פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שלב ההדחה: כך תשמרו על אורך חיי מדיח הכלים

   תבריקו אבל אל תשכחו להחמיץ, תחממו אבל אל תעמיסו. כל מה שצריך לדעת כדי להבטיח שמדיח הכלים שלכם ימשיך להבריק את הכלים והסכו"ם. מדריך

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   אל תעמיסו (צילום: shutterstock)

   לפני 130 שנה נשברה כנראה הקערה. המין האנושי פיתח את אחת ההמצאות הגדולות והיעילות ביותר. אמנם מדובר בפעולה בסיסית אבל בכל זאת, לשטוף כלים?! לכו תסבירו לדור האייפון שהמכונה החשמלית הגאונית הקרויה מדיח כלים לא היתה חלק מבריאת העולם.

   כעת, אחרי ארוחות החגים הארוכות ותצוגות הקולינריה המשפחתיות הגיע הזמן לתת תשומת לב למדיח הכלים שלכם ולוודא שהבנתם שגם לו יש מנגנון הפעלה שדורש טיפול ותחזוקה, שיבטיחו לו חיים ארוכים יותר. אם שכחתם או איבדתם את הוראות היצרן, הנה כמה טיפים שכדאי לזכור:

   כלים מלוכלכים אחרי ארוחה (ShutterStock)
   ודאו שהכלים נקיים ממזון לפני הכניסה למדיח (צילום: shutterstock)

   מדיח כלים, לא פח אשפה

   מקומן של שאריות המזון הוא בפח האשפה ולא בתוך המדיח. לפני הכנסת הכלים וודאו כי הם נקיים ממזון שעלול להצטבר ולהיתקע במנוע החשמלי ולגרום לשיבושים. אם צריך, העבירו את הצלחת או הקערה מתחת לברז כדי לשטוף שאריות שומניות עקשניות במיוחד.

   מדיח כלים (ShutterStock)
   במקרה של עומס המדיח לא יתפקד כמו שצריך (צילום: shutterstock)

   אין מקום להעמיס

   אין הכוונה לארוחת הערב המוגשת לשולחן. מדיח כלים גדוש לא יוציא את הכלים נקיים יותר. זה תמיד מפתה להכניס עוד כמה כוסות או מזלגות רק כי נשאר קצת מקום, אבל תופתעו לדעת שפעולת ריסוס המים החמים של המדיח לא יעילה ולא תגיע אל כל הכלים במקרה של עומס.

   שטיפת כלים (ShutterStock)
   רוצים כאלה כלים מבריקים? תתחזקו את המדיח (צילום: shutterstock)

   רגע של הברקה

   הקפידו לרכוש טבליות או נוזל ניקוי מהול בחומר הברקה ושימרו אותם במקום קריר ויבש. הכלים שלכם ייצאו נקיים ומצוחצחים יותר. חשוב להקפיד על הוספת מלח מיוחד למדיח ונוזל הברקה ברגע שנדלקות הנוריות החיווי הייעודיות במדיח.

   סירים נקיים (מערכת וואלה! NEWS)
   לפעמים צריך לשפשף בידיים (צילום: shutterstock)

   כל החמצה היא ניצחון

   אחת לחודש הפעילו את המדיח כשהוא ריק לגמרי מכלים עם תוספת של חצי כוס חומץ לבן. פעולה זאת תנקה את פנים המדיח ותסיר ממנו ריחות רעים. כמו כן, הקפידו לנקות את הפילטר לפי הוראות יצרן המדיח ואת אטמי הגומי באמצעות מגבון לח.

   כלים מפלסטיק (ShutterStock)
   ודאו שכלים שעשויים מפלסטיק לא יפלו על גוף החימום (צילום: shutterstock)

   היזהרו מכלי פלסטיק

   הניחו היטב את כלי הפלסטיק במקום בטוח בתוך המדיח כדי שלא ייפלו על גוף החימום ויומסו. את הצלחות והקערות הניחו על הצד ואת הכלים הגדולים יותר הניחו כלפי מטה. בנוסף, הקפידו על מרווח מספיק בין כוסות היין כדי שלא יישברו במהלך פעולת הניקוי. זרם המים החמים כבר יעשה את העבודה משם.

   כיור מטבח (ShutterStock)

   טיפ אחרון: פנו את הכיור

   בתום הארוחה העבירו את הכלים למדיח ואל תשאירו אותם מלוכלכים בכיור. שאריות המזון מתקשות ומסרבות להישטף זמן מה אחרי הארוחה וכנראה שגם המדיח שלכם לא יצליח להסירן. במידה ויש במדיח תכנית של קדם שטיפה, מומלץ להפעיל תכנית זו גם כשהמדיח עדיין לא מלא וכך הכלים ימתינו להדחה כשהם "מוכנים" וללא לכלוך דבוק עליהם.