פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הטרנדים המובילים בעיצוב ותחזוקת בריכות שחייה

   בריכות פרטיות הפכו פופולריות מאוד בשנים האחרונות ויש לא מעט חידושים. יעל ארבל, מפעילת בריכות מוסמכת ומייסדת חברת PERFECT POOLS, מציגה את המגמות החדשות - מחיטוי מתקדם וצבעים טבעיים ועד בריכות שכשוף מהנות

   אימא וילד משחקים בבריכה (ShutterStock)
   בריכה פרטית אינה נחתם של עשירים בלבד (צילום: ShutterStock)

   כיום בריכה פרטית היא כבר לא תענוג שהוא נחלתם של עשירים בלבד. המחירים התאזנו ונכנסו פתרונות המתאימים גם לבעלי שטח מצומצם וכן פלטפורמות לחימום סולארי שמאפשרים לדיירים ליהנות המים הנעימים של הבריכה לאורך השנה. אין כמו להתעטף במים הרכים החובקים מכל הכיוונים, לצאת לשחייה נמרצת, להשתכשך בכיף, להירגע או לארח חברים על שפת הבריכה הפרטית. לדברי יעל ארבל, אגרונומית ומפעילת בריכות מוסמכת שייסדה את חברת PERFECT POOLS, עולם הבריכות לא מפסיק להתחדש מבחינות רבות ולהפוך את הבריכה למרכז הפנאי של הבית.

   יעל סוקרת שלוש מגמות מובילות בעיצוב ותחזוקת בריכות - משכשוכיות מסוגננות ועד השגת הגוון הטבעי של המים.

   שכשוכית בעיצוב יעל ארבל וחברת PERFECT POOLS (יח"צ)
   אין כמו להתעטף במים הרכים החובקים מכל הכוונים, לצאת לשחיה נמרצת, להשתכשך בכיף, להרגע או לארח חברים על שפת הבריכה הפרטית. שיכשוכית בעיצובו של דן שרמן - אדניות, תחזוקה וטיפול: יעל ארבל Perfect-Pool (צילום: יח"צ)

   היכון, הכן, להשתכשך

   אלה שחשקה נפשם בבריכה ואינם בעלי גינה גדולה או מחפשים בריכה המטיבה לחקות בריכות בטבע ייהנה משכשוכיות. "שכשוכית הינה בריכה שאינה מתאימה לשחייה אלא לשכשוך. מבחינת מערכות מכאניות, היא כוללת פילטר ומערכת חיטוי ומחייבת תחזוקה שוטפת, היתרון הוא נפח המים הקטן יחסית ויש לכך השפעה ישירה על צמצום עלויות התחזוקה. אם נפח בריכה ביתית ממוצעת מתחיל ב-40 קוב, הרי שכשוכית נעה בין 8-20 קוב ולכן תתאים גם לגינות קטנות. אומנם מדובר ביציקת בטון ידנית, אך ההקמה מהירה יחסית ונמשכת מספר בודד של שבועות. היום יותר אנשים מעצבים שכשוכיות במראה טבעי בשילוב אבני בזלת היצוקים בתוך הבריכה ובהם חריצים וחורי נביעה המייצרים מזרקה ומדמים נביעה טבעית".

   בריכת נוי בעיצוב יעל ארבל וחברת PERFECT POOLS (יח"צ)
   בריכת נוי בבית פרטי. עיצוב ובנייה: חגי תדמור - מעיין גנים; תחזוקה: יעל ארבל Perfect-Pools (צילום: יח"צ)

   חיטוי מתקדם

   יעל מסבירה שתחזוקת בריכות חיונית היות והיא מונעת זיהומי חיידקים מחוללי מחלות, ביניהם כאלה שעשויים להיות קטלנים בסביבת מים.

   וכמו כן, מים עכורים ומים שלא מאוזנים גורמים לא פעם למתחזקי בריכות לתת עודף של כלור, דבר שלחלוטין לא בריא וגם לא כלכלי. כמו כן, תחזוקה נכונה תמנע תקלות וסכנות שונות ויש לקחת בחשבון שמערכות שנמצאות במגע חשמל עם מים יכולות להיות הרות אסון במידה ולא מטפלים בהן כמו שצריך וללא הגנות תקניות. תקלות חמורות במקרים של הזנחה הם קצרים חשמליים ונזקי מים".

   אחד החידושים שהצטרפו לאחרונה לנבחרת החיטויים לבריכה, מסבירה יעל, היא מנורת UV המהווה תוספת למערכת החיטוי ובזכותה אפשר להוריד את רמת הכלור במים. "המנורה מבצעת חיטוי - כשהמים עוברים דרכה היא הורגת את כל החיידקים והמים יוצאים איכותיים יותר. למעשה, המנורה מפחיתה משמעותית את השימוש בכלור".

   פסל היפופוטמים ליד בריכה בעיצוב יעל ארבל וחברת Perfect-Pools (יח"צ)
   תחושה של מעיין טבעי. בריכה פרטית בטיפולה של יעל ארבל (צילום: יח"צ)

   צבע כמו בטבע

   אם בעבר הנטייה הייתה לעצב בריכות בגוונים של כחול ותכלת, הרי שהיום אומרת יעל, המגמה היא לבחור גוון של בריכה טבעית היוצר תחושה של מעיין נובע בטבע הפראי.

   נהוג לחפות את הקירות המקיפים את הבריכה בקירות ירוקים וצמחייה שופעת כך שהבריכה נראית כמו נישה שיוצאת מתוך סבך ירוק ומי שמעוניין, שהבריכה תשתלב בצמחייה הטבעית, כדי לקבל תחושת מעיין טבעי נהוג להשתמש בחיפויי בריכה כהים יותר בין אם מדובר באריחי קרמיקה או PVC בגוונים כהים כמו אפור כהה המייצרים מראה של מים ירקרקים כמו בטבע".

   "מתוך האהבה שלי למקצוע ולמודעות לאיכות הסביבה, התחזוקה השוטפת מתבצעת עם ידע רב ובמחשבה תחילה, כדי לא להשתמש בכימיקלים מיותרים. וכאגרונומית אני מביאה עמי ידע נרחב באיזון המים גם מבחינה כימיקלית וגם מבחינה מיקרוביאלית. ידע שמטרתו מניעת זיהומים ומחלות אצל המתרחצים.

   מתוך רצון אמיתי להעניק את השירות הטוב ביותר אני משתמשת בטכנולוגיות מתקדמות ונעזרת במכשור החדיש והמקצועי ביותר לצורך מגוון הבדיקות ועבודת התחזוקה השוטפת. בידיי מכשירים לבדיקת איכות המים ברמות דיוק גבוהה כמו במעבדה ויכולת לספק מגוון יצירתי של פתרונות למכלול בעיות העלולות להיווצר בכל בריכה ביתית".

   לעבודות נוספות של יעל ארבל וחברת PERFECT POOLS

   לאתר ARCDB