חדר משלהם: את הרהיטים היא מעצבת לבד

שלושה חתולים גמישים ודיירת אחת שמסוגלת להימתח לא פחות, חולקים דירה שכורה ומעוצבת בשיטת עשה זאת בעצמך - מדור חדר משלהם מוצא עצמו מתלהב מרמת גן

לאן הגענו?
רחוב אנה פרנק ברמת גן, לדירת שני חדרים וצי בגודל של 55 מ"ר

כאן גרים
מיכל הוניגספלד, 31, מנהלת פרוייקטים בחברה לעיצוב תפאורות לטלוויזיה, ועוסקת גם בעיצוב פנים. את פרי התחביבים שלה כמו ציור, פיסול ותכשיטנות ניתן למצוא ברחבי הבית, כמו גם עמוד בסלון שמשמש את הדיירת לאימוני פול דאנסינג, אליו נחזור בהמשך. יחד עם מיכל מתגוררים בדירה שלושה חתולים שאספה כגורים - מילה, טינקה ולואי שחיים בהרמוניה יחסית זה עם זו.

הום סטיילינג
כבר בכניסה, בחדרון המבואה המחבר בין כל חדרי הבית, נמשכת העין אל עמוד כסוף הממוקם באמצע הסלון, שמיד גורר עניין. "רקדתי בעבר וחיפשתי לחזור לעשות כושר, ולגמרי במקרה נתקלתי בשיעורי ריקוד על עמוד בסטודיו בפלורנטין ונשאבתי פנימה", מיכל מסבירה. את העמוד התקינה בדירה לפני כחצי שנה, ומולו מיקמה מראות שמסייעות לה בתרגילים וגם בשביל הכיף. "זה שילוב של אקרובטיקה, כוח, גמישות וגם ארוטיקה. אני מתאמנת בעיקר בסטודיו והעמוד בבית הוא בעיקר בשביל הפאן". אחרי שפתרנו את העניין הזה ממשיכים הלאה.

סלון ובמרכזו עמוד (נמרוד סונדרס)
סלון ובמרכזו עמוד (צילומים: נמרוד סונדרס)
מיכל הוניגספלד, מעצבת תפאורות ופנים (נמרוד סונדרס)
מיכל הוניגספלד, מעצבת תפאורות ופנים

את כל הרהיטים שנמצאים בדירה אליה נכנסה לפני חמש שנים, מיכל אספה, בנתה ושיפצה. שולחן הטלוויזיה בסלון נבנה מחלון עץ שמצאה ברחוב בתל אביב, שייפה, צבעה והוסיפה לו גלגלים. כוורת מדיקט ששימשה כתפאורה בפרסומת, נצבעה וקיבלה מקום של כבוד בקיר המרכזי של הסלון. שני שולחנות קפה קטנים שנקנו במחסן תרומות צופו באבני פסיפס עדינות וכורסא ישנה מאותו מקום, קיבלה חיים חדשים אחרי נקיון וצמד כריות לבנות חדשות. "יש לי בעבודה מצבעה ונגריה, ככה שמאוד נוח לעבוד שם", מסבירה מיכל. גם בית סבתא מקבל מקום של כבוד בדירה ולצד כסא נדנדנה ישן מעץ, פזורות בדירה מסגרות ישנות שאורזות ציורים של מיכל וגם משמשות כלוח מודעות.

כוורת בסלון ששימשה בעבר כתפאורה בפרסומת (נמרוד סונדרס)
כוורת בסלון ששימשה בעבר כתפאורה בפרסומת

מהסלון ממשיכים למרפסת הסגורה שמשמשת כחלל עבודה. שולחן עבודה קטן ומסודר ניצב מימין ועליו כלי עבודה וצבעים בהם משתמשת הדיירת לעבודותיה. לידו, על כן ציור מונח נייר פרגמנט שעליו היא מנסה קומפוזיות שונות לפני שהוא הופך לציור. בובת מניקן לעיצוב בגדים, מגזינים של עיצוב ו"פינת בלאגן", כפי שמכנה אותה מיכל משלימות את התמונה.

כורסא לבנה שנקנתה בזול ושופצה (נמרוד סונדרס)
כורסא לבנה שנקנתה בזול ושופצה
עיטורי פרחים מעטרים את קיר חדר השינה (נמרוד סונדרס)
עיטורי פרחים מעטרים את קיר חדר השינה

מתחת למיטה בחדר השינה הסמוך מסתתרים שלושת החתולים שקצת חוששים מאורחים לא קרואים. את גב המיטה העשוי דיקט במראה של בטון עצבה ויצרה מיכל, ועליו הוסיפה ריפוד מצופה סקאיי. גם שתי שידות הצד שליד המיטה עוצבו על ידי הדיירת ומעליהן מנורות שקנתה בשוק הפשפשים. את מחצית הקיר התחתונה של חדר השינה צבעה ועיטרה בפרחים. במסדרון קטן המוביל אל המטבח ציור שציירה ויחידת מדפים שבנתה המשמשת לאחסון ספרים רבים.

היום הוא קצת ריק. המקרר בדירה (נמרוד סונדרס)
היום הוא קצת ריק. המקרר בדירה

דו"ח מקרר

"אני מבשלת המון ודואגת לתזונה נכונה, אז אני משתדלת לאכול אוכל שאני מבשלת ולא קונה בחוץ", מסבירה מיכל. בדרך כלל, היא מספרת, אפשר למצוא במקרר הרבה ירקות ועוף, תלוי מתי מגיעים. "בגלל שאני קונה לבנאדם אחד, יש ימים שהמקרר מלא, ואחרים שהוא ריק".

ראש המיטה עוצב במראה של בטון וחלקו צופה בבד סקאיי (נמרוד סונדרס)
ראש המיטה עוצב במראה של בטון וחלקו צופה בבד סקאיי
מנורת צד (אחת מצמד) שנקנתה בשוק הפשפשים לצד המיטה (נמרוד סונדרס)
מנורת צד (אחת מצמד) שנקנתה בשוק הפשפשים לצד המיטה

מוציאים חוזה
שכ"ד - 4.000 שקלים, חשמל-350 שקלים לחודשיים וארנונה, גם היא לחודשיים, עומדת על 450 שקלים.

פאנלים
את הבית מטאטאת הדיירת פעם בשבוע, ופעם בשבועיים-שלושה עושה ספונג'ה. "אני מנסה להקפיד יותר אבל לא מצליחה", היא אומרת. על הכיורים לעומת זאת היא מקפידה כי "תמיד יש טביעות רגליים של החתולים".

אחד החתולים מתחבא מתחת למיטה (נמרוד סונדרס)
אחד החתולים מתחבא מתחת למיטה
ציור של הדיירת במסגרת ישנה של סבתא (נמרוד סונדרס)
ציור של הדיירת במסגרת ישנה של סבתא
מתקפת חתולים. חדר המבואה בכניסה לבית (נמרוד סונדרס)
מתקפת חתולים. חדר המבואה בכניסה לבית

כביסה
יש מכונה ומייבש בדירה, והדיירת עושה כל סוף שבוע כביסה. "אני לא יכולה לוותר על המייבש. אין הרבה אוויר בדירה, אז לכביסה יכול לקחת שבוע להתייבש", היא מסבירה.

מצב רוח
בדירה שני מזגנים, אחד בסלון ואחד בחדר השינה.

עתידות
"אני מתכננת לעזוב את הדירה לקראת סוף השנה", מיכל מצהירה. "בעזרת הורי המקסימים אני קונה דירה, פה ברמת גן. לתל אביב אין לי כסף היא יקרה מדי".

מטבח פונקציונאלי ופשוט (נמרוד סונדרס)
מטבח פונקציונאלי ופשוט
יחידת מדפים לספרים שעיצבה הדיירת (נמרוד סונדרס)
יחידת מדפים לספרים שעיצבה הדיירת
שולחנות קפה קטנים שצופו באבני פסיפס (נמרוד סונדרס)
שולחנות קפה קטנים שצופו באבני פסיפס
שולחן עבודה וכן ציור דרים זה לצד זה (נמרוד סונדרס)
שולחן עבודה וכן ציור דרים זה לצד זה
פינת העבודה והיצירה של הדיירת ממוקמת במרפסת הסגורה (נמרוד סונדרס)
פינת העבודה והיצירה של הדיירת ממוקמת במרפסת הסגורה