התינוקות נהרגו, איקאה תשלם הון עתק

שלושה תינוקות בני עד שנתיים נמחצו למוות על ידי שידות של ענקית הרהיטים, ואף שהאשימה תחילה את המשפחות, החברה תפצה אותן בסכום של 50 מיליון דולר

מערכת וואלה!
תיארה את רגעי האימה. ג'קי קולאס ובנה המנוח קראן (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

בימים האחרונים סיפרנו לכם על הקשיים של ענקית הריהוט "איקאה" בהתמודדות עם בני נוער שנשארים בחנות ומבלים בה את הלילה. אלה צרות קטנות ויש שיגידו שגם משעשעות. מאבק אחר של הרשת, רציני בהרבה, הסתיים בצורה שונה לחלוטין, כשהגיעה לסיכום על פיצוי של 50 מיליון דולר לשלוש משפחות שילדיהן נהרגו כתוצאה מהתהפכות שידות מקבוצת MALM.

עוד בוואלה!

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה של התקף לב

לכתבה המלאה
התבררה כמסוכנת. שידה מקבוצת MALM של איקאה (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

השידות התהפכו בכוח רב על שלושה זאטוטים שגילם לא עלה על שנתיים. אחד מהם היה קראן קולאס בן השנתיים, שהשידה התמוטטה עליו בפברואר 2014. אמו ג'קי שחזרה בדמעות את רגעי הזוועה שבהם מצאה את בנה שוכב מתחת לארונית רבת העוצמה. "פניו היו סגולים והוא היה חסר תזוזה", תיארה בוושינגטון פוסט.

קבוצת רהיטים פופולרית ברשת. מיטה ושתי שידות MALM של איקאה (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

הילדים האחרים שנהרגו היו תיאודור מגי בן ה-22 חודשים ממינסוטה, שנספה בפברואר 2016, וקמדן אליס בת ה-23 חודשים מסנוהומיש, וושינגטון.

הדיונים בין עורכי הדין של הצדדים ארכו יומיים, שבסיומם הושג הסיכום על סכום של 50 מיליון דולר, כשכל משפחה תקבל כשליש מהסכום. הדרך אליו לא הייתה קלה. המשפחות טענו כי החברה ידעה על הסיכום שבדגם ה-MALM. איקאה, מצדה, טענה כי המוצר, שמורכב בשיטת עשה זאת בעצמך, לא חובר אל הקיר באמצעי הבטיחות שצוינו בהוראות ההרכבה.

בן 22 חודשים בלבד היה. תיאודור מגי (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

ביוני האחרון, לאחר מותה של אליס ובעקבות הליך התביעה המתקדם, ביצעה איקאה איסוף של 29 מיליון שידות מהדגם, שיוצרו בין 2002 ל-2016. היא גם תתרום 100 אלף דולר לקרן "שיין", שמטרתה היא הגברת בטיחות הילדים. הקרן נוסדה על ידי אם שאיבדה את בנה בהתהפכות שידה, ממש כמו אלה של איקאה.

קמדן אליס (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully