חדשה בגוגנהיים: מסעדה בשכבות

מוזיאון הגוגנהיים בניו יורק שתכנן האדריכל המוביל פרנק לויד רייט מתחדש במסעדה שאותה תכנן אדריכל אחר, האם מעוררת את התיאבון או משאירה את הסועדים בפה פעור?

גילי אריאל
שילוב של שכבות, צבעים וחומרים (צילום: בנין ודיור, Peter Aaron/ESTO)

יש אדריכלים שכולם נושאים אליהם עיניים. פרנק לויד רייט היה אחד מהם ולכן בכלל לא מפתיע גודל האתגר שבעיצוב מסעדה בתוך מוזיאון גוגנהיים הניו יורקי שלויד רייט תכנן. "כבוד, אתגר והתלהבות ליוו את העבודה שלנו בתוך המבנה האיקוני של רייט,", מסביר האדריכל אנדריי קיקוסקי, ומוסיף "בכל פעם שאנחנו מבקרים פה, אנחנו מוצאים במבנה תחכום חדש, המעמיק את הערכתנו לרייט. רצינו ליצור משהו שימשיך אותו, אבל שיהיה גם עכשווי".

עוד בוואלה!

המותג שכובש את השוק: סל מוצרי הטיפוח לשימוש ביתי שאת חייבת להכיר

לכתבה המלאה
רמזים של מה שקורה בפנים כבר בכניסה למסעדה (צילום: בנין ודיור, Peter Aaron/ESTO)

הפתרון העיצובי שמצאו מתייחס לאדריכלות המבנה בלי לחזור עליה. כך יצרו האדריכלים תהליך שמשנה את הצורות המוכרות, את האפקטים המרחביים ואת תכונות החומר. השובבות של הצורות והדינמיקה של התנועה שנמצאים בחלל הזה, שגודלו כ- 150 מ"ר, יצרו עיצוב עידון ועניין והוסיפו לו ממד חדש, בין השאר באמצעות פלטת הצבעים הניכרת בחלל.

גם הכיסאות עוצבו במראה דומה לשכבות (צילום: בנין ודיור, Peter Aaron/ESTO)

הדרמה והתושייה העיצובית שהם ניחן האדריכל באים לידי ביטוי במסעדה החדשה בצורות פיסוליות על התקרה המתרחבות כלפי חוץ, בספסל בצורת גל, בבר מתעגל ובשולחן מעוגל המקביל לבר שמיועד לסועדים רבים. כל אלה, מעוצבים מחומרים עכשוויים ומבוססים על הצורות הגיאומטריות הבסיסיות של האדריכל פרנק לויד רייט. העיצוב מעוירר לחיים את המשחק שבין המרכיבים הפיסוליים לבין החומרים המוארים שברבדים האדריכליים, ומזמינןים את הלקוחות להשתתף בחוויה ולהתענג עליהולחוות תחושה של עונג.

שתי שורות מקבילות של בר (צילום: בנין ודיור, Peter Aaron/ESTO)

כך, תמצאו כאן בין היתר קיר מתעקל מעץ אגוז שבין השכבות שלו הוכנסו סיבים אופטיים מוארים, בר מנצנץ מחופה במתכת חדשנית עם משטח עליון עשוי קוריאן לבן וחלק, ספסל ישיבה מצופה בעור כחול, שנתמך במשטחים מוארים בעלי מרקם אפור ארוג וחופת תקרה המורכבת משכבות של קרום לבן מתוח. וזה, כמו שכבר הבנתם, עושה כבוד של ממש ללויד רייט. גם בעיצוב וגם באוכל.


לאינדקס אדריכלים; לאינדקס מעצבי פנים
לפורטל העיצוב מבית מגזין בניין ודיור

החלונות מבצבצים מבעד לפסי הדקור הצבעוניים (צילום: בנין ודיור, Peter Aaron/ESTO)
בר המשקאות השאיר את הצבע לפרודוקטים (צילום: בנין ודיור, Peter Aaron/ESTO)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully