פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חפצים ביקרם: מה הפריט הכי נועז שיש לליאל דניר בבית?

   ליאל דניר חיה ונושמת עיצוב, היא אפילו החלה קריירה בעיצוב פנים ועכשיו, היא חושפת בפנינו חפצים אישיים שטומנים בחובם סיפורים. מה שבה את ליבה בירח דבש ואיזה מוצר נועז יש לה בבית?

   ליאל דניר (מערכת וואלה! NEWS , רונן פדידה)
   מעצבת פנים בהתהוות (צילום: רונן פדידה)

   בית הוא בסך הכל חלל די סטנדרטי וחסר אישיות. מה שהופך אותו לבית שלנו ויוצק בו חיים ואופי הם הדיירים והחפצים שהם בוחרים להכניס לתוכו. הרהיט שקיבלנו ממישהו אהוב, הפריט שמצאנו, הדבר הזה שסחבנו מהטיול האחרון לחו"ל. כל החפצים האהובים עלינו והאופן שבו אנחנו משלבים אותם בחלל, הוא שמגדיר את המרחב שאנו חיים בו ומספר את הסיפור שלנו.

   ליאל דניר - אמא טריה, דוגמנית עסוקה שמובילה את קמפיין ההלבשה התחתונה של חברת פמינה, שחקנית ומעצבת פנים מתחילה פותחת לנו את דלת ביתה ומספרת את הסיפורים שמאחורי החפצים. במה היא התאהבה בזמן ירח הדבש שלה באיטליה ולא הסכימה לשוב לארץ בלעדיו? מה היא מצאה בשוק הפשפשים ב-200 שקלים בלבד ומשמש אותה בלילות מחוסרי שינה?

   בבית של ליאל דניר (מערכת וואלה! NEWS , ליאל דניר)
   עגלת תה שמתפקדת בתפקידים שונים בבית
   בבית של ליאל דניר (מערכת וואלה! NEWS , ליאל דניר)
   מעמד לעציצים או כעגלת משקאות אלכוהוליים

   הכי ותיק: עגלה

   רכשתי את העגלה הזאת בשוק הפשפשים לפני חמש שנים. במקור היה לה מראה קצת אחר, המדפים היו סגורים מעץ מהגוני כהה. שיפצתי אותה והחלפתי את המדפים. במשך השנים היעוד שלה כל הזמן השתנה. לפני זמן קצר היא שימשה כמעמד לעציצים במטבח ועכשיו, היא משמשת כעגלת משקאות אלכוהוליים.

   בבית של ליאל דניר (מערכת וואלה! NEWS , ליאל דניר)

   הכי מציאה: שרפרף

   קניתי את השרפרף בשוק הפשפשים ב-200 שקלים. מי שמכר לי אותו לא ידע מה יש לו ביד. הוא מרופד בבד של חברת בדי היוקרה הלונדונית, אנדרו מרטין. הוא מציאה בגלל שמחיר למטר בד מסוג זה עולה בין 2,000-3,000 שקלים. השרפרף נודד לו ברחבי הבית, לפעמים הוא בסלון, לפעמים הוא בחדר של התינוק. כשאני מניקה בלילה, אני מניחה עליו את הרגליים. הוא קטן קטן אבל מושך המון תשומת לב.

   בבית של ליאל דניר (מערכת וואלה! NEWS , ליאל דניר)

   הכי אהוב: מנורת שולחן

   יש לי פטיש למנורות אבל את המנורה הזאת אני אוהבת במיוחד. קניתי אותה לפני שנה וחצי בירח דבש שלנו בארצו, טוסקנה. ראיתי אותה בחלון ראווה של חנות מנורות מדהימה שמכינה גופי תאורה מבדים ישנים שאין להשיג. לצערי, החנות הייתה סגורה והיה רק פתק על הדלת: "נשוב בקרוב". היה לנו רק יום בארצו ואמרתי לעצמי שאני לא זזה מפה עד שמוכרים חוזרים. הבסיס שלה עשוי מאבן והוא כבד מאוד אז נאלצתי לרכוש רק את האהיל, ובארץ ביקשתי מאבא של חבר (שהוא פסל) להכין לי את אותו בסיס בדיוק.

   בבית של ליאל דניר (מערכת וואלה! NEWS , ליאל דניר)

   הכי נועז: כיסאות של קרטל

   אני לא בן אדם של פלסטיק וחומרים קרים ומודרניים. הסגנון שלי הוא יותר חם ואירופאי, אז זו הייתה בחירה נועזת עבורי גם בחומר וגם בטבע. כמעצבת פנים, חשוב לי לשלב נגיעה שתביא משהו חצוף וצעיר לחלל. אם כל זה שהסגנון שלי הוא יותר אלגנטי וחם, אני שואפת להוסיף איזו קריצה עכשווית שמביאה עוד ממד, וזה בדיוק מה שהכיסאות האלו עושים.

   בבית של ליאל דניר (מערכת וואלה! NEWS , ליאל דניר)

   בוויש ליסט שלי תוכלו למצוא...

   אח עצים אמיתי! מבחינתי, אח זה בית. הוא מיד מייצר אווירה ופותח את הלב ועושה משהו כל כך טוב. ברגע שמדליקים אותו אין טעם לצאת מהבית.