שלא יכבסו אתכם

בשורה למכבסים: מהיום יש לכם עוד כמה דקות של מנוחה ביום - הסוף להפרדת הכביסה הצבעונית, הבהירה והכהה

כביסה צבעונית (יח"צ)
המעגל האינסופי של מיון־כיבוס־תלייה, ייבוש־קיפול־מיון (צילום: ShutterStuck)

אין מלאכה מייגעת יותר ממלאכת הכביסה המשפחתית. לא מפני שהיא קשה, אלא מפני שנדמה שאין לה תכלית: רק סיימתם לקפל את החולצה הירוקה של הקטן והנה, בדרך נס, היא שוב כאן בסל שנייה אחרי שהוא לבש אותה. המעגל האינסופי של מיון־כיבוס־תלייה/ ייבוש־קיפול־מיון, הוא באמת אחת הגזרות הקשות שהפילו עלינו החיים האלו.

כביסה צבעונית (ShutterStock)
ערימה אחת? הצחקתם! (צילום: ShutterStuck)

אם כל זה לא מספיק צריך גם לחלק את הכביסה ליותר משתי ערמות: כביסה צבעונית כהה וכביסה צבעונית בהירה, תחתונים, מגבות ומצעים, באמת שאין לזה סוף. כשמנסים לערבב את הצבעונית הכהה עם הצבעונית הבהירה זוכים לבוקר של כיף: החולצה התכולה והאהובה על הבן מקבלת גוון אפרפר ובמקרים מסויימים הבן עשוי להביע בזעם את מחאתו (לא מסכים ללכת לגן). מוסר השכל: לא כדאי להסתבך עם הכביסה שלנו.

כביסה צבעונית (ShutterStock)
96% מהאוכלוסייה ממיינים גווני הכביסה (צילום: ShutterStuck)

96% מהאוכלוסייה ממיינים כביסה ומתוכם כ־90% ממיינים כדי למנוע מעבר צבע מבגד לבגד. בימים רגילים, בין קריירה ועבודה משרדית שוחקת לטיפול בילדים, אין לבני הזוג זמן לטקסים מיותרים, והם משתדלים שהחיים יהיו כמה שיותר פשוטים ויעילים. לכן יש מדיח כלים, מכונת קפה, ויש שמתפנקים עם שואב אבק רובוטי. החיים האלקטרוניים באמת יותר נוחים, אין מה לומר. רק רובוט מכבס (ממיין, תולה ומקפל) עוד לא יצא לשוק.

מיקס אנד ווש לכביסה צבעונית (יח"צ , סנו)
החומר שמונע העברת צבע מאריג לאריג (צילום: סנו)

לא ייתכן שנבזבז יותר זמן על המלאכה המייגעת גם ככה. אם כולם סובלים כל כך איך ייתכן שאיש עוד לא גאל אותם מייסוריהם? ובכן, מתברר שיש גאולה.יש פתרון והוא מסתתר בבקבוק אחד! בדרך כלל, חלק מהצבע שעל אריג אחד נמס במים ועובר לאריגים אחרים. בג'ל הכביסה מקסימה Mix & Wash תערובת של חומרים שמנקים את האריג (זה רגיל), וחומר נוסף (ופה השינוי) שמונע את העברת הצבע מאריג לאריג במהלך הכביסה. החומר הזה נקשר לצבע ולוכד אותו במי השטיפה וכך מונע את העברתו לאריג אחר.

כביסה צבעונית (ShutterStock)
לכבס הכל ביחד בלי פחד (צילום: ShutterStuck)

מוזגים את ג'ל הכביסה לתא – 50 מ"ל ל־5 ק"ג, 100 מ"ל אם הכביסה מלוכלכת במיוחד. בינתיים זה מספיק לגמרי: נוזל אחד, טמפרטורה אחידה, ושלום על ישראל - החולצות הוורודות עדיין ורודות, התכלת אותו התכלת, והבן הקטן יסכים ללכת לגן בלי לדעת שאנחנו עובדים פחות קשה בשביל זה.
עד שיגיע רובוט הכביסה שלי (על סוס לבן), אתם יכולים להיות רגועים.

רוצים לדעת עוד על כתמים? כנסו לפה

לרכישת מוצרי ניקיון און ליין