מעצבי מוצר מעצבים לוואלה! בית לוח שנה

שנה שקופה: לוח שנה בעיצוב חגי נגר

12 לוחות שקופים נישאים על זרועות מתכת מתכווננות כפרשנות מקורית לקלנדריים הממוחשבים - האדריכל חגי נגר נזכר בלוחות הישנים ומעצב עבורנו את האנטיתזה - שישי בסדרה

אפרת בראשי
כמו במחשב - רק מחוצה לו (צילום: נמרוד סונדרס)

מהם החומרים והטכניקות שבהם השתמשת לעיצוב לוח השנה?

הדפסתי את מערך החודשים על גבי לוחות פולימרים שקופים שנישאים על זרועות מתכת מתכווננות.


מה הקונספט של הלוח?

לוחות השנה הישנים שהיו תלויים על הקיר בבית הוריי (ובהרבה בתים אחרים) הצריכו העברת דף בכל שבוע לשבוע שאחריו וזמני הדלקת הנרות היו רשומים בגדול. כך השנה עברה שבוע אחר שבוע. לחיפוש אירוע בתאריך קודם היה צריך לגלול אחורה בדפי השבועות והסידור הליניארי גרם לאי נוחות ובלג גדול. כשהתחלנו למחשב הכל, גם לוח השנה עבר מהפיזי לעולם הוירטואלי. האופציה הדיגיטלית אפשרה לקפוץ אחורה בזמן וקדימה אל העתיד בהינף הקלדה. לוח השנה הפסיק להיות ליניארי, הזמן הפך להיות גמיש יותר. 'פעם בינואר' נעשה נגיש כמו 'היום באוגוסט' וכמו 'העתיד לבוא' בדצמבר. החודש הנוכחי הפך להיות רק עוד חודש אחד מיני רבים. משכך, ניתן למשוך ולבצע פעולות מגוונות יותר עם המידע הפזור בלוח השנה: להצליב חודשים, להשוות יומנים, להעתיק פגישות וכו'. כעת, הפעולה מתבצעת חזרה מהמחשב לעולם הפיזי, תוך כדי העתקה של הפרמטרים החדשים של העולם הדיגיטלי: הזמן אינו ערוך בצורה ליניארית, אלא כמו בעולם הדיגיטאלי, גמיש ומאפשר קפיצות מהירות בין חודשים בעבר ובעתיד ללא קשר למיקומם בציר הזמן. כמו במחשב, ניתן לעשות סופרפוזיציה של השתקפויות בין חודשים: להצליב, להשוות ולהעתיק בין העבר, ההווה והעתיד.

כמה זמן לקח לך לעצב את הלוח?

כמו ברוב הפעמים בהם אני מעצב וצריך לפתח משהו חדש, מסתובבת באוויר התחושה של מה שאני מחפש כמו גם איזו אנרגיה צריכה להיות למוצר אך המחשבות רצות עד שפתאום נופל האסימון ברגע אחד. זה יכול לקרות בכל מקום ובגלל כל מיני טריגרים במהלך היום. משהו שראיתי והדליק אותי, אסוציאציה, ויז'ן שקפץ לראש, אך כשזה מגיע ברור לי שמצאתי את הדבר. השלב המפתיע מגיע בסיום העבודה, כי גם אם נתכנן ונדמיין, בסוף יש את המוצר הסופי שמכה בך שהרעיון הפך למציאות.

הטכנולוגיה - בנעל

הטיפול בכאב הברכיים שמחזיר לתפקוד מלא - ללא כאב

לכתבה המלאה
לוחות פולימריים מורכבים על גבי זרועות מתכת מתכווננות (צילום: נמרוד סונדרס)
האדריכל חגי נגר מתמחה בתכנון שטחי עבודה ומשרדים (צילום: נמרוד סונדרס)

לך באופן אישי יש לוח שנה?

לא. יש לנו לוח גדול במשרד לכל העובדים.


מהו התאריך שתסמן ראשון בלוח השנה החדש?

התאריכים הקבועים שנמצאים אצלנו על הלוח הם ימי ההולדת של העובדים במשרד כדי שישארו פנויים מפגישות. אנחנו משתדלים לחגוג לכל אחד בארוחת צהריים באחת המסעדות באזור עם אלכוהול למרות שלאחר מכן קצת קשה להתרכז בתכניות עבודה. שאר היום מוקדש לסיעור מוחות וגיבוש רעיונות קונספטואליים יותר.

מה תאחל לוואלה! בית ועיצוב לשנה החדשה?

המשיכו להוביל בתחום העיצוב ולהביא בשורות עיצוביות חדשות ומגוונות. שתמשיכו לסקר את תחום ההום סטיילינג והכניסו עוד אייטמים הקשורים לחללי עבודה ופנאי.


לוחות שנה נוספים שעוצבו במיוחד עבורנו:

לוח שנה תפור ככרית נוי לסלון

לוח שנה שאפשר לתלות עליו פיצ'פקעס ומפתחות

לוח שנה שהוא גם מובייל אותנטי

לוח שנה אניגמטי בחיתוך לייזר

לוח שנה שעושה כבוד לעץ - חומר אותנטי וחמים

(צילום: נמרוד סונדרס)
כל לוח פולימר שקוף מציג חודש אחר בשנה מבלי לדפדף אחורה וקדימה בחוסר סדר (צילום: נמרוד סונדרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully