מקטשופ ועד שוקולד: כך תסירו כתמים שהילדים מייצרים

מצעד הכתמים שמלווה את הילדים שלכם במהלך היום לא צריך להלחיץ אתכם. קבלו את המדריך המקוצר למיגור כל כתם סורר שמככב על בגדי הזאטוטים

תוכן פירסומי בשיתוף חברת סנו
רוצים שהבגדים של הילדים ישארו נקיים? כדאי שתיישמו את הדברים הבאים (צילום: ShutterStock)

ילדים זה אושר אבל הכתמים שהם משאירים יכולים לתסכל גם את ההורים השלווים ביותר. אין הורה שלא חווה את הסיטואציה שבה בגד חדש שזה עתה נשלף מהמדף בארון, זוכה לנגיעה של קטשופ, שוקולד, או טוש צבעוני וזה עוד לפני היציאה מהבית שלשמה התלבשנו בהידור.

אבל לא צריך להכתים את החולצה הלבנה החדשה או השמלה הוורודה כדי להתחיל לקטר. ארסנל הכתמים הוא גדול ורק צריך לבחור את הצבע המתאים. רגע לפני שאתם מאשימים את הילד במלאכה כפולה של כביסות וניקיונות תדעו שכמעט כל כתם ניתן לטיפול והסרה, בתנאי שמטפלים בו בזמן. החורף המתקרב הוא סיבה מצוינת לשים לב לבגדי הילדים בעת שהותם בבית ושעות "היצירה" שארגנתם להם תמורת שעתיים של שקט.

עוד בוואלה!

ספר עד הבית: הבילוי שילדי הפריפריה לא מוכנים לוותר עליו

לכתבה המלאה
הוא רק נראה כאסון. כתם שוקולד ניתן להסרה פשוטה (צילום: ShutterStock)

שוקולד – מאכל האלים והילדים מגיע בשלל גרסאות וצורות, כולן טעימות ומלכלכות באותה מידה. קשה לעצור ילד שמגלה חשק עצום לשוקולד ובואו נודה שזה חמוד לראות את פניו המחויכות והמלוכלכות, אבל כאן בערך נגמרת ההנאה. לטיפול בכתמי שוקולד מומלץ תחילה להסיר את השכבות העליונות של הכתם ולוודא שמה שנותר הוא רק זה שחדר לסיב הבגד. בשלב זה מומלץ למרוח על הכתם ג'ל כביסה המכיל אנזימים או סבון כלים מעורבב עם קצת אבקת כביסה, להחדיר את הג'ל לעומק הסיב, להמתין כחמש דקות ולשטוף במים חמים, במידה ומדובר בכתם גדול ובולט במיוחד כדאי לחזור על הפעולה עד שהכתם יורד.

כתמי טושים וצבעים על בסיס מים יורדים לרוב בכביסה ראשונה (צילום: ShutterStock)

כתמי דשא ובוץ- מומלץ לשפשף במהירות ר עם סנו אוקסיג'ן שיבטיח הסרה של הכתם.

כלי כתיבה- קיימים בשוק טושים שמכילים צבע ודיו שלא תמיד ניתנים להסרה ובהחלט ניתן להחליפם לטושים על בסיס מים, שלרוב יורדים בכביסה הראשונה. גם אם היו בידכם טושים אשר אינם יורדים במים נסו להסיר את הכתם על ידי טבילתו בתמיסה המכילה אלכוהול וחומץ. רוב כתמי הדיו יוסרו באמצעות תמיסה זו. בכתם דיו חשוב מאד לטפל מיד לאחר הווצרותו. חדירת הכתם לעומק הסיב והתייבשותו מקשה על ההסרה בצורה משמעותית.

תוספי כביסה ימגרו את הקטשופ הדומיננטי שמצא דרכו לחולצה (צילום: ShutterStock)

שאריות מזון- כתמי ספגטי, קטשופ ושאר רטבים שעשו את הדרך מהצלחת ונעצרו לחניה על החולצה יוסרו בקלות עם תוספי כביסה סנו קל כבס או סנו אוקסיג'ן.

כתמי שמן- כתמי שמן עשויים להיות עקשנים לעיתים, להסרתם חשוב להבטיח מגע של החומר הפעיל בכתם עצמו. ניתן להסיר בקלות כתמי שמן ושומן על ידי מריחת נוזל כלים, ג'ל להסרת כתמים או ג'ל כביסה ישירות על הכתם.

"תאונות כביסה"? נסו את סנו מקסימה מיקס אנד ווש (צילום: ShutterStock)

כתמים שנוצרו כתוצאה ממעבר צבעים מכביסה כהה לבהירה- למרות שרובינו מפרידים כביסה צבעונית בהירה מכהה, לעיתים משתרבבת לערימת הכביסה הכהה חולצה בהירה שנצבעת במכונה. לפעמים בגד שחשבנו שאינו מוריד צבע בכביסה מכתים את שאר הבגדים בעת הכביסה. מכתמים מסוג זה אפשר להמנע. כביסה עם ג'ל כביסה המכיל רכיב המונע מעבר צבעים כדוגמאת סנו מקסימה מיקס אנד וואש – לכבס בלי להפריד, מונע כתמים אלו ואף חוסך את מיון הכביסה הצבעונית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully