פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מי יהיה ראש ועד הבית במגדלי Yoo - תשובה או שטיינמץ?

   הנה כמה פרטים שלא תמצאו בדו"ח העוני שהונח בשבוע שעבר על שולחן ראש הממשלה ומצביע על מגמת עלייה במספר העניים, לצד עלייה ברמת החיים: הדיירים החדשים בשני המגדלים בפרויקט Yoo שבפארק צמרות תל אביב, שכנראה יוכלו להעיד על המגמה השנייה של הדו"ח, רכשו דירה מעוצבת של פיליפ סטארק בעלות של 7,500 דולר למ"ר. גם לחברת הבנייה עצמה, חבס, המדווחת על היקף מכירות של כ-813 מיליון שקל אין מה לדאוג. לא הצלחנו להתאפק עד שכל הדיירים ייכנסו לבניין ונוכל להציץ בתיבות הדואר שלהם כדי להבין מי בדיוק מתגורר בצמד המגדלים העגלגלים, והחלטנו לספר לכם על השמות היותר מוכרים שיעברו בדצמבר האחרון לגור מעל נתיבי איילון ודרך נמיר.

   נתחיל במגדל הנמוך מבין השניים: בין הראשונים שהבטיח לעצמו מקום בפרויקט היה עורך הדין צבי בר נתן, שותף בכיר במשרד עורכי הדין מ. זליגמן ושות'. בר נתן רכש שלוש דירות כבר בינואר 2005, אלא שלדבריו, הדירות נרכשו עבור לקוח: "אני רק מחזיק אותן בנאמנות בעבורו", ציין השבוע בר נתן.

   גם עו"ד מיכאל טלמור, העוסק בנדל"ן, רכש לעצמו דירה במגדל, ובמקביל רכש דירה נוספת במגדל רוטשילד 1 של חבס. מייסד חברת א. דורי, ויו"ר ומנכ"ל החברה, אורי דורי, רכש גם הוא דירה בפרויקט. דורי עשוי להיות הראשון שיראה את דירתו החדשה, שכן החברה שלו היא הקבלן המבצע של הבניינים.

   מי שיעלה במעליות הבניין, יוכל לפגוש את בנותיהם של שניים מאנשי העסקים הבכירים בישראל - בני שטיינמץ ויצחק תשובה. מירב לבית שטיינמץ רכשה דירה בפרויקט וכך גם כרמית אלרואי, בתו של תשובה ובעלה, רוני אלרואי. ולמקרה שמישהו יצזדקק לרופא, יהיו שניים כאלה בבניין: ד"ר צבי לסטר, המתמחה בפה ולסת, ואפרים גזית, המתמחה ברפואת ילדים ומחקר.

   ומה עם מעט ספרות? אלמנתו של סגן ראש עיריית ירושלים לשעבר אורנן יקותיאלי, ליאורה שגב-יקותיאלי, המוכרת בעיקר בזכות ספרים ללימוד לקראת הפסיכומטרי, רכשה דירה במגדל. גם אנשי העסקים משה ממרוד, מנכ"ל חברת קריסטל, המייבאת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, וכן אורי סירקיס, יזם היי-טק ובכיר באל על לשעבר, ישתכנו בבניין.

   למשפחת חבס יש נציגות בשני הבניינים: יוסף חבס רכש דירה במגדל הנמוך, ואילו אחיו, מנכ"ל החברה, הרצל חבס, רכש ארבע דירות במגדל הגבוה. גם לאבא חבס - ברוך, יש דירה במגדל הגבוה, ובין שכניו הנדל"ניסטים ניתן למצוא את אפרים שחמון, העומד בראש חברת היזמות הבריטית O&H, ולא ברור אם אי פעם יתנוסס שמו על תיבת המכתבים בבניין, שכן הוא מחזיק בתשע דירות אחרות במגדלי אקירוב הסמוכים. במגדל הגבוה מורגשת נוכחות של אמנים: ניר הוד, המתגורר כיום בניו יורק, רכש כבר לפני כשנה וחצי דירה בפרויקט. אם הוא יחזור מניו יורק, הוא יוכל לפגוש את הספר מיקי בוגנים.

   עוד ברשימת השכנים ניתן למצוא את יעל ברגשטיין, עורכת המגזין "סטודיו", ובן זוגה האמן אבנר בן גל, בנו של האלוף במיל' יאנוש בן גל. השכנים יוכלו ליהנות מסיפורי מורשת על חברת כור מפי עו"ד לני רוט, המתגורר כיום במיאמי. רוט היה בעבר עוזרו של בני גאון בכור, ולאחר מכן שימש מנכ"ל קרן ההשקעות ג'רוזלם גלובל. האחרון, בינתיים, להצטרף לרשימת הדיירים הוא היהלומן ארז דליות, מבעלי חברת נאמג'ם, המתגורר בבלגיה.

   מקבוצת חבס נמסר: "קבוצת חבס, מאז הקמתה, אינה מתייחסת לזהות הרוכשים או לעסקה כזו או אחרת. קבוצת חבס שומרת על פרטיות הדיירים בכל פרויקטים שבהם היא מעורבת. נושא חיסיון הדיירים הוא נר לרגלנו".