גרוב סטייל: המשרד הכי מקורי בתל אביב

אנשי חברת SAMA SAMA התלהבו מסגנון הרדי מייד המיוחד של האמן לובקה, וביקשו בדיוק כזה למשרדיהם החדשים בתל אביב. וכך, לופט ריק הפך לסוכה עמוסת קרשים וחפצים שמפרה את המוח כל יום מחדש

ליאת לב
12/03/2015
כיף לבוא למשרד. הכניסה למשרדי SAMA SAMA בתל אביב(צילום: לובקה סטודיול'ה צילום)

מי שעבר בחודש האחרון ליד המבנה שפעם היה מרכזיות ישנות של בזק בדרך בן צבי 55 בתל אביב, ללא ספק נעצר והביט בהשתאות על פנים הלופט רחב הידיים, שקירותיו מתכסים במהירות עצומה בקורות עץ וחפצים שונים. מי שאחראי לעיצוב יוצא הדופן הוא האמן הרב תחומי לובקה לב, 49, והמבנה הוא למעשה משרדי חברת SAMA SAMA, העומלת בימים אלה על הקמת לונה פארק טכנולוגי אינטראקטיבי בישראל. מיותר לציין שהדבר האחרון שחושבים עליו כשמביטים בחלל העמוס קרשים וחפצים אקלקטיים הוא על משרד שמיועד לעבודה.

לובקה, צלם מגיל 16, חיפש אחר עוד שפות עיצוביות לדבר בהן, והגיע לאמנות הרדי מייד (אמנות הנוצרת מחפצים קיימים ולא מחומר - ל.ל) לפני כחמש שנים. "הגעתי לרדי מייד בצורה טבעית. תמיד אספתי ברחוב או בטיולים עם הילדים חפצים שהתאהבתי בהם", הוא מספר, "טלפונים ישנים, פחיות יפות, קרשים מעניינים, שלטים זרוקים, והייתי מסדר אותם בקומפוזיציות הדומות לקומפוזיציות בצילום שלי מבחינת הסימטריה. גם הייתי מכניס אותם לצילומים שלי. בשלב מסוים רציתי להביא את החפצים האלה מהשוליים לפרונט, שדווקא הם יהיו המרכז".

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
במטבח במשרד פותח את התיאבון(צילום: לובקה סטודיול'ה צילום)
לשבור את הקווים של המבנה. המעצב לובקה(צילום: לובקה סטודיול'ה צילום)

שלושה שבועות של פאשן מטורף

עם האסתטיקה הזאת, ששוברת בכוונה קווים מודרניים ומעניקה קונטרסט בסגנון ה"ראף" שלה, לובקה בנה את המיצב-סוכה "לבנות ולהיבנות" במגדל המוזיאון בתל אביב לפני שנה וגם את משרדי WeWork ישראל (חברה בינלאומית המספקת חללי עבודה מעוצבים לאנשים פרטיים, חברות ואף מעבדות, במטרה ליצור סביבת עבודה מפרה - ל.ל) בתל אביב. את אלה ראו מנהלי SAMA SAMA, והתאהבו.

"קיבלתי לופט ריק של 160 מ"ר", מספר לובקה על תהליך הבנייה, "ומעבר לחלוקה למשרדים והרצון שהמשרד ייראה כמו הסוכה שבניתי במגדל המוזיאון ויעשה כיף וייתן השראה, נתנו לי יד חופשית לגמרי. שלושה שבועות עבדתי כאן יום ולילה באדרנלין ופאשן מטורף, כמו אלה שרצים מרתון. זאת עבודה פיזית קשה, אבל ההרגשה שאני יוצר וחי וקיים היא כיף גדול".

אוסף של חפצים מהרחוב(צילום: לובקה סטודיול'ה צילום)
משרדי SAMA SAMA בעיצוב וביצוע לובקה. לובקה סטודיול'ה צילום,
תודו שזה לא נראה כמו מקום עבודה(צילום: לובקה סטודיול'ה צילום)

נותן לחפצים להתארגן מעצמם

לובקה הביא אל חלל המשרדים החדשים את כל מה שנאסף אצלו בסטודיו שלו בכפר הס, והחל לעבוד לפי עיקרון שהוא מכנה "גוף האדם", כשהוא ממשיל את תהליך הבנייה לשלד, שרירים ועור. "אני מתחיל מהשלד, אותו אני בונה מהחפצים הכי חזקים, עובר לשרירים ולעור ומאבזר בחפצים הגדולים. כשהגוף מוכן, אני מקשט אותו בדברים הקטנים והחמודים", מתאר לובקה. "יש אסטטיקה מיוחדת שמתקבלת מסידור חפצים אקראיים כמו פאזל. כשאתה לא מתכנן, ונותן לחפצים להפתיע אותך, התוצאה הסופית נראית כאילו נולדה להיראות בדיוק כך מלכתחילה".

לובקה בונה רק בחפצים שהוא אוהב, ולא ממניע אקולוגי. "אני מציל אותם מהפח, ומניח אותם בשמורת טבע אסתטית", הוא צוחק. "אחד מהעוברים ושבים שראה אותי עובד כאן, הביא לי חלק של פסנתר, את הקלידים, וכמובן שהוא עכשיו על הקיר. בהשראתו בניתי מקרשים דוגמה של פסנתר על קיר נוסף".

בקרו אותנו באינסטגרם

Instagram
עבודה עם חומרים מפתיעים(צילום: לובקה סטודיול'ה צילום)
"את הקלידים הביא לי מישהו שעבר ליד הלופט, והתלהב"(צילום: לובקה סטודיול'ה צילום)
יד חופשית יוצרת עיצוב מפתיע(צילום: לובקה סטודיול'ה צילום)
  • עיצוב משרדים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully