פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   זכוכיות על ההדסון: הפרויקט שישנה את פני מנהטן

   מיזם "ווטרליין סקוור", שלושה מגדלי זכוכית מרהיבים על ההדסון, הושק רק לאחרונה, אבל בנייתו כבר החלה והוא צפוי להסתיים ב-2018. אחרי סיומו, קו הרקע של הצד המערבי באי כבר לא ייראה אותו דבר

   פרויקט ווטרליין סקוור בניו יורק (אתר רשמי , Noe & Associates)
   זכוכית ועוד זכוכית. פרויקט ווטרליין סקוור (האתר הרשמי)

   מוקדם יותר השנה נחנך פרויקט "Via 57 West" בהלס קיצ'ן במנהטן - מגדל פירמידה בעיצובו של הארכיטקט הדני ביארק אינגלס, שמשקיף על ההדסון. שני בלוקים בלבד משם, ברחוב ה-59, עומד להיבנות פרויקט מרהיב נוסף העונה לשם "ווטרליין סקוור".

   נראה שהוא ישנה את פני קו הרקיע של ניו יורק.

   פרויקט ויה 57 ווסט (אתר רשמי , וויקיפדיה)
   בקרוב יהיו לו חברים חדשים. פרויקט ויה 57 (צילום: מתוך וויקיפדיה)

   ווטרליין סקוור ייבנה בין רחובות 59 ל-61 במערב מנהטן, ויכלול גם פארק לשעשועים, לספורט ולפנאי. חלונות הזכוכית הנוצצות ישקיפו על נהר ההדסון, וישוו לצד המערבי מראה מרהיב.

   לפרויקט התאגדו משרדי הארכיטקטים הגדולים של ניו יורק. את ווטרליין 1 עיצבו ריצ'רד מאייר ו-Partners Artichets. לווטרליין 2 אחראים קון פידרסן ו-Fox Associates והדוגמה מווטרליין 3 שייכת למשרד האדריכלות של רפאל ויניולי.

   הבניינים אמנם שונים בעיצובם, אך תוכננו כדי להשלים האחד את השני. הם מכוסים בזכוכית מהבסיס ועד התקרה, מה שמבטיח, כמובן, לדיירים שיגורו בבניין נוף מקסימלי של מנהטן ונהר ההדסון.

   פרויקט ווטרליין סקוור בניו יורק (אתר רשמי , Noe & Associates)
   בין כל הזכוכיות יהיה גם ירוק (צילום: אתר רשמי)

   הפרויקט הזה עומד להתבצע על אחת האדמות הפנויות הבודדות שעדיין נשארו בסביבת ההדסון. הוא חלק מהתוכנית העירונית ליישב את כל מנהטן. הפרויקט נחשף רשמית, אמנם, רק עכשיו, אבל בנייתו כבר החלה והוא צפוי להיות מושלם בעתיד המאוד לא רחוק, בשנת 2018.

   פרויקט ווטרליין סקוור בניו יורק (אתר רשמי , Noe & Associates)
   נוף מקסימלי מובטח (צילום: האתר הרשמי)