נתקלת בכתם מהגיהנום על החולצה? כך תסירו אותו בקלות

עשרות הכתמים הקשים שאתם ניתקלים בהם במהלך היום לא צריכים לחרב את המצב רוח. לכל כתם יש שיטת העלמה יעילה גם אם הוא נוצר מריבה או חלודה

יצאתם לאירוע חגיגי, לבשתם את הבגד האהוב עליכם והוא התלכלך בכתמים קשים. לפני שאתם בוכים על מר גורלכם משליכים את הבגד היפה לפח, דעו שיש תמיד תקווה. בעזרת כמה טכניקות כביסה פשוטות תוכלו להסיר כל כתם, כך שהבגדים שלכם ייראו חדשים. כל הטיפים להסרת כתמים בעייתים במיוחד, מכתמי קפה ועד טיפקס.

קפה שחור (ShutterStock)
מלח וחומץ לבן על כתמי קפה

כתמי קפה

שתיתם קפה והבגד התלכלך? אל דאגה, לא צריך נס כדי להסיר את הכתם. כל שעליכם לעשות הוא להשרות את הבגד בתמיסה המכילה שתי כפות מלח וכף של חומץ לבן. לאחר כחצי שעה, הבגד יהיה נקי שוב.

אילוסטרציה (ShutterStock)
הכינו את הסכין לכתמי שעווה

כתמי שעוות נרות

כדי להסיר כתמי שעווה, המתינו שהשעווה תתקרר מעט וגרדו בעזרת סכין מריחה את השאריות. לאחר מכן, הניחו את הבגד על קרש גיהוץ, כשמתחתו ומעליו מגבת נייר. גהצו את המגבת המונחת מעל הבגד, והיא תספוג את השעווה. מיד אחרי הגיהוץ רססו על הכתם מסיר שומנים ממשטחים והכניסו למכונת הכביסה.

ילד צובע בצבעי גועש (ShutterStock)
מברשת עם סערות קשות להסרת צבעים טריים

כתמי צבע אקרילי

הילד שלכם צייר וצבע בצבעים אקרילים ותוך כדי צבע גם את הבגדים? אם מדובר בצבע טרי, קרצפו את הכתם עם מברשת שיניים הספוגה בסבון. במידה והכתם ישן, נסו לנקות עם חומר ניקוי שאינו מכיל כלור אך מכיל את החומר סולבנט.

משחת שיניים מרוחה על מברשת (ShutterStock)
משחת שיניים לטיפול מתקדם בחלודה

כתמי חלודה

חשוב לטפל בכתמי חלודה במהירות לפני שהם מתייבשים ומחוררים את הבגד. נגבו את הכתם במגבון לח והשרו למשך כחצי שעה את הבגד בתמיסה המורכבת ממיץ לימון וכף וחצי מלח. לאחר מכן, הכניסו למכונה וכבסו כרגיל. במידה והכתם לא ירד, מרחו עליו משחת שיניים עם פלואור ושפשפו היטב.

חמאה (ShutterStock)
טעימה אך מכתימה. מסיר שומנים יעלים את שאריות החמאה

כתם חמאה

בישלתם עם חמאה והבגד שלבשתם ספג הכל? התיזו מסיר שומנים, המתינו מספר דקות ושפשו עם אבקת כביסה. אם הכתם נותר, כבסו עם כלור מלבין או מלבין רגיל. חשוב לוודא את השפעת המלבין על הבגד בפינה נסתרת.

חרדל דיז'ון גרגרים (ShutterStock)
מלבין יעבוד טוב על כתמים צהובים של חרדל

כתם חרדל

כתמי חרדל ניתן להסיר על ידי השריית הבגד בתמיסה מדוללת של מלבין ומים למשך 15 דקות. כאמור, וודאו שהמלבין לא גורם נזק לבגד על ידי טפטוף של מלבין בכיס או תפר נסתר.

יבוש וגיהוץ כביסה (ShutterStock)
כתמים בנים של טיפקס יעלמו בניקוי מקצועי יבש

כתמים לבנים וקשים של טיפקס

טיפקס הוא אחד מהכתמים הבעייתים ביותר, משום שהוא עלול להיספג בבד ולגרום לו להתקשות. נסו לחפש בחנויות לכלי כתיבה מסיר טיפקס, או שלחו את הבגד לניקוי יבש ובקשו טיפול מיוחד לכתם.

סושי (ShutterStock)
נוזל לכביסה ישירות על הכתם יטפל בשאריות הסויה

כתמי סויה

אכלתם סושי וגם הבגד אכל אותה? שטפו את גב הבגד במים קרים, מרחו בזהירות מסיר כתמים והמתינו כ-5 דקות. השרו את הבגד בתמיסה של כף מלבין עם כוס מים קרים למשך רבע שעה. לאחר מכן מרחו שוב מסיר כתמים וחכו 5 דקות. אם הכתם לא ירד, מרחו עליו נוזל כביסה והשרו במים פושרים למשך חצי שעה. שטפו היטב והכניסו למכונת הכביסה.

מים בתוף מכונת כביסה מקצועית (ShutterStock)
כתמי עובש יעלמו בטמפרטורה החמה ביותר

עובש

עובש נוצר כאשר הבגד מאוחסן במקום לח וטחוב. כדי לטפל בבגד שנוצר עליו עובש, יש לטבול את הכתמים בנוזל כביסה. לאחר מכן לכבס במים בטמפרטורה החמה ביותר שמצוינת בהוראות יצרן הבגד.

לחם עם ריבה (ShutterStock)
קרח הוא המושיע של כתמי ריבה

כתמי ריבה

הניחו קרח על כתם הריבה כדי להקשות אותו. אחר כך נסו לגרד את השאריות עם סכין מריחה. על הכתם שנשאר התיזו מסיר כתמים, המתינו 5 דקות ושפשפו עם נוזל כביסה. ניתן לחזור על הפעולה שנית במידת הצורך.

רוצים לדעת עוד על כתמים? כנסו לפה


לרכישת מוצרי ניקיון און ליין