר את חסרונותיו - מיושן, צפוף ולא נעים. גם בעיר עצמה הבינו שהשדה, שהוקם ב-1948, צריך לעבור מתיחת פנים - וכעת מתכוננים לשיפוץ מאסיבי בעלות מוערכת של כ-10 מיליארד דולר.

   שיפוץ נמל התעופה קנדי JFK ניו יורק (אתר רשמי)
   דרכי גישה טובות יותר

   על פי התכנון, הדגש בפרויקט ייושם על כבישי הגישה לשדה, על מנת להכיל את כמות האנשים המאסיבית שמגיעה אליו. שבעה מיליארד דולר ימומנו על ידי משקיעים פרטיים, בעוד כ-1.5-2 מיליארד יגיעו כתמיכה ממשרד התחבורה האמריקאי.

   במסגרת השיפוצים יורחבו הטרמינלים החדשים, בעוד הישנים יעברו שינויים קוסמטיים נרחבים. בחניות ייושם דגש על הפרדה בין חניונים לטווח קצר ולטווח ארוך. גם רמת המסעדות ובתי הקפה תשופר.

   שיפוץ נמל התעופה קנדי JFK ניו יורק (אתר רשמי)
   ידידותי לרכבים ולנוסעים

   יותר מ-60 מיליון איש עברו בשדה ב-2016, כשהצפי עד 2030 הוא ל-75 מיליון וליותר מ-100 מיליון עד 2050. במתכונתו הנוכחית, השדה יוכל להכיל כמות אנשים עד אזור 2025, כך שזהו תאריך היעד לסיום הפרויקט. עם זאת, תחילתו טרם נקבעה ולכן לא יודעים מתי תושלם.

   שיפוץ נמל התעופה קנדי JFK ניו יורק (אתר רשמי)
   מתי נראה את זה קורה?