הכל זה מלמעלה: לא רק בתל אביב - מגדל פומפוזי בבת ים

המיקום הצמוד לחוף הים היווה השראה עבור האדריכלים אבנר ישר וגל מרום שתכננו את אחד המגדלים הפומפוזים בבת ים - סנפיר מוזהב שרץ לאורכו מהווה סימן הכר לפרויקט המגורים

בית ונוי
05/12/2012
כל הדירות פונות לים במגדל נוה בבת ים(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)

ענק חדש הגיע לשכונה. מגדל מגורים, שנבנה בימים אלה וכבר מתנוסס בתוך הנוף האורבאני של העיר בת ים מחברת 'נוה' וקבוצת 'נכסים ובניין'. בתכנון המגדל היו מעורבים שני אדריכלים מובילים, המייצגים שני דורות באדריכלות הישראלית: גל מרום ואבנר ישר. מקורות השראה מעולם הים הנפרש במלוא הדרו ממרומי המגדל, הנחו את תכנון ועיצוב המגדל שיכלול סנפיר זהב לכל אורכו ויואר בורוד במסגרת קמפיין ההארה הבינלאומי של חברת 'אסתי לאודר'.

טוב לדעת (מקודם)

הסוד לשיפור חיי המין שלכם – כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם "גברא"
מגדל "נוה בת ים" בתכנון האדריכלים גל מרום ואבנר ישר. אסף פינצ'וק, בית ונוי
כמו מגדלור - אי אפשר לפספס אותו בתוף העירוני של העיר(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)

מגדל אחד הכולל 162 דירות", מסביר אדריכל אבנר ישר "הוא רחוב עירוני שלם שמתחו אותו לאורך. אם מסתכלים על המגדל ככזה, ברורה חשיבותו, מעבר להיותו בית דירות גבוה". ואכן, אין ספק שהמגדל החדש בבת ים מעלה שאלות רבות ומורכבות: כיצד זה ישפיע על המרקם העירוני סביבו כמו צפיפות התנועה באזור, איזה נוף אורבאני צפוי להתפתח בעיר, האם מגדלי היוקרה ימשכו לאזור אוכלוסיות חדשות שמצד אחד ישנו את המרקם החברתי ומצד שני ייצרו ג'נטריפיקציה (יציאת התושבים המקוריים מהשכונה) לאורך זמן. וכמובן, האם מגדל זה יהפוך לאייקון אדריכלי אשר יהפוך לנקודת ציון בעיר בת ים, 'מגדלור' ממשי ומטפורי.

במגדל דירות בנות 3-4 חדרים ופנטהאוסים(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)

"כשהתחלתי לתכנן מגדל זה", מסביר אדריכל הפרויקט גל מרום, "ראיתי לנגד עיני את העיר בת ים, שהיא עיר ללא נמל, היושבת על קו המים. 'קיפוח' זה הוביל את הרעיון לתכנן את המגדלור של בת ים, כחלק מבניית הזהות של העיר. בנוסף לקונספט המגדלור נבחרו גם המוטיבים של סנפיר ומפרש ששולבו בתכנון המגדל".

מגדל 'נוה בת ים' מתנשא לגובה של 42 קומות וממוקם בקצה הדרומי של הטיילת. הדירות הן דירות בנות 3-5 חדרים וכן פנטהאוזים ומיני פנטהאוזים. כל הדירות פונות לים ונהנות מלובי, מרכז עסקים עם חדר ישיבות וחדר כושר. בריכת שחייה לא שולבה בפרויקט בגלל סמיכותו לים, אך גן פסלים עם מוטיב מרכזי של מים (אשר ישקפו את המגדל) ייבנה לטובת דרי המגדל.

דירה לדוגמה בקומה השביעית בעלת מוטיב סגנוני בהיר(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)

מקומה 38 של המגדל, נפרש נוף מרהיב. שמיכה כחולה-ירוקה נפרסת עד קצות האופק. בקומות הנמוכות יותר הים הוא אותו ים, אך, לא בכדי הקומות הגבוהות הן גם היקרות ביותר. שם הלב מתרחב ממש.

רהיטים של חברת העיצוב האיטלקית B&B משלימים את המראה הפומפוזי(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)

במגדל שתי דירות לדוגמה בקומה 7. האחת מציגה קוספט עיצובי בהיר והשנייה כהה. הדירות כוללות סוויטות שינה בהן משולב חדר ארונות עם מסדרון אורכי שמשני צדיו דלתות הארון, קיר זכוכית המפריד את חדר הרחצה מחלל השינה וכן משרד ביתי. בדירות, כמו גם בלובי המגדל, שולבו מותגי עיצוב ידועים דוגמת רהיטים של חברת B&B איטליה, מטבחי בולטהאופ ושטיחים של המעצבת אנה קורבלה מפינלנד. העיצוב הוא משובח אך לא מנקר עיניים, מתרחק מקלישאות ומשרה אווירה חמימה וביתית.

דירה לדוגמה בקומה השביעית של המגדל בעלת המבוססת על סגנון כהה(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)

המגדל מתוכנן להתאכלס בעוד כשנה. מגדלים נוספים מתחילים לצוץ ונותר רק לחכות ולראות כיצד מגמה אורבאנית, שכבר לא ניתן להתעלם או לבטל אותה, תשפיע על המרקם העירוני של בת ים.


לפורטל העיצוב מבית מגזין בית ונוי

גם הדירה לדוגמה בסקלת צבעים כהה רוהטה בפריטים של חברת העיצוב B&B המשתלב עם הקווים האדריכליים(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)
סלון הדירה לדוגמה(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)
הדיירים לא צריכים לחפש לעצמם מטבח חדש - האדריכלים פינקו אותם במטבחי "בולטהאופ" יוקרתיים(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)
חדר שינה מוקף מראות וחלונות זכוכית(צילום: בית ונוי)
מבט מהמטבח לסלון בדירה לדוגמה(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)
חדר שינה לדוגמה. שטיחים של המעצבת הפינית אנה קורבלה(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)
מכל פינה בדירה אפשר לראות את הנוף הכחול(צילום: בית ונוי, אסף פינצ'וק)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully