פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   7 שיטות לסידור ארון הבגדים של הדיירים הקטנים בבית

   רגע לפני טרפת הניקיונות לקראת הפסח אספנו לכם כמה טיפים לסידור מושלם של ארון הבגדים של הילדים. מקופסאות אחסון ועד קולבים קטנים

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   רוצים סדר מופתי? תתחילו לשנן (צילום: ShutterStuck)

   כהורים, אתם בטח רוצים שילדיכם יהיו מסודרים ושהמילה בלגן לא תופיע אצלם בכלל בלקסיקון. החדשות הטובות הן שזה תלוי בכם. באמצעות ארגון ארון הבגדים של ילדיכם תוכלו ללמד את הנסיך הקטן שלכם כבר מגיל צעיר איך לשמור על הסדר. הנה כל השיטות לארון ילדים שייראה טיפ טופ ושימשיך להיראות כך גם כשהילד יגדל.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   כי הגובה כן קובע (צילום: ShetterStuck)

   מוטות תלייה

   ילדים הם נמוכים יותר מהמבוגרים, כך שהם יכולים לנצל את המרחב שלהם בצורה יעילה יותר. במקום שורה אחת של מוטות תלייה כמו אצל רוב הארונות של המבוגרים, הילדים שלכם יכולים להשתמש בשניים או שלושה. התקינו בארונם כמה מוטות כדי לספק להם גישה נוחה יותר לבגדים שלהם וגם לחסוך מקום. במידה והמוט נמצא גבוה מדי מהישג ידיהם של הילדים, נצלו אותו כדי לתלות בו דברים שלא תרצו שלילדכם תהיה גישה חופשית אליהם. לחלופין, ניתן להתקין מוטות שיורדים מטה באמצעות כפתור. כך הילד יוכל להרגיש עצמאי ולהגיע לכל בגד מבלי לבקש מכם ההורים עזרה.

   תיק בית ספר (ShutterStock)
   איפה תולים את הילקוט כשחוזרים מבית הספר? (צילום: ShetterStuck)

   ווים על הקיר

   נצלו שטחים "מתים" על הקיר שאינם מכוסים על ידי מוטות ומדפים, ותלו עליהם ווים. הם יאפשרו לילדים לתלות עליהם חפצים רבים, כמו למשל ילקוט. מומלץ לתלות וו מיוחד עליו הילד יתלה את הבגדים שהוא מתכנן ללבוש למחרת לגן/ לבית הספר.

   קופסאות נעליים (ShutterStock)
   קופסאות לנעליים טובות לא רק לדיירים הגדולים בבית (צילום: ShetterStuck)

   קופסאות אחסון

   כדי שילדכם ישמרו על הסדר, נסו להקל עליהם בכך שתשתמשו בקופסאות אחסון שקופות, כך שיהיה קל לאתר בהן את החפצים. על כל קופסה הדביקו תווית שתזכיר לילדים באיזו קופסה להכניס את חפציהם. למשל ניתן למיין חפצים לפי התוויות- "נעליים", "צעצועי לגו" ו"ברביות".

   מגירות (ShutterStock)
   דאגו שלכל ילד תהיה לפחות מגירה אחת לכל החפצים הקטנים וכלי הכתיבה (צילום: ShetterStuck)

   מגירת ציוד

   לכל ילד חייבת להיות מגירה שמכילה עפרונות, מחברות, מחקים וכל ציוד לבית הספר. כך, כשילדכם יסיים מחברת, הוא מיד יוכל למצוא במגירה מחברת חדשה. בכלל, כדאי להעדיף מגירות שאינן עמוקות מדי. הרבה יותר קל לשמור על סדר במגירות לא עמוקות משום שקל להבחין בחפצים שבתוך המגירה.

   סידור ארון הבגדים (ShutterStock)
   לא תמיד הקולבים הסטנדרטיים מתאימים לבגדי ילדים (צילום: ShetterStuck)

   קולבים לילדים

   לעיתים בגדי ילדים נופלים מקולבים של מבוגרים משום שהקולבים גדולים מדי. לכן רכשו קולבים קטנים המותאמים לבגדי ילדים וכך כל בגד יישאר תלוי בגאווה.

   חדר ארונות (ShutterStock)
   חולקים מקום? דאגו לחלוקה שווה (צילום: ShetterStuck)

   ארון משותף

   אם יש לכם כמה ילדים שחולקים ארון משותף, דאגו שלכל ילד יהיה מספר שווה של מדפים ומגירות. כדי לסמן את החלוקה, הדביקו על המדפים טפטים בצבעים שונים, או דאגו לקופסאות אחסון בצבעים אחרים. שיטה זאת תעזור לכן לנצל באופן הטוב ביותר את השטח בארון ותמנע מריבות וויכוחים בין ילדיכם.

   צעצועים (ShutterStock)
   מיותרים? אז למה אתם מחכים (צילום: ShetterStuck)

   להיפטר מחפצים מיותרים

   עשו לעצמכם מנהג כך שבכל שלושה חודשים תבקשו מילדיכם להוציא מהארון את הבגדים והצעצועים שלהם ולחשוב טוב טוב מה מיותר עבורם ומה הם רוצים להשאיר. בגדים שקטנים עליהם, צעצועים פגומים או כל חפץ שהילד כבר לא אוהב- הניחו בתוך שקית ותרמו לנזקקים. הארון יהיה מסודר יותר והילד יעשה גם מעשה טוב על הדרך.

   בקרו אותנו באינסטגרם

   Instagram