הכל לכדי תמונה (פוסט) אימפרסטיוניסטית: מי רוצה לישון בחדר של ואן גוך?

חובבי האמנות ודאי ישמחו לגלות שביכולתם להעביר לילה שלם בתוך חדר השינה הכי מפורסם בתולדות האמנות. ואן גוך מגשים חלומות

14/02/2016
צילום מסך

לכבוד פתיחתה של תערוכה חדשה, 'חדרי השינה של ואן גוך', החליטו במכון לאמנות של שיקגו להקים לתחייה את ציורו המפורסם של האמן ההולנדי. האורחים יוכלו לשכור את החלל ללילה תמורת 10 דולר בלבד. החדר מוצע להשכרה דרך אתר Airbnb, תחת זהותו של וינסנט ואן גוך בכבודו ובעצמו.

בפרופיל שבאתר נכתב: "בחרתי לחייב אתכם ב-10 דולר בלבד מפני שזהו הסכום הדרוש לרכישת צבע", כותב ואן גוך. "אשמח לספק לכם כרטיסים לתערוכה שלי במכון לאמנות של שיקגו.", הוא מוסיף. היצירה ,"חדר השינה", חושפת את חדר השינה האינטימי של האמן ההולנדי. חלל החדר מרוהט במיטה מעץ, ארון, שני כיסאות עץ ושידת לילה ויצירותיו מעטרות את הקירות.

החדר שמיועד להשכרה הינו שיכפול מדוייק של יצירתו המפורסמת, אשר זכתה לשלוש גירסאות שונות. ואן גוך מבטיח ששהייה בחדר תגרום לכם לחשוב שאתם חיים בתוך ציור. החדר מעוצב בסגנון פוסט אימפרסיוניסטי- הצבעים הבהירים, הריהוט ויצירות האמנות – יקחו אתכם למסע בזמן ויספקו לכם חוויה של פעם בחיים.

ב-1888 צייר וינסנט ואן גוך את חדר השינה שלו ברחוב לאמארטין 2, בארל בצרפת. בשלושים ושבע שנותיו (שהסתיימו בהתאבדותו) התקשה ואן גוך למצוא את מקומו ונדד ברחבי אירופה. נדמה כי בשל חיפושיו הנואשים אחר בית, היה הציור הזה כה יקר לליבו. אלא שהטרגדיות של חייו הקצרים לא מפסיקים בחיים עצמם. הציור שסימל עבורו בית, ניזוק בשיטפון בעת שעשה את דרכו אל אחיו. שנה לאחר מכן, החליט האמן לצייר אותו מחדש. לשתי הגירסאות הצטרפה גירסה שלישית ומוקטנת של היצירה. גרסה זאת אינה העתק מדויק, היא נעשתה באותה הקומפוזיציה אך פרטיה שונים. כל אחת מהגירסאות מוצגת באופן קבוע במדינה אחרת (אמסטרדם, פריז ושיקגו).

במסגרת התערוכה החדשה במכון לאמנות של שיקגו, יוצגו שלושת הגירסאות זו לצד זו. המפגש המחודש בין שלושת הציורים נועד לבחון את יחסיו הסבוכים של ואן גוך עם המשמעות הכל כך מורכבת וטעונה של "בית".

מעוניינים לישון בחדר? כנסו לכאן

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל

עוד בנושא:

חדר של ואם גוך להשכרה באתר Airbnb. אתר Airbnb, צילום מסך
חדר של ואם גוך להשכרה באתר Airbnb(צילום: צילום מסך, אתר Airbnb)
חדר של ואם גוך להשכרה באתר Airbnb(צילום: צילום מסך, אתר Airbnb)
חדר של ואם גוך להשכרה באתר Airbnb(צילום: צילום מסך, אתר Airbnb)
חדר של ואם גוך להשכרה באתר Airbnb(צילום: צילום מסך, אתר Airbnb)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully