מעצב העל הספרדי היימה היון בדרך לישראל

את השנה החמישית לפתיחתו של מוזיאון העיצוב ינעל מעצב העל היימה היון עם תערוכה מסקרנת במיוחד ועבודה בלעדית שתשאר כתרומה לאוסף הקבע

מערכת וואלה!
היימה היון (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

מוזיאון העיצוב בחולון סוגר בקרוב את השנה החמישית לקיומו. בשורה משמחת בפני עצמה, בהתחשב בהספדים שספג ביום פתיחתו. אבל ההפתעה המלהיבה עוד יותר היא תערוכתו של אחד מעשרת המעצבים המובילים בעולם: היימה היון. בימים אלה מתארגנים במרץ אנשי המוזיאון לקראת בואו של המעצב המבוקש ושל עשרות הפריטים המשעשעים שעיצב.

היון (41) שנחשב לאחד ה"ילדים" השובבים של עולם העיצוב צפוי להציג תערוכה שתקרא "פאנטסטיקו". זו הוצגה לראשונה במוזיאון חרונינגר בהולנד, והיא משקפת עשור בעבודותיו ומהווה הזדמנות לצלול לעולמות הפנטזיה אותם הוא יוצר: מוצרים, רהיטים, פריטי עיצוב פנים, ספרי סקיצות, רישומים וציורים פרי מכחולו, ומשחק שחמט ענק ממדים. המוצגים בתערוכה מדגישים את הממדים הפנטסטיים, ההומוריסטיים, ה-פ?ו?פ?יים והקיטשיים בעבודותיו של היון ואת כתב ידו הברור.

כיצירה בלעדית לתערוכה בחולון, ייעצב היון מראת קיר בקנה מידה גדול, המאזכרת מסיכות ענק פרימיטיביות. זו נעשתה בעבודת שיבוץ באבן קיסר, כתרומה לאוסף הקבע של המוזיאון, מהווה מבחינתו "מראה של ההיסטוריה".

ואם כבר הזכרנו את מוזיאון חרונינגר בהולנד (שגם יאצרו את התערוכה בישראל), נציין כי המוזיאון שעבר שיפוץ ומייקאובר ב-2010 זכה למגע ידיו של היון שהיה אחראי בין היתר על עיצוב מרכז המבקרים. חיון חתום בין היתר על עיצובים לחברות גדולות כמו קוקה?קולה, אדידס ונעלי קמפר, וכן למותגי עיצוב בוטיקיים יותר, כמו יצרנית הקריסטל הצרפתית Baccarat, חברת כלי הפורצלן היפנית Choemon וחברת הקרמיקה האיטלקית Bosa .

הייון מהווה מושא לסיקור במגזינים נחשבים. יתרה מזו הוא הוכתר בתארים שונים: ה- Time ו- Wallpaper הכניסו את היון לרשימת מאה היוצרים החשובים והמשפיעים של זמננו.

"פאנטסטיקו" תוצג מה-28 בנובמבר ועד ה-2 באפריל (2016)

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

לכתבה המלאה
תרנגולת גדולת ממדים בהשפעת התרבות הסינית, בעיצוב היון (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
עבודות של חיימה היון בפביליון שעיצב אלסנדרו מנדיני במוזיאון חרונינגן שבהולנד (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
מרכז המבקרים במוזיאון חרונינגר בהולד בעיצוב היימה היון (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אגרטלים תיאטרליים בעיצוב חיימה היון (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
מנורת שולחן בעיצוב היון (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully