סיי צ'ייז: דירתו של צלם חובב וינטג'

אמא לימדה אותו לאסוף ולאגור, סבתא הורישה לו רדיו ישן, ואבא משקפת סנטימנטלית שאחראית על עיסוקו כצלם ולפטיש המצלמות שמעטרות את דירתו בדרום תל אביב

גילי אלעד
30/11/2012
פעם חלל מסחרי היום לופט עם רהיטי וינטג' ואוספים(צילום: נמרוד סונדרס)

לאן הגענו?

דירת לופט ברחוב אילת בדרום תל אביב בשטח 45 מ"ר, שבגלגולה הקודם הייתה חלל מסחרי. הבניין, שמסתתר לו בין חנויות רהיטים ומסגרות, שימש עד לפני מספר שנים כמבנה תעשייתי לבתי מלאכה ולאחרונה מתווספות אליו עוד ועוד דירות מגורים, המיועדות בעיקר לחובבי הלופטים.

עוד בוואלה!

הסרת שיער ב-18 דקות בלבד: פיתוח ישראלי חדש מציג טכנולוגיה ייחודית

בשיתוף לאונרדו קוסמטיקה
גל חמו - צלם, איש קולנוע ואספן(צילום: נמרוד סונדרס)

כאן גר

גל חמו (30) צלם וסטודנט לתואר שני בקולנוע באוניברסיטת תל אביב. "כל דבר אצלי קשור באסתטיקה" הוא מעיד על עצמו ומסביר שמשם נגזרים עיסוקיו ותחביביו. לאחר שסיים לימודי צילום סטילס במכללת "הדסה" ועסק תקופה קצרה בתחום, הבין שעולם הצילום הדומם יישאר בגדר תחביב ופנה אל האהבה האמתית שלו - קולנוע. "ככל שאני מעמיק בלימודי התואר ככה אני מתאהב יותר ויותר בעולם הזה" הוא אומר, ומוסיף שהוא מקווה לשלב בעתיד בין צילום ובימוי סרטים. עד אז גל מתפרנס בעיקר מצילום קליפים וסרטי תדמית.

חלל מסחרי שהפך לדירת לופט בדרום תל אביב. נמרוד סונדרס
כורסת וינטג' שנמצאה ברחוב מקבלת את פני הנכנסים לדירה(צילום: נמרוד סונדרס)
המדף שמעל הכורסה - קולטורה במיטבה. המדפים עשויים מסגרות של תמונות(צילום: נמרוד סונדרס)

הום סטיילינג

אחרי חיפושים ארוכים וחסרי פשרות מצא גל את הדירה, בה הוא מתגורר מזה שנה וחצי. "החלל היה ריק לגמרי אבל היה לי ויז'ן ברור של מה אני רוצה לעשות איתו. בעיקר היה לי חשוב ליצור הרבה נישות שייגרמו לי להרגיש בבית". כוונתו של גל ניכרת היטב כבר בכניסה לדירה במבואה מסבירת פנים, בה הוא מיקם כורסת וינטג' שמצא ברחוב ומעליה בנה קונסטרוקציה מעניינת של מדפים. על המדפים, העשויים ממסגרות עץ של תמונות, הניח מדגם מייצג של העדפותיו התרבותיות. ביניהם, תקליטים ומחזות, המשתנים ומוחלפים אחת לכמה חודשים בהתאם למצב רוחו של הדייר.

מערכת תופים חדשה, התקבלה כמתנת יומולדת 30(צילום: נמרוד סונדרס)
פינת העבודה - מסיים את היום עם כוסית ערק(צילום: נמרוד סונדרס)

המסדרון מוביל אל שתי נישות אחת מול השנייה. בצד אחד של החדר "פינת התיפוף" כפי שגל מכנה אותה, ובצד השני פינת עבודה. על שולחן העבודה בולטת השפעת הסדרה הפופולארית "מד מן" עם בקבוקי וויסקי, ערק ואוסף כוסות. "חייב לסיים את היום עם איזה שלוק" הוא מתוודה בחיוך. משני צדי השולחן גופי תאורה מקוריים. אחד מורכב מסטנד שהוצמד לו אהיל הפוך, והשני נעשה ממתלה בגדים מפלסטיק ונורות גרילנדה קטנטנות וגם הוא נתלה במהופך. (המדור לא יכול שלא לחשוד שלערק יש קשר לסיפור)

עובד הפוך - מתלה בגדים ומנורה תלויים הפוך משני צדי פינת העבודה(צילום: נמרוד סונדרס)
תקליטים, ספרי צילום ומשקפת מיוחדת שקיבלה מקום של כבוד, מעל ספריית וינטג' שנתקבלה בירושה מחברה(צילום: נמרוד סונדרס)
אוסף מצלמות במקום תמונות, על הקיר בסלון(צילום: נמרוד סונדרס)

בהמשך הדירה נמצא הסלון. שתי כורסאות וכיסא נדנדה, עוד מהתקופה שהוריו היו זוג צעיר, מלווים את הדייר כבר מספר שנים ועוברים איתו מדירה לדירה. מעל ספריית עץ בסגנון וינטג' שקיבל מתנה מחברה, ניצבת משקפת שגל מצביע עליה בגאווה. היא הייתה שייכת לאביו ושרדה בגבורה את מלחמת יום הכיפורים. בדיעבד התברר שלמשקפת הזו השפעה מכרעת על עיסוקו של גל. " בתור ילד הייתי משקיף בלי הפסקה על מקומות ואנשים, ומשם הגיע עניין הצילום". ואכן, לא ניתן לטעות בכך שבדירה מתגורר צלם. אוסף של מצלמות ומסרטות ישנות בולט בסלון ובחדר השינה ואליו מתווסף גם אוסף מעולם המוזיקה שכולל ווקמן, טייפ ישן ומכשירי הקלטה. " אמא שלי לימדה אותי לאסוף - מהרחוב, מהפח, מאיפה שרק אפשר", הוא מסביר את יכולת האספנות המרשימה.

בחדר השינה רדיו מבית סבתא ומצלמה ישנה שנמצאת עדיין בשימוש(צילום: נמרוד סונדרס)
חלל מסחרי שהפך לדירת לופט בדרום תל אביב(צילום: נמרוד סונדרס)

הפרדה בין הסלון לחדר השינה נעשתה על ידי הצבת שידה לבנה, המשמשת לאחסון בגדים בחדר השינה. "היה לי חשוב לא לתחום או לסגור את החלל ולכן השידה בכוונה נמוכה" הוא מסביר. מן העבר השני של המיטה שידה תאומה, בה מאוחסנים אוסף נעליים ומצלמות. מעל האוספים, רדיו מעורר נוסטלגיה שנחרת היטב בזיכרונו כמשחק ילדות מבית סבתא ולידו מצלמה ישנה וגדולת ממדים שגל אינו מתעצל לסחוב, "אתה יוצאות התמונות הכי טובות". פתרון נוסף מעשה ידיו של הדייר, המהווה תחליף לארון, הוא מוט של ווילון שנתלה על ידי כבלים מהתקרה ומשמש לתליית בגדים.

מוט ווילון משמש כמתלה לבגדים(צילום: נמרוד סונדרס)

דו"ח מקרר

גל מאמין בתזונה נכונה - אוכל שלוש ארוחות מסודרות ביום ומקפיד שיהיו במקרר פירות וירקות. בשביל הנפש והמצב רוח הוא מחזיק גם לא מעט בירה.


מוציאים חוזה

2,700 שקלים בחודש, כולל ארנונה. חשמל - 400 שקלים לחודשיים.


פאנלים

כחלק מהחיבה לאסתטיקה, הדייר מגדיר עצמו כפדנט. "אני אולי לא הכי מסודר, אבל מאוד נקי". הוא מטאטא את הדירה אחת ליומיים ודואג לשטוף כשצריך.

שומר על תפריט בריא עם ירקות, פירות ולפעמים קצת בירה בשביל המצב רוח(צילום: נמרוד סונדרס)

כביסה

מכונת הכביסה הממוקמת בשירותים, מופעלת אחת לשבוע.


מצב רוח

בדירה מזגן אחד הממוקם בחלל השינה ולדברי גל "יותר ממספיק לכל הדירה".


עתידות

גל מתכנן להישאר בדירה לפחות בשנה - שנתיים הקרובות. מחיר הדירה, המשאבים שהשקיע בה ובעיקר האהבה לאזור קושרים אותו למקום. "האזור הזה הוא בעצם מובלעת" הוא מציין, "זה לא יפו, לא פלורנטין ולא נווה צדק, זה מקום נטול זהות תל אביבית וזה מה שאני כל כך אוהב בו".מעוניינים להשתתף במדור? מוזמנים לכתוב לנו:
gili_e@walla.net.il


עוד הצצות לדירות שלכם:


השילוש הקדוש - דירה בשלושה צבעים בלבד

מעצבת פנים מאמצת רהיטים זרוקים

פונדק דרכים מוזנח שהפך לדירת רווקים לוהטים בבנימינה

עקב בצד מצלמה. אוסף מצלמות השתחל גם לארון הנעליים(צילום: נמרוד סונדרס)
חלל מסחרי שהפך לדירת לופט בדרום תל אביב(צילום: נמרוד סונדרס)
שידה נמוכה יוצרת הפרדה בין הסלון לחדר השינה(צילום: נמרוד סונדרס)
חלל מסחרי שהפך לדירת לופט בדרום תל אביב(צילום: נמרוד סונדרס)
שידה ומנורה מאמא שלימדה את הדייר לאסוף(צילום: נמרוד סונדרס)
הגרסה של גל ל"קופת חזיר" הקלאסית. נרתיק מצלמה ישן מאחסן כסף קטן(צילום: נמרוד סונדרס)
שלט פרסומת מואר עשה את דרכו אל המטבח של הדייר. הפרסומת הוסרה והוחלפה בצילומי רנטגן(צילום: נמרוד סונדרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully