מסחרר

בחנות 'קרוסלה' לא מאמינים שנפשם של ילדיכם בנויה מאיקאה והם מציעים ריהוט אופי. חבל רק שמחיר האינדבדואליות מתחיל ב-30,000 ש' לחדר

לרה רוטר

לפני כשנתיים פתחו יעל אוליאל ומיכאל ששון את 'קרוסלה', בית לייף סטייל לעיצוב חדרי ילדים, באורינטאציה הוליסטית. השניים מציעים רהיטים שנראים חלק בלתי נפרד מהבית, ומלווים את הילדים מינקות ועד בגרות. "הדור שלנו גדל על חדרים 'פונץ-בננה'. חוקי העיצוב של חדרי הילדים בארץ לפני שלושים שנה, היו חוקים אחידים שהגדירו את חדר הילדים כחלק נפרד מהבית מבחינה עיצובית. צבע הקירות היה תמיד בגווני פסטל וכל האביזרים של הילד לא תאמו את המראה הכללי של הבית. מה גם, שאת כל הצעצועים של הילדים ריכזו בחדר שלהם כאילו ששם באמת הם משחקים. בקרוסלה, אנחנו מצעים מראה של חדרי ילדים שלא רק שיתאימו ללוק הכללי של הבית אלא הרהיטים שלנו מעוצבים כך שהם גדלים עם הילד", מסבירים אוליאל וששון.

שידת החתלה למשל, יכולה להפוך עם הזמן לארון מגירות לילד בוגר או לעבור לפינה אחרת של הבית, כמו למשל אמבטיה, מטבח או הסלון, משום שמלכתחילה השידה לא עוצבה בצורה תינוקית "וזו משמעות השם 'קרוסלה', רהיטים שמלווים את ילדינו ואותנו במעגלי החיים", מחדדת אוליאל. גם האקססוריז המוצעים בקרוסלה פועלים על אותו העיקרון וכרית הנוי של חדר הילדים, יכולה להתאים בקלות לספה בסלון.

אוליאל וששון, שניהם בוגרי בצלאל. יעל בוגרת החוג לעיצוב אביזרים ומיכאל בוגר מצטיין של מגמת הארכיטקטורה. עשר שנים שהם עובדים יחד, בתקופת הלימודים מלצרו ביועזר בן יין, אחר כך עבדו בתעשיית הקולנוע והפרסומות כארט דירקטורים ובנו סטים של תפאורה לפרסומות, כמו ל"אניטה תעני זו אני". כיום, הם מקבלים רק את העבודות שהכי מעניינות אותם. מבחינתם, הם די מיצו את התחום וזו גם הסיבה שהחליטו להקים את קרוסלה.

"הרגשנו שתחום הלייף סטייל מאוד מתפתח בארץ, אבל שערוץ הלייף סטייל לילדים עדיין מאוד מוזנח. היצע הרהיטים ברח' הרצל בת"א, הוא כזה שמאחד את כולם למקשה אחת. אנחנו רצינו לתת בחירה עיצובית. לצאת בהצהרה שחדר ילדים לא צריך להראות אותו הדבר אצל כולם. יש להורה זכות להתאים את החדר לאופי של הילד שלו ולאופיו הוא. 'איקאה' הם הראשונים שעשו איזו מהפכה בתפיסה הזו, אבל גם הם מציעים את אותה הסכימה לכולם, אנחנו לקחנו את זה צעד אחד קדימה".

את העקרונות של קרוסלה, מיישמים השניים גם בחייהם הפרטיים. לאביתר, בנה בן השנתיים של אוליאל, הם בנו מיטה נמוכה ללא מעקה, משום שלאופי שלו לא מתאימה מיטה שהוא לא יכול לרדת ממנה לבד. הספרייה שלו בנויה, כך שהמדף הראשון שלה מהווה מדרגה, וכך הוא יכול לקחת דברים באופן עצמאי. "הרהיטים שבניתי לו תואמים את האישיות שלו כילד, ואת האישיות שלי כהורה. זה גם מה שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו. בנוסף, אני חושבת שהיום יש כל כך הרבה סוגים של משפחות. הסימן 'משפחה' מכיל בתוכו היום זוגות בני אותו המין, הורה המגדל את הילד לבד, הורים לא נשואים המגדלים ביחד ילדים ועוד כל מיני וריאציות. לכן, לא נראה לנו נכון שאותה המיטה ואותה הכרית תתאים לכל אחד. אנחנו מנסים לבנות ללקוח את האינדיבידואל שלו".

הקולקציות של קרוסלה משתנות פעמים בשנה בזמן חילופי העונות. בעיניהם הטקסטיל של הבית יכול לנשור בסתיו ולזרוח באביב בדיוק כפי שקורה בתחום האופנה. לקרוסלה ליין של מוצרי טקסטיל בעיצובם וייצורם אשר נתפרים בארץ. הם עוסקים בבניית רהיטים בנגרות פרטית, בייבוא של אקססוריז ממדינות שונות כמו מרוקו, צרפת, בלגיה, סנגל וניו יורק והם גם יוצרים שיתופי פעולה עם סטודנטים לעיצוב ומעצבים ישראלים צעירים אשר תמיד מוזמנים להציג בפניהם את תוצרתם.

לאור כל זאת, נותר רק להצטער על כך שהמחיר שתידרשו לשלם בקרוסלה עבור אינדיבידואליות הוא מאוד יקר. טווח המחירים רחב למדי, הזמנות רהיטים נתפרות לכל לקוח במיוחד. מחירו של חדר שלם מתחיל בכ-30,000 ש'

קרוסלה, שד' רוטשילד 27 , ת"א. טל: 03-5603750

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully