הפרויקט הכי גרנדיוזי שנבנה בימים אלו

שדה התעופה הגדול ביותר בעולם יוקם בבייג'ינג. זהה חדיד האדריכלית המובילה בעולם נמצאת בעיצומה של עבודת התיכנון

ליאת לב
24/02/2015
שדה תעופה העתידי בבייג'ין, סין, שייבנה בתכנון האדריכלית זאהה חדיד. Render by Methanoia © Zaha Hadid Architects,
מבט ממעוף הציפור על שדה התעופה הגדול בעולם, שייבנה על ידי האדריכלית זאהה חדיד בבייג'ין, סין(צילום: Render by Methanoia © Zaha Hadid Architects)

לאחרונה הסתיים שלב העיצוב הרעיוני של מבנה שדה התעופה החדש של בייג'ינג בסין, שמיועד להיות הגדול בעולם. תכנון שדה התעופה, כפי שהתפרסם באתר designboom, נעשה על ידי האדריכלית הבריטית זהה חדיד בשיתוף עם משרד המהנדסים ADP Ingenierie, ומבוסס על העיצוב שהגישו שני הגופים למכרז הבינלאומי להקמת שדה התעופה החדש של בייג'ין, שהתקיים ב-2011.

עוד באותו נושא

עם האדריכלית הזו לא כדאי לכם להתעסק

לכתבה המלאה
45 מיליון נוסעים יעברו בו בשנה. מבט על פנים שדה התעופה העתידי של בייג'ין, סין(צילום: Render by Methanoia © Zaha Hadid Architects)

45 מיליון נוסעים בשנה

שדה התעופה הנוכחי של בירת סין חרג זה מכבר ממספר הנוסעים המקסימלי המותר העובר בו מדי שנה, כך שזה החדש מיועד לשרת את אוכלוסיית הנוסעים שמספרה גדל בקצב המהיר בעולם. כמו כן ממשלת סין מבקשת, באמצעות המבנה החדש, להקל על כינון קשרים חדשים בין בייג'ינג לבין מרכזיים תרבותיים וכלכליים ברחבי העולם.

עוד באותו נושא

חנות הנעליים הכי מטריפה בעולם

לכתבה המלאה
שלב העיצוב הסתיים. בדרך לשדה התעופה העתידי של בייג'ין, סין(צילום: Render by Methanoia © Zaha Hadid Architects)

בשלב הראשון יאכלס הטרמינל החדש 45 מיליון נוסעים בשנה, והוא יהיה מודולרי ו"סתגלתני", כך שיענה על הצרכים המשתנים על בסיס יומי ועל בסיס ארוך טווח של הנוסעים ושל כלי התעופה המשתמשים בו. במבנה בעל המראה העתידני ישולב מרכז תחבורה באמצעותו ניתן יהיה להגיע ישירות לתחנות המקומיות והארציות של הרכבות התחתיות והעליות. רשת תחבורה מסועפת זו מיועדת להיות אלמנט מרכזי בהתפתחות העסקית והכלכלית המואצת המאפיינת האזור בעשור האחרון.

בקרו אותנו באינסטגרם

Instagram

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully