כמו סוכריות קופצות: המלון החדש של פיליפ סטארק

בר עם גלגלי גומי צבעוניים, תקרת גיר מקושקשת, גופי תאורה מקומקומים קטנים ומסכות באטמן בחדרים. מה עבר בראש של פיליפ סטארק כשהוא תכנן את מלון Mama Shelter בבורדו?

אפרת בראשי
רגלי תרנגול - הסמל המסחרי של המלון (צילום: באדיבות מלון Mama Shelter)

לרשימת האטרקציות של העיר בבורדו השוכנת בדרום מערב צרפת, הכוללת יריד יינות, קתדרלות עתיקות, מגדל פעמונים ומרכז מחקר לאדריכלות מצטרף מלון חדש ואטרקטיבי. הוא עוצב על ידי המעצב הצרפתי הנודע פיליפ סטארק ואפשר לנחש כבר על פי המעצב שהצביון הכללי מפתיע ולא שגרתי.

לפני חמש שנים נפתח מלון "מאמא שלטר" בפריז. העיצוב המוזר, האווירה השונה והארומה הכללית שהמקום החדש הביא אתו לעיר שמעלה על נס מלונות קלאסיים ורומנטיים, דווקא אתגרו את המבקרים. כפועל יוצא מכך, נתפח מלון נוסף מסוגו במרסיי ולאחריו בליון, לימים הוא יצא מגבולות צרפת ואפשר למצוא אותו כיום גם באיסטנבול. המלון החדש שנפתח אך לאחרונה בבורדו שוכן במגדל משנת 1930. הוא שימש בגלגולו הקודם מפקדת הגז הלאומית של צרפת ויש עדיין המכנים אותו "מגדל הגז".

המאמא בבורדו מונה 97 חדרים בארבע קטגוריות. החללים הציבוריים כוללים בר ומסעדה שניתן לבלות בהם גם אם לא לנים במלון. אלו, נחשבים לעיקר החוויה במקום שכן, הם משתנים באווירתם בהתאם לשעות היום מבית קפה, למסעדה, לאולם קונצרטים ואפילו מועדון ג'אז. נדמה כי הקשר העיצובי בין אלו לחדרים, הוא מקרי בהחלט. הקומות התחתונות של המלון צבעוניות, צוהלות, יש אפילו אזורים אפלוליים ובעיקר נעשו בצורה הומוריסטית, האופיינית לעבודותיו של סטארק. התקרה בהם נעשתה בטכניקת גיר, עליו המעצב שרבט בצורה חופשית, כתב וקשקש. מעל בר המשקאות נתלו עשרות גלגלי הצלה מגומי עם ראשים שונים של ברווזים, איילים ושברים, שמוארים בתאורה המכוונת מהצד ותורמים לחלל להיראות כמו שקית של סוכריות קופצות. חלק מהשולחנות במסעדה ארוכים במיוחד כמו ספסלים והשאר נעשו בצורה יותר אינטימית. גופי התאורה באזור זה המשתלשלים מהתקרה המקושקשת שולבו בין נצרים קלועים וצבעוניים, לקומקומים קטנים שמאירים ונראים כאילו נלקחו מסצנה של סרט מצויר לבית וולט דיסני.

חדרי השינה כאמור, שלווים ורגועים בהרבה משאר אזורי המלון. יחד עם זאת יש בהם עדיין קריצה ייחודית. הקירות נצבעו בגוון ורדרד המזכיר אבקת פודרה עדינה, המשרה תחושה מרגיעה. לעומת זאת קירות חדרי הרחצה נעשו כפנאלים של זכוכית עם תוספת צבע ליים. השטיחים שנראים כמו כדמקה שחור- לבן, מאזנים בין הצבעוניות הקיצונית של אלו. שתי דמויות מפתיעות שנמצאות בחדר מוכיחות אף הן שלסטארק יש זיקה לסרטים מצוירים ובכלל דמויות בדיוניות. מדובר במסכות של דארת' ויידר שאפשר למצוא על המיטה או על המראה העומדת וגם באטמן שמככב כאהיל למנורת הקריאה בפינת העבודה.

מלבד הנוף המרהיב של העיר שנצפה מכל חדר ומאפשר לאורחים ליהנות מרגע של בהייה בחלון, הותקנו בכל החדרים מערכת בידורית וחכמה של "אפל" עם רשימת סרטים חינמיים. וכמו בכל מלון קונספט עכשווי גם ב"מאמא שלטר" יש תמרוקים, בשמים וסבונים שמותגו במיוחד עבורו עם סלוגן חביב שמסכם אולי את השהייה במלון: Mama Knows What Is Good For You.

מחיר התחלתי ללילה במלון 49 אירו. לאתר Mama Shelter בבורדו

(תוכן מקודם)

השפים המובילים בישראל ילמדו אתכם לבשל - אצלכם בבית

בשיתוף Foody
לכתבה המלאה
תקרה מקושקשת עשויה מגיר
שולחנות ארוכים, כיסאות בר ומנורות נצרים צבעוניות
בר גלגלי גומי שמקבלים תאורה מכוונת, הופכים לדרמטיים
גלגלים משעשעים עם ראשי חיות מעטרים את הבר
פינות ישיבה נוחות במסעדה שגם הופכת בלילות למועדון ג'אז
קומקומים מוארים משתלשלים מהתקרה
פינת הקונסייארג' אפלולית הודות לתקרה הכהה
בובות והפתעות קטנות שאפשר לקנות כמזכרות מהמלון
כלי נגינה תלויים במסעדה שעושים חשק לקצב
פינת מנוחה במלון
חדר אוכל עם עציצים צבעוניים תלויים במקום גינה
יח"צ פסטיבל הקולנוע ירושלים
יח"צ פסטיבל הקולנוע ירושלים
קירות חדר הרחצה בגוון ליים
קירות חדרי השינה נצבעו בגוון פודרה בהיר ורגוע
הרגליים של העוף כמוטיב חוזר במלון
מסכה של באטמן תלויה על המראה בחדר השינה
מסכי מקינטוש בכל חדר עם חבילת סרטים גדולה
יח"צ פסטיבל הקולנוע ירושלים
תמרוקים ממותגים שנעשו במיוחד עבור המלון
המעבר מחדר השינה לחדר הרחצה
ויש מסכות נוספות ששאובות מסרטים מצויירים שמקשטות את החדרים
לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully