פריז באפור: איך משלבים ביתיות ואמנות בדירה אחת?

דירה במערב פריז המתקשטת בעיקר בגווני אפור עדיין מצליחה לשמור על תחושה של ביתיות חמימה ולהיות רקע המבליט את אוסף האמנות של מי שגר כאן

חדווה אלמוז
30/04/2012
עבודות האמנות ניבטות מכל זווית(צילום: בנין ודיור)
הצבעוניות כאן באה מן האמנות(צילום: בנין ודיור, Pierre Jean Verger)

כשנכנסים לדירה הפריזאית הזאת, 300 מ"ר גודלה, אין צורך לנחש שהדייר הוא אספן נלהב של ציורים פרי מכחולו של האמן לוריס סונק (Loris Sonec). חמישה עשר מציוריו של סונק פזורים בכל הדירה, שהצבע האפור שולט בה: "אני רוצה שבדירה תהיה אווירה של בית", מספר הדייר כיצד אתגר את המעצבת פסקל בן חמו, "אבל יותר מכך, חשוב לי שעיצוב הפנים בדירה כולה ישמש מקום תצוגה לציורים אלו, שאהובים עליי כל כך".

כך, על המעצבת הוטלה המשימה לבחור בגוון הנכון ליצירת רקע שמצד אחד יהיה נעים וביתי, ומצד שני לא יתנגש בנוכחות החזקה של התמונות, שבהן בולט שפע של גווני צהוב, כתום, אדום, ירוק וכחול. העיצוב כאן חייב היה להיות מינימליסטי ובעל קווים פשוטים ונקיים, כדי לאזן את הצורות מלאות החיים ולמזג אותן בחלל המגורים. משום כך החליטה המעצבת להשתמש בקשת צבעים שמבוססת על אפור ולשלב אותו על גווניו הרבים בעיצוב הדירה.

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: הסוד לשיפור כעת במבצע

מוגש מטעם "גברא"
מודרני ובעל קווים פשוטים. המטבח(צילום: בנין ודיור, Pierre Jean Verger)
כתמיות צהובה באמצע ים האפור וסוגי תאורה מתחלפים. פינת האוכל(צילום: בנין ודיור, Pierre Jean Verger)

"תכננתי מערכת תאורה רכה שזורמת בכל הדירה, ומשתקפת ברכות בגווני האפור", מסבירה בן חמו את התהליך, "כמו כן, ניצלתי את מאפייניהם של כמה חומרים כמו בטון, לכה עמומה בצבע אפור, מתכת בגוונים של אפור ובדי פלנל, אריג טוויד וצמר, שבכולם האלמנט האפור דומיננטי". קרוב לסלון ולחדר העבודה שבמרכז הבית ממוקמת פינת האוכל ובו נמצא הפריט היחיד בבית שאינו שייך לאפורים: בן חמו בחרה בגוון הצהוב שבעבודות האמן והשתמשה בו בפינת האוכל, תוך שהציבה במרכז החלל שולחן מרובע צהוב. ביתר הבית היא הקפידה להוסיף אלמנטים שונים, סטיילינג בגוונים של צהוב.

פינת העבודה ממוקמת לצד הסלון ורק עמוד בטון חשוף מפריד בין שני החללים. בפינה זו ניצב שולחן עבודה שנקנה בתערוכת ריהוט ואליו הותאם כיסא שנרכש בשוק הפשפשים ובעצם מסכם את כל הקונספט של הדירה: גם מודרני אבל גם ביתי.

דירה בפריז בעיצוב פסקל בן חמו. Pierre Jean Verger, בנין ודיור
כר צהוב המחזיר את אור השמש(צילום: בנין ודיור, Pierre Jean Verger)
אור יום בהיר חודר אל חדר השינה האפור-לבן(צילום: בנין ודיור, Pierre Jean Verger)
ניקיון צורני גם בחדר הרחצה(צילום: בנין ודיור, Pierre Jean Verger)
חדר הרחצה מעוד זווית(צילום: בנין ודיור, Pierre Jean Verger)

(צילום: Pierre Jean Verger)

לעוד דירות ובתים מעוצבים

לפורטל עיצוב הפנים BVD מבית "בניין ודיור"
לאינדקס אדריכלים; לאינדקס טקסטיל לבית

  • עיצוב פנים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully