הם משלנו: מעצבי מוצר ישראלים ששבו את ליבנו

עשרה מעצבי מוצר שהצליחו להגשים את החלום מעוררים השראה ומעניקים תמונת מראה משובבת נפש לתעשיית העיצוב הישראלי. מעיצוב כלי קרמיקה, גופי תאורה, פרטי טקסטיל ועד רהיטים מקוריים. כולם - מייד אין ישראל

12/05/2016
יח"צ - חד פעמי

(בווידאו: יום עבודה בסטודיו קאהן)

תעשיית העיצוב בישראל היא ללא ספק אחד הדברים המשמחים שיש במחוזותינו. אפילו הסטארים הבינלאומיים מעידים זאת, ושבוע העיצוב האחרון שנערך במילאנו אשר נחשב לאירוע המכונן בתחום הוא הוכחה נוספת לכך. הישראלים חלשו כמעט על כל נקודה בבירת העיצוב והצליחו למגנט אליהם אלפי מבקרים. גם ביריד צבע טרי 8 שנערך בתל אביב בתחילת אפריל, נפתחה חממת עיצוב שגרמה לרבים לשמוט את הלסת. לכבוד יום העצמאות ה-68 למדינת ישראל קיבצנו עשרה מהמעצבים שלקחו חלק ביריד זה. הם מצגים תמהיל מקורי, יצירתי והכי חשוב - כחול לבן.

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבי ברכיים? זו האמת

מוגש מטעם בי קיור לייזר
בועז ומיי קאהן. זוג בחיים ובמקצוע(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
כלי קרמיקה בעיצוב סטודיו קאהן(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
פמוטי קרמיקה מעוטרים בעיצוב סטודיו קאהן(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

סטודיו: קאהן
מעצבים: מיי ובועז קאהן
גיל: 31+40
"הכרנו במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל ונישאו במהלך הלימודים. ב-2009, עם תום הלימודים הקמנו את הסטודיו שמחזיק בבית מלאכה וכל מוצריו מיוצרים בטכנולוגיה של יציקה קרמית. האהבה של שנינו לחומר הולידה את הרצון לחלוש על התהליך המלא- מהתכנון ועד השיווק ללקוח".
כדאי לדעת: הסטודיו מעצב, מפתח ומייצר מוצרים משלימים לעיצוב הבית. ממלחיות, פסלים, אגרטלים ועד גופי תאורה ומחיצות אדריכליות. העבודות של הסטודיו מתאפיינות בקו צעיר וברמת גימור גבוהה.
עוד פרטים אפשר למצוא באתר המעצבים

אורי ארואסטי משלב חומרים מפתיעים כמו עץ ובטון(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
גוף תאורה בעיצוב אורי ארואסטי - בטון ועור(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
שעונים שולחניים בעיצוב אורי ארואסטי(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

מעצב: אורי ארואסטי
גיל: 33
"סיימתי את לימודי במחלקה לעיצוב המוצר בסמינר הקיבוצים. לאחר מכן, התמחתי בחברות ובתי עיצוב העוסקים בייצור מודלים לתעשייה, שם רכשתי ידע ופרקטיקה בחומרים מגוונים ובתהליכי עבודה. לפני כשלוש שנים הקמתי את הסטודיו בו אני פועל כמעצב מייצר, העשייה היומיומית שלי משלבת עבודה ידנית תוך שימת דגש על עיצוב, אסתטיקה ופונקציונליות".
כדאי לדעת: הסטודיו מתמחה בפיתוח ועיצוב מוצרים למרחב הביתי, החל מגופי תאורה וכלה ברהיטים. כל המוצרים מיוצרים בעבודה עצמית ובסדרות מוגבלות. ארואסטי מקפיד לשלב בין חומרים שונים כמו: בטון, עור, פליז, שעם ולחברם לאובייקט מינימליסטי ומוקפד.
עוד פרטים אפשר למצוא באתר המעצב

רתם את אישתו לפתיחת סטודיו משותף. המעצב יובל טל(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
רהיטים לסביבת עבודה בעיצוב יובל טל(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

סטודיו: Rack & Tack
מעצב: יובל טל
גיל: 42
"אני בוגר בצלאל במחלקה לעיצוב המוצר. לפני כשלוש שנים הקמתי יחד עם אשתי מיה את הסטודיו. הקמנו את הסטודיו מתוך אמונה שסביבת עבודה היא כמו בית שני. אי לכך, הריהוט צריך להיות איכותי, מעוצב ומעלה חיוך".
כדאי לדעת: בסטודיו מעצבים רהיטים ופריטים לסביבת עבודה. כל פרטי הריהוט מעוצבים תוך שימוש בפתרונות חדשים ומפתיעים. הסטודיו מקפיד להעניק לריהוט הסטנדרטי אינטרפטציה חדשה והומוריסטית.
עוד פרטים אפשר למצוא באתר המעצב

כלי מעוררי רגשות ותגובה בעיצוב רונית ברנגה(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
קרמיקה יוצאת דופן בעיצוב רונית ברנגה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
רונית ברנגה בסטודיו שלה שבזכרון יעקב(צילום: מגד גוזני)

מעצבת/אמנית: רונית ברנגה
גיל: 42
"תמיד עסקתי באמנות, אך הגעתי ללמודי אמנות גבוהים רק בשלב מאוחר יותר לאחר שסיימתי ללמוד ספרות ופסיכולוגיה. כשבתי הבכורה נולדה החלטתי ללכת ללמוד אמנות במדרשה במשך 4 שנים. בשנה השניה התגלגלתי לשיעור של אבניים ונשבתי בחומר. אני עובדת בחימר כבר ארבע שנים, זה חומר מדהים שמאפשר לי לעשות את כל מה שאני מדמיינת".
כדאי לדעת: הפסלים שיוצרת ברנגה הם יחידים במינם. בשפתה הייחודית היא יוצרת פסלים שלא ישאירו אתכם אדישים. כל פסל מעורר קשת רחבה של רגשות מתנגשים. בבת אחת, תחוו קרבה וניכור. מצד אחד, זה מרתק ומנגד מרתיע. בשל כמות הרבדים, כל יצירה שלה תגרום לכם לחשוב.
עוד פרטים אפשר למצוא באתר המעצבת

מסכות עץ משעשעות וצבעוניות בעיצוב צחי נבו(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
צחי נבו בסטודיו מעצב מסכות - אלמנט שקל להתחבר אליו כלשונו(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

סטודיו: urban masquerade
מעצב: צחי נבו
גיל: 51
"סיימתי לימודי עיצוב המוצר בבצלאל בשנת 90, אבל עסקתי בתחום המדיה. לפני שנה וחצי החלטתי לחזור לתחום העיצוב וליצור הום דקור- אלמנטים מקשטים. אני חושב כמו מעצב ולא כמו אמן ולכן החלטתי ליצור מסכות דקורטיביות. מבחינתי, זה אלמנט שהכי קל להתחבר אליו".
כדאי לדעת: נבו מעצב מסכות דקורטיביות מעץ, המורכבת משכבות בחיתוך לייזר. המסכות הצבעוניות והאבסטרקטיות מתבססות על אסוציאציות וציטוטים משפות עיצוביות שונות.
עוד פרטים אפשר למצוא באתר המעצב

גוף תאורה בעיצוב מיטל קוממי, בהשראת קיפולי נירר יפניים(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
מיטל קוממי. מאז שזוכרת את עצמה היא ביצירה(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

סטודיו: KAMIDORO (שילוב של המילים חומר ונייר ביפנית)
מעצבת: מיטל קוממי
גיל: 32
"גדלתי בבית של אנשי עשייה, אימא היתה אמונה על ה"סדנא הקלה" תפרה בגדים זהים לי ולה ונחשפתי לסוגים רבים של מיומנויות ידיים. עם אבא הייתה ה"סדנא הכבדה" ניסורים וריתוכים. בצירוף בתי ספר במגמות אמנות ובהמשך לימודי עיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון הובילו אותי לעיסוק המתבקש. הסטודיו נפתח ב-2013 אך אין ספק שזה מרגיש כמו רצף של עשייה ופחות כתאריך פתיחה".
כדאי לדעת: הסטודיו של קוממי מתמקד בעיצוב מוצרים בהשראת אמנות קיפולי נייר המשלבת טקסטיל מוקשח- טכניקה פרי פיתוח הסטודיו. הסטודיו מעצב כלים דקורטיבים וגופי תאורה המעניקים למנורות השנדליר הקלאסיות טוויסט מעולם האוריגמי.
עוד פרטים אפשר למצוא באתר המעצבת

אסף וינברום משלב חומרים בעיצוב בעבודת יד(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
גופי תאורה בעיצוב אסף וינברום(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
שימוש מקורי ונפלא בעץ בעיצוב אסף וינברום(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מעצב: אסף וינברום
גיל: 34
"כשסיימתי את לימודי במחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר, הבנתי שאני פחות מתחבר לעבודה מול מחשב ויותר נהנה מליצור בעבודת יד. ב-2010 פתחתי את הסטודיו שמתמחה בעיצוב וייצור גופי תאורה".
כדאי לדעת: עיצוב וייצור גופי התאורה של וינברום נעשים בעבודת יד. חלקם נעשים מעץ וחלק משלבים חומרים שונים כמו: קוריאן, שיש, זכוכית ופליז.
עוד פרטים אפשר למצוא באתר המעצב

כריות בעיצוב מיקה בר(צילום: אופיר בנטל)
מיקה בר - מעצבת טקסטיל בטכניקות הדפסה מיוחדות(צילום: אופיר בנטל)

מעצבת: מיקה בר
גיל: 33
"למדתי במסלול עיצוב טקסטיל בשנקר. ולאחר מכן, למדתי במסגרת קורס המשך בפוליטכניקו, מילאנו. ב- 2012 הקמתי את הסטודיו בתל אביב ומאז אני פעילה בו".
כדאי לדעת: הסטודיו של בר עוסק בפיתוח ויצירת בדים תלת מימדיים בטכניקות הדפסה ייחודיות. לסטודיו קולקציות של מוצרים מבוססי טקסטיל לעיצוב הבית כגון: שמיכות, כריות, גופי תאורה, שולחנות קפה רכים, הדומים ועוד.
עוד פרטים אפשר למצוא באתר המעצבת

עבודות בחוט ברזל בעיצוב קובי סיבוני(צילום: יח"צ)
13 שני שהוא מתעסק בחוטי ברזל. קובי סיבוני(צילום: יח"צ)

מעצב: קובי סיבוני
גיל: 34
"אני בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל. בסוף 2011 פתחתי את הסטודיו שלי. אני יוצר בחוט ברזל מזה כ-13 שנה. בחרתי להתמקד ביצירת אובייקטים תלת ודו-מימדיים העשויים מחוטי ברזל בעובי של מילימטר אחד. הטכניקה בה אני משתמש היא כיפוף ידני של חוטי הברזל בעזרת כלים בסיסיים בלבד - פלאיירים וקאטר".
כדאי לדעת: סיבוני מעצב אובייקטים מפוסלים מחוט ברזל שנעים על הגבול שבין עיצוב לאמנות. בנוסף, סיבוני יוצר סדרות קטנות של גופי תאורה, מכשירי רדיו, חללי איחסון ועוד.
עוד פרטים אפשר למצוא באתר המעצב

שרפרפים צבעוניים בעבודת יד(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
נועה ראזר מושפעת מתרבויות עתיקות(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מעצבת: נועה ראזר
גיל: 28
"סיימתי לפני שנה את לימודי בעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל. יש לי רקע בארכיאולגיה ולכן העבודות שלי מאוד מושפעות מהיסטוריה ותרבויות וכוללות מחקר היסטורי".
כדאי לדעת: ראזר מעצבת אובייקטים קרמיים, שרפרפים וכדים בעבודת יד. כל אובייקט משלב הדפסים השואבים השראה מדימויים מוכרים מתולדות הקרמיקה, ממסורות ותרבויות שונות, כשהתוצאה הסופית הינה קולאז' תרבותי חדש.
עוד פרטים אפשר למצוא באתר המעצבת

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully