פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   טאצ' ווד: כל השיטות לניקיון רהיטי עץ

   בין אם התחלתם לנקות את הבית לקראת הפסח ובין אם לא, רהיטי עץ מצריכים טיפול מיוחד. איך שומרים על יופיים והדרם לאורך שנים?

   רהיטים עשויים מעץ (ShutterStock)
   רלוונטי גם לגבי מטבח עץ (צילומים: ShutterStock)

   לרהיטי עץ יש יתרונות רבים. הם יפים ומשרים אווירה חמימה בבית, אך חסרונם הבולט הוא עניין פגעי. השנים ניכרות על רהיטי העץ, המתמלאים בסדקים, שריטות וכתמים וכדי להגן על הרהיט, מומלץ לנקות אותו בחומרים מתאימים וכך, לשמור עליו יפה לנצח. אז איך עושים את זה כמו שצריך מבלי להרוס הדרו של החומר הטבעי?

   אילוסטרציה - ניקוי רהיטי עץ (ShutterStock)
   המנעו מחומרים אגרסיביים שעלולים להזיק לחומר הטבעי

   בחירת חומרי הניקוי

   העץ הוא חומר טבעי וחומרי ניקוי המכילים כימיקלים אגרסיביים עלולים להזיק ולפגום במראהו. לכן, העדיפו להשתמש בחומרים ייעודים המתאימים לעץ, עדינים וטבעיים. עדיף לנסות את החומר בפינה נסתרת ברהיט על מנת לבדוק כיצד החומר מתקבל והאם לא נוצר נזק. יש להשתמש במטליות לחות ורכות, ולא בסקוצ'ים ומטליות גסות אשר עלולים לשרוט את העץ, בעיקר אם מדובר בעץ מבריק בעל ציפויים שונים.

   רהיטים עשויים מעץ (ShutterStock)
   אם תדעו איך לתחזק אותם הם יגמלו לכם בהתאם

   ניקוי רהיטים מעץ מלא

   בשעת הניקיון אנחנו רגילים להשתמש בחומר הכי טבעי שיש- מים, אך כאשר מנקים רהיטים העשויים מעץ מלא יש להימנע ככל האפשר משימוש במים משום שהם גורמים להתנפחות העץ ולנזק בלתי הפיך. ניתן להעביר מטלית לחה על הרהיטים אך אסור שתהיה רטובה לגמרי.

   ניקיון רהיטים עשויים מעץ (ShutterStock)
   התאימו חומרי הניקוי המיועדים לעץ

   ניקוי עץ מצופה

   במידה ורהיט העץ שלכם מצופה לכה או שעווה, מומלץ לנקות את הרהיט בעל המראה המבריק בעזרת מטלית רכה ולחה הטבולה בתרסיס, או לחילופין להשתמש בנוזל לניקוי העץ המותאם לסוג הציפוי של הרהיט.

   רהיטים עשויים מעץ (ShutterStock)
   אל תחששו להשתמש עם חומרים שומניים

   ניקוי עץ משומן

   צביעת רהיטי עץ בשמן מקנה לרהיט מראה בעל ברק עדין וחמים. כדי לשמור על המראה היפה לאורך זמן, יש לשמן מעט את הרהיט בעזרת שמן מיוחד אחת למספר חודשים. במידה ונשארו כתמים לבנים לאחר הניקוי, ניתן לנקות בעזרת מטלית רכה הטבולה במעט שיניים. שיטה נוספת היא לערבב כפית סודה לשתייה עם כף שמן זית ולנקות עם מטלית.

   אגוז מלך (ShutterStock)
   כוחו של אגוז מלך לניקוי רהיטים

   אגוזים מוכחים כמנקים

   בעזרת קליפה רכה של אגוז מלך תוכלו להחזיר את המראה של הרהיטים כמה שנים אחורה. חתכו את הקליפה ושפשפו את הרהיט עם צידו הפנימי של האגוז. מומלץ ללבוש כפפות בזמן השיוף כדי לא לפגוע בעור העדין של הידיים.

   ניקיון רהיטים עשויים מעץ (ShutterStock)
   השתמשו במטליות רכות, ללא מרקם מחוספס

   ניקוי אבק

   הספרייה, השולחן וספת העץ שלכם צברו אבק? כדי להיפטר מהאבק מומלץ להשתמש במברשת צבע פשוטה או במברשת של שואב אבק ולהעביר אותה בעדינות על הרהיט. כך פעולה הניגוב לא תשרוט את העץ.

   משחת שיניים מרוחה על מברשת (ShutterStock)
   גם משחת שיניים עשויה להועיל למשימה

   ניקוי כתמי מים

   כמעט לכולנו קרה ששטפנו את הרצפה והמים הרטיבו את רהיטי העץ. לרוב, המים משאירים כתמים על הרהיטים, אך ניתן בהחלט להיפטר מהם. יש לערבב כפית סודה לשתייה עם כף של משחת שיניים. טבלו מטלית לחה בחומר שנוצר ושפשפו היטב את הכתם שעל הרהיט. לאחר מכן יש לעבור על האזור המוכתם עם מגבון לח.

   אילוסטרציה (ShutterStock , Subbotina Anna)
   כפית שמן זית ורהיטי העץ יחושו בהבדל

   פשוט מבריק!

   כדי ליצור ברק ברהיטי העץ שלכם, אפשר להשתמש בחומרים תוצרת בית. יש לערבב חצי כוס חומץ לבן עם כפית שמן זית, לטבול מטלית בחומר שנוצר ולעבור אתה על הרהיטים למראה מחודש ונוצץ.